Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


MČR 2017 je za námi

16.11.2017 - přečteno 2672x

V neděli večer se zabouchly dveře pavilonu B brněnského výstaviště a Mistrovství České republiky v počítačových hrách společně s Vodafone Mistrovstvím České republiky v mobilních hrách oficiálně skončilo. Pojďme se za špičkou ledovce letošní sezóny elektronického sportu u nás poohlédnout.

Další ročník MČR se jako součást festivalu Life! již potřetí v řadě uskutečnil v Brně, kde navázal na svoji dlouholetou historii. Zatímco počítačové mistrovství poznalo sedmé šampiony ve hrách Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends, to mobilní bylo po loňské premiéře pozvednuto na novou úroveň a to i díky přesunu Hearthstone, kde byla společně s hitem letošní sezóny Clash Royale představena tematicky naladěná stage, která nemá na domácí scéně obdoby.

Obě mistrovství přilákala 10. až 12. listopadu na výstaviště BVV více než 48 000 tisíc fanoušků, další desetitisíce sledovaly klání na internetu skrze platformu Twitch, kde při finálovém programu vznikl i český rekord 10 630 diváků v jeden moment. Největší atmosféru si však užili návštěvníci přímo na místě, kdy se vyvrcholení celoročního snažení dočkalo přeplněných tribun a bouřlivého fandění. Historie se psala nejen v samotných turnajích, do NVIDIA Síně slávy česko-slovenského esportu byl jako druhý v pořadí jmenován legendární závodník a mistr světa z roku 2011, Erik „hakkiJunior“ Leštach.

Karetní hra Hearthstone zažila po přesunu z počítačové části svou mobilní premiéru a nové možnosti si nejen účastníci turnaje pochvalovali. Z široké domácí špičky se do Brna sjela šestnáctka nejlepších, která si to v pátek a sobotu rozdala v napínavém klání. Ze zisku českého titulu se po tom slovenském mohl radovat Pavel „Scruffy“ Janík z týmu eSuba.SAMSUNG, na nějž ve finále nestačil černý kůň David „Gumicuk“ Borunský ze stáje eEriness E-BLUE poměrem 1:3.

Konečné pořadí Vodafone MČR v Hearthstone:

 1. místo: eSuba.Scruffy – 25 000 Kč, mobilní telefon Vodafone V8 a tarif #jetovtobě na rok zdarma
 2. místo: eEriness.Gumicuk – 10 000 Kč, powerbanka a tarif #jetovtobě na rok zdarma
 3. - 4. místo: iG.PoweR – 5 000 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma
 3. - 4. místo: ECLOT.martim – 5 000 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma

Druhou součástí mobilního mistrovství byl stále populárnější herní titul Clash Royale. Loňský ročník by se dal označit jako nultý, letos už se jelo v plné ráži od začátku herní sezóny. I díky tomu se do Brna dostali ti opravdu nejlepší a hned dvanáct ze šestnácti účastníků MČR finále bylo z týmu Zetko eSports, největšího aspiranta na titul. Dominanci tohoto celku podtrhuje nadvláda stupně vítězů, tím nejšťastnějším se po těsném finále mohl stát pouze jeden, Thai Dang „bRoCk“ Xuan.

Konečné pořadí Vodafone MČR v Clash Royale:

 1. místo: zetko.bRoCk – 15 000 Kč, mobilní telefon Vodafone V8 a tarif #jetovtobě na rok zdarma
 2. místo: zetko.Adů – 6 000 Kč, powerbanka a tarif #jetovtobě na rok zdarma
 3. - 4. místo: zetko.Mára Škvára – 2 000 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma
 3. - 4. místo: zetko.xXUnSeenXx – 2 000 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma

Tím se tedy dostáváme k počítačovému klání. Jako první se podíváme na League of Legends turnaj, který sliboval velkou bitvu. Tým obhájců titulu se totiž rozložil na dvě poloviny a nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Do souboje mezi eSubou a Inside Games Tribunal ale vstoupil celek Alza.eXtatus, který v semifinále ve třech hrách zdolal IGT v čele s hvězdným Freezem a nedělní finále mělo složení právě eSuby a eXtatus. Hry to byly krásné, diváci se bavili, ale kvalitnějším individuálním i týmovým výkonem si zlaté medaile na krku zajistili po tříleté pauze hráči týmu eSuba.

Konečné pořadí MČR v League of Legends:

 1. místo: eSuba – 60 000 Kč
 2. místo: Alza.eXtatus – 25 000 Kč
 3. - 4. místo: Inside Games Tribunal – 10 000 Kč
 3. - 4. místo: MARVO eSports – 10 000 Kč

Třešničkou na dortu celého mistrovství byl stejně jako každý rok finálový duel v nejpopulárnějším FPS titulu současnosti, Counter-Strike: Global Offensive. Do Brna se sjela opravdová elita, která byla připravena ze sebe vyždímat maximum. Outsideři sice vytahovali drápky, ale pouze s lehkými šrámy se do finále probojovaly celky Alza.eXtatus a eSuba, dva největší favorité. Finálový zápas nabídnul naprosto vše, co si fanoušek může přát, což dokazovala bouřlivá atmosféra na místě i v online přenosu na Twitchi. Týmy se přetahovaly o každé kolo, ale z titulu se po těsné výhře 2:1 nad eSubou radovali zástupci Alza.eXtatus, z jejichž se řad jsme poznali trio trojnásobných mistrů ČR!

Konečné pořadí MČR v Counter-Strike: Global Offensive:

 1. místo: Alza.eXtatus – 60 000 Kč
 2. místo: eSuba – 25 000 Kč
 3. - 4. místo: Dark Tigers – 10 000 Kč
 3. - 4. místo: Majestic Lions – 10 000 Kč

Vyvrcholení české herní sezóny bylo v letošním roce pozvednuto na dosud nepoznaný level a je širokou veřejností i odborníky označováno za nejlepší akci v historii česko-slovenského elektronického sportu.

Projekt MČR v počítačových hrách proběhl za podpory generálních partnerů HAL3000, DELL, Mountain Dew, CZC.CZ a hlavních partnerů AOC Gaming, WD, Logitech G a MSI.

Vodafone MČR v mobilních hrách bylo podpořeno strategickým partnerem Vodafone, generálním partnerem Samsung a hlavními partnery Alza.cz a SanDisk.

Štítky:

Související články:

Hodnocení

Váš hlas: Žádná Průměr: 3 (3 hlasy)

Obrázek uživatele Bordel
2727 přísp.
#1 Bordel 16.11.2017 - 10:12

za 2. a 3-4. misto stejne prizemoney?Obrázek uživatele huhy
4664 přísp.
#2 huhyje člen PLAYzone týmu 16.11.2017 - 12:16

Bordel: za 2. a 3-4. misto stejne prizemoney?

jj, tak to bylo zamýšlené přeci SleepObrázek uživatele pepenzie
429 přísp.
#3 pepenzie 16.11.2017 - 15:33

akce určitě super ale rekordy ve sledovanosti drží Hitpoint.cz Big smile, 11500 cca a 10500 dalo jejich csgo pred rokem Big smilePro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.