Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


Worlds: G2 ve skupině smrti

12.09.2017 - přečteno 1770x

Losování týmů do základních skupin Mistrovství světa League of Legends 2017 nezůstávalo bez napětí. I přesto, že do každé skupiny přibude ještě jeden tým z play-in kvalifikace, tři týmy z každé skupiny jsou již věcí veřejnou.

Národní stadión v Pekingu přivítá Grandfinále World Championship. FOTO: Wikipedia.com

Samotné Worlds se letos přesouvá na asijský kontinent, kde finálové zápasy navštíví hned čtyři různé destinace. Zatímco kvalifikační a základní skupiny turnaje se odehrají na stadiónu Wuhan Sports Center Gymnasium, čtvrtfinále se přesune do Guangzhou a semifinále uvidíme pak z krásného stadiónu v Šanghaji. Grandfinále Worlds pak nabídne zbrusu unikátní podívanou z národního stadiónu v Pekingu.

Čtyřiadvacet týmů bude bojovat o prizepool v hodnotě převyšující dva miliony dolarů, přičemž druhá část prizepoolu bude složena z fanouškovských příspěvků. Jako první nás z celého Worlds čeká kvalifikační skupina, kam se dostalo hned dvanáct týmů.

Všechno nebo nic

Poslední možnost jak se zúčastnit Mistrovství světa je probojovat se přes turnajovou kvalifikaci, která začíná 23. září. Ta určí čtyři postupující ze čtyř skupin. Organizace se mezi sebou utkají dvakrát v zápase na jedno vítězství, přičemž do malého play off postoupí první dva týmy z každé skupiny. Čtyři vítězové z těchto duelů se pak dostanou přímo do základní části Worlds 2017.

Kvalifikační skupiny

Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D
{#Čína} Team WE {#Spojené státy americké} Cloud9 {#Evropská unie} Fnatic {#Hong Kong} HK Attitude
{#CIS} Gambit.CIS {#Brazílie} Team oNe {#Vietnam} Young Generation {#Turecko} 1907 Fenerbahce
{#Mexiko} Lyon Gaming {#Austrálie} LG Dire Wolves {#Chile} Kaos Latin Gamers {#Japonsko} Rampage

Základní skupina Worlds 2017

Skupina A nabídne souboje prvního nasazeného, čínské LPL EDward Gaming, a obhájce vítězství Worlds 2016 tým SKT T1. Chyceným mezi titány posledních ročníků se stal taiwanský tým ahq e-Sports, kteří v LMS podlehli až ve finále Flash Wolves 0:3. Bude zajímavé, jak moc právě tato sestava promluví do osudí první skupiny.

Ve skupině B uvidíme nováčka Mistrovství světa a aktuální vítěze korejské LCK ligy tým Longzhu Gaming. O druhé postupové místo se poperou hyper-agresivní týmy Immortals (finalisté NA LCS) a GIGABYTE Marines (vítězové GPL).

Skupina C je považována za skupinu smrti. Evropský mistr G2 Esports bude mít klikatou cestu neboť narazí na silné duo - korejské Samsung Galaxy a čínský tým Royal Never Give Up. Klidně by se mohlo opakovat jeho brzké vyřazení stejně jako na Worlds 2016, nicméně G2 by již mělo být lépe připraveno. 

Team SoloMid ještě nikdy ve své historii nechyběl v základní skupině na Mistrovství světa a i tentokrát se na něj můžete, pokud týmu fandíte, těšite. Tentokrát se dostala pětice hráčů do, dle mnohých, nejlehčí skupiny D. Společně s taiwanskými Flash Wolves by měli lehce projít proti nezkušeným evropanům z Misfits i postupujícímu z kvalifikace. 

Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D
{#Čína} EDward Gaming {#Korejská republika} Longhzu Gaming {#Evropská unie} G2 Esports {#Tchaj-wan} Flash Wolves
{#Korejská republika} SK Telecom T1 {#USA + Kanada} Immortals {#Korejská republika} Samsung Galaxy {#Evropská unie} Misfits
{#Tchaj-wan} ahq eSports Club {#Vietnam} GIGABYTE Marines {#Čína} Royal Never Give Up {#USA + Kanada} Team SoloMid
{#World} Kvalifikovaný tým {#World} Kvalifikovaný tým {#World} Kvalifikovaný tým {#World} Kvalifikovaný tým

Otázek před Worlds je mnoho, nicméně již brzy se nám je pomalu a jistě podaří odkrýt. První utkání začne již 23. září a my budeme u toho!

Štítky:

Související články:

Hodnocení

Váš hlas: Žádná

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.