Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


HTSS 2017: Školní turnaje v plném proudu

15.02.2017 - přečteno 600x

Třetí ročník Hearthstone turnaje středních škol (HTSS) má za sebou již šestnáctý turnaj. Středoškoláci ze tří českých krajů tak mají už několik týdnů šanci zúčastnit se tohoto na domácí poměry jedinečného turnaje. Další hráči budou mít šanci utkat se o postup na krajské a následně i celorepublikové finále v následujících týdnech a měsících.


Když před několika lety projekt HTSS začínal, organizátoři měli velké plány. Původně měla být první sezóna pro Českolipský okres, druhá pro Liberecký kraj a třetí měla již zahrnovat celou Českou republiky. Ne vždy se bohužel vše podaří a tak aktuální třetí sezóna celorepublikový rozměr sice nemá, stále více se k tomuto cíli ale organizátoři blíží.

Třetí sezóna zahrnuje celkem tři kraje a to Liberecký, Ústecký a Hlavní Město Praha. Odehráno bylo prozatím 16 turnajů a podle hlavního organizátora {#Česká Republika} Lukáše "Jump" Vobeckého je pro letošní sezónu plánovánu zhruba 100 turnajů. Příležitost konečně ve škole v něčem excelovat tak bude mít ještě mnoho kartičkářů.

Fotka uživatele Hearthstone turnaj středních škol.

Finále druhé sezóny HTSS (zdroj: facebook)

Sezóna letos bude i proto opět delší, než tomu bylo loni. Tehdy se ti nejlepší sjeli na finále celé sezóny na přelomu května a června, tentokrát by to mělo být až v červenci. Krajská finále pak proběhnou v průběhu sezóny podle dohrání školních a okresních kol. Liberecký kraj by mohl být dokončen do konce března, zatímco nejdéle se bude zřejmě hrát v Praze.

Stranou HTSS nezůstávají ani hráči, jež se Hearthstonu věnují naplno. {#Česká Republika} Mikuláš "Pokrovac" Dio se kupříkladu zúčastnil turnaj své školy, kde nepřekvapivě vyhrál. I přesto že se může pokrovac jevit jako jasný favorit, nemusí tomu tak být úplně. Kromě netradičních decků, proslavených předchozími sezónami, se ve stále větší míře dostávají ke slovu hráči, kteří dosahují nejvyšších ranků, včetně Legendy. Sám pokrovac si mimochodem musel ve svém turnaji projít po prohře Losers Bracketem.

Fotka uživatele Hearthstone turnaj středních škol.

Finále druhé sezóny HTSS (zdroj: facebook)

Stejně jako v předchozích ročnících, i letos bychom se měli dočkat streamu ze závěrečných zápasů sezóny. Seznam aktuálních turnajů můžete najít v turnajové sekci zde na webu PLAYzone, kde zápis turnajů probíhá.

Zdroj: htss.cz

Štítky:

Související články:

Hodnocení

Váš hlas: Žádná

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.