Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


The Art of Overwatch: Designový výlet do dílny Blizzardu

14.09.2017 - přečteno 659x

Prohlášení z minulého léta, že jedna z největších herních společností Blizzard Entertainment a světový komiksový vydavatel Dark Horse Comics uzavřeli partnerskou dohodu, není žádnou novinkou, a stejně tak navazující zpráva o plánovaném říjnovém vydání dvou knih z Overwatch universa je stará už několik měsíců. S přibližujícím se termínem prodeje však všeobecné nadšení stoupá a je to jen pár hodin od chvíle, kdy zvyšující se napjaté očekávání umocnilo hned několik čerstvých zákulisních fotek a informací.

Overwatch: Tracer

Overwatch: Tracer. Zdroj: kotaku.com

Prvním z titulů, o nichž byla řeč výše, je Overwatch: Anthology Volume 1, jež zpracovává do pevné vazby prvních dvanáct komiksových příběhů nejoblíbenějších herních hrdinů, které jsou prozatím dostupné v digitální podobě na oficiálním webu. Nenásilnou formou představí backround lore a vskutku umocní zážitek ze hry. Výtisk v anglickém jazyce o délce 144 stran vychází 10. října, cena se v přepočtu vyšplhá do výše pěti set korun a už teď můžete začít v mnoha obchodech s předobjednávkou. Pokud ale máte jako správný fanoušek všechny blizzardovské komiksy pečlivě nastudované, žádné velké překvapení vás zřejmě nepotká. 

Overwatch Anthology Volume 1

Overwatch: Anthology Volume 1. Zdroj: dotesports.com

To samé se ale o druhé z knih tvrdit rozhodně nedá. Na 368 stránkách najdete nejen kolekci doposud nezveřejněných ilustrací, ale také komentáře vývojářského týmu, skici a náčrty jednotlivých hrdinů, jejich skinů, sprejů a příběhů. Jedinečný tří a půl kilový svazek s názvem The Art of Overwatch vám dovolí nahlédnout do procesu designové tvorby hry včetně konceptuálních počinů a propagačních kreseb a odhalí fakta k vývoji vzhledu jednotlivých postav a skutečnosti, jež stojí za estetickými změnami ať už v oficiálním artu, nebo v in-game verzi. 

The Art of Overwatch

The Art of Overwatch. Zdroj: dotesport.com

Hned na začátku prázdnin Blizzard poskytl malou knižní ochutnávku v podobě ukázek několika názorných stránek a podobně navnadit se mu své fanoušky povedlo včera. Pozadí skinů z Halloween updatu a náčrty z lokace Horizon Lunar Colony za zhlédnutí totiž opravdu stojí, uznejte sami. Přesto si na začátek prodeje budeme muset ještě více jak měsíc počkat: release date je plánované až na 24. říjen. Zato ale na pomyslných obchodních pultech bude titul dostupný hned ve dvou variantách – kniha samotná za 50 dolarů (předpokládaná cena v ČR se bude pohybovat okolo 1200 Kč), nebo limitovaná, dvakrát dražší verze obsahující navíc tři originální art printy vybírané pečlivou rukou samotného Overwatch týmu, designový přebal s motivem Tracer a box s magnetickým klipem na bezpečné uskladnění celé kolekce. 

The Art of Overwatch: Limited Edition.

The Art of Overwatch: Limited Edition. Zdroj: dotesports.com

Jaké další novinky čekají svět blizzardovské střílečky nyní, zůstává minimálně do letošního Halloweenu otázkou. Nové tematické skiny a herní mód jsou takřka jistotou, otazníky však stále visí nad listopadovou výroční Blizzcon konferencí. Jakými plány do dalšího roku se tvůrci pochlubí?

Ukázka: Lúcio

Ukázka: Lúcio. Zdroj: kotaku.com

 

Ukázka: skiny

Ukázka: skiny. Zdroj: kotaku.com

 

Ukázka: spreje

Ukázka: spreje. Zdroj: kotaku.com

 

Ukázka: skici

Ukázka: skici. Zdroj: kotaku.com

 

Ukázka: Halloween skiny

Ukázka: Haloween skiny. Zdroj: gamespot.com

 

Ukázka: lokace

Ukázka: lokace. Zdroj: gamespot.com

Štítky:

Související články:

Hodnocení

Váš hlas: Žádná

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.