Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


MČR: Rozhovor s postupujícím duem z eSuby

14.09.2017 - přečteno 326x

Vodafone Letní sklizeň je za námi a k prvním čtyřem postupujícím na MČR v Hearthstone z jara nám přibyla další čtverka. Nejpočetnější zastoupení v této kvalifikaci měl tým eSuba.Samsung a právě on se může oproti Jarní sklizni radovat. Z celkových šesti hráčů se podařilo postoupit dvěma. Zatímco Oldřich 'Faeli' Mahdal postoupil skrze dolního pavouka s odřenýma ušima, Pavel 'Scruffy' Janík celý turnaj ovládl a kromě postupu si odnesl i odměnu 4 000 Kč. Oba postupují hráče z eSuby jsme si vzali na krátký pokec o proběhlé sklizni, jejich line-upu či dalších cílech.

Věřili jste si v těžké konkurenci na postup?

Scruffy: Samozřejmě, že věřil. Konkurence sice byla na naše poměry dost veliká, ovšem pokud chceš vyhrát, musíš si za tím jít a nesmíš pomýšlet na nic jiného než na svůj cíl.

Faeli: U sebe na fanpage jsem sice předpověděl čtyři postupující hráče a já mezi nimi nebyl, ale jinak jsem tak nějak věřil, že to dopadne i pro mě.

Jak probíhala vaše příprava na Letní sklizeň?

Scruffy: Příprava byla spíše teoretická a hodně mi při ní pomohli právě probíhající letní prelims. Když už jsem věděl, co chci hrát a co vypadá velmi silně, odehrál jsem s vybraným line-upem několik bo5 sérií. Něco tomu ale pořád chybělo, tak jsem poprosil o pomoc Mitsuhida, a díky němu vznikl můj line-up.

Faeli: Odehrál jsem pár zajímavějších turnajů (Strive CASH, ESL Amazon series kvaldy), kde jsem hrál především svůj sklizňový lineup a ladil techy.

Popište nám přednosti svých line-upů.

  • Scruffy: Jade Druid, Highlander Priest, Pirate Warrior, Handlock
  • Faeli: Jade Druid, Control Mage, Highlander Priest, Handlock

Scruffy: Line-up není vyloženě counter na jeden cílený deck, což je jedna z možností- jak hrát Conquest, ovšem ve finále to po ničení pirátů vypadalo trochu jinak. Snažil jsem se ovšem spíše o nalezení decklistů, které nejsou nijak zbytečně přetechované, a doufal, že soupeři na tom budou stejně a nebude rozhodnuto již před samotnou sérií.

Faeli: Idea byla taková, že budu nejspíš hrát hodně mirror matchů a ty bych chtěl vyhrávat např. díky Elise ve Warlockovi. Line-up nakonec nebyl tak dobrý do Murloc Paladina, jak jsem si myslel, a Shamana měl jen Vanik, takže vyloženě dobrých match-upů tolik nebylo.

Co pro vás postup na Mistrovství ČR znamená?

Scruffy: Znamená to pro mě převážně velké odlehčení v časovém harmonogramu, jelikož jsem neměl žádné body pro další sklizeň a musel bych tak hrát opravdu vše, co mi nějaké body nabídne. Jinak to byla spíše samozřejmost kvalifikovat se na samotné finále MČR. (smích)

Faeli: Další šanci. Každý rok nasbírám nějaké úspěchy, ale titul mistra si přeci jen lidi pořádně zapamatují.

Jaké jsou vaše největší cíle pro letošní sezónu?

Scruffy: Jelikož HCT kvalifikace jsou již za námi, kromě MČR nám toho tuhle sezonu moc nezbývá. To chci samozřejmě vyhrát, abych přesvědčil o svých kvalitách, kterým stále spousta lidí nevěří. Druhým cílem je pak DreamHack Winter, kam se rozhodně chystám a budu se snažit i o nějaký ten zahraniční úspěch.

Faeli: Sezona už se blíží ke konci, takže se víc těším na tu další, ale do konce roku tu bude ještě právě Mistrovství ČR a DreamHack Winter.

Co byste závěrem vzkázali našim čtenářům?

Scruffy: To je asi vše, jen bych chtěl poděkovat všem, kteří za mnou stojí a věří ve mě, a také klukům z teamu za skvělou spolupráci při přípravě na turnaje.

Faeli: Omlouvám se fanouškům za Dragonfire na Alexu a doufám, že mi přijdou fandit do Brna.

Štítky:

Související články:

Hodnocení

Váš hlas: Žádná

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.