Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


Organizace TSM údajně dostala půlmiliardovou dotaci

11.01.2018 - přečteno 948x

V posledních dnech na veřejnost unikly informace o novém zdroji kapitálu pro Team SoloMid, jeden z největších esport týmů v USA. Největší fanouškovskou základnu má organizace díky hernímu titulu League of Legends, kde se v severoamerické lize tým umístil třikrát za sebou na prvním místě.

Zdroj dotace v hodnotě 25 milionů dolarů (přes 530 milionů korun) má být podle zdroje ESPN skupina podnikatelských partnerů Bessemer. Bessemer je spojen se značkami jako Twitch (streamovací platforma), LinkedIn (profesní síť), Pinterest (webová stránka pro sdílení a záložkování obrázků), Skype (komunikační program) nebo Periscope (streamovací platforma).

Zájem investorů přilákal hlavně příchod franchising ligy. NA LCS se tak stala pro investory jednou z nejjistějších oblastí esportu. Bessemer navíc není jedinou novou tváří v LoL esport kruzích. Do esport scény League of Legends aktivně investoval bezpočet sportovních klubů (AS Řím, Schalke 04, Cleveland Cavaliers, Golden State Warriors atd.), skupin investorů (WWE, Madison Square Garden, Edens...) a světoznámé značky (Dove, Asus, BMW, Mercedes, T-Mobile...). 

TSM a Bessemer nyní budou hledat ještě další investory. TSM totiž hledá zdroje, které organizaci poskytnou celkový kapitál 105-140 milionů dolarů. Andy "Reginald" Dinh, jeho bratr Dan Dinh a další vlastníci TSM zůstanou hlavními kontrolory nad akcemi organizace. TSM má krom League of Legends zastoupení ve hrách PUBG, Overwatch, Hearthstone, Super Smash Bros. a Vainglory.

Zdroj: espn.com

Související články:

Hodnocení

Váš hlas: Žádná

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.