Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


League of Legends: O hře

League of Legends

League of Legends, další z řady populárních her založených na principu legendární Doty. V této freewarové hře si dosyta užijete skvělých herních zážitků. Zejména proto, že LoL je plně otevřena nováčkům a rekreačním hráčům. Číst více...

Počet hráčů na PLAYzone.cz: 33781

Počet turnajů na PLAYzone.cz: 922

Počet serverů na PLAYzone.cz: 24

» Stáhnout League of Legends zdarma


League of Legends: Soutěže

Bronze5 Leageu of Legends - fórum Síň slávy

League of Legends

League of Legends (zkráceně LoL) je MOBA hra (multiplayer online battle arena), což je velice populární subžánr strategických her. LoL má stejného tvůrce jako DotA, proto jsou si tyto hry v některých aspektech podobné. League of Legends je zdarma, což je jedním z hlavních důvodů její popularity.

League of Legends má vlastní herní klient, který vám umožňuje spravovat veškeré potřebné nastavení, stejně tak jako zakládat hry a využívat matchmaking (automatický systém přiřazování hráčů pro zápasy). Jsou dva hlavní způsoby hry a to proti živým protihráčům a proti počítačem řízeným „botům“. Na výběr jsou 4 mapy, z nichž nejpopulárnější je Summoners Rift (obdoba základní mapy z Doty). Dále je tu Dominion (5v5) – což je obdoba King of the Hil, snažíte se držet více bází než váš protivník a díky tomu jej připravit o body. Potom je tu menší mapa Twisted Treeline (3v3), což je mix mezi Summoners Riftem a Dominionem, kde hráči brání svůj Nexus, ale zároveň se snaží držet kontrolní body na mapě. Poslední mapou jsou pak Proving Grounds, kde se hraje populární mód ARAM (All Mid All Random).

Obrázek ze hry     Obrázek ze hry

Mapy Summoner's Rift a Twisted Treeline můžete hrát ve dvou hlavních módech a to Ranked a Normal. Ranked hry vás zařadí do „elo žebříčku“ kde můžete sledovat své postavení v rámci celé LoL komunity. Za dosažení určité úrovně pak získáváte určitý rating, podle kterého se často posuzuje váš herní skill. V dnešní době existuje 5 úrovní, první začíná Bronzem a poslední je Diamant. Hráči s Diamantovým ratingem patří mezi 0,5% nejlepších hráčů v daném regionu.

League of Legends je systém levelování ne nepodobný tomu který měl v začátcích World of Warcraft. Maximální level je 30 a s každým levelem mezi 1-30 úrovní získáváte „talentový“ bod, který můžete využít ke specializaci pro danou roli, kterou si zvolíte před každou hrou. S úrovněmi jsou spojeny i další „zlepšováky“ v podobě run. S každou úrovní se vám odemyká jedna z 30 runových pozic, kam můžete umístit runy zlepšující některé z vašich vlastností. Profesionální hráči mívají desítky run a mění si je před každým zápasem. Nemusíte se však bát toho, že by hráči proti vám měli na začátku hry výhodu. Jednotlivé úrovně levelů hrají spolu, takže uplný nováček nepotká hráče na 30 levelu.

League of Legends existuje způsob nakupování – k tomu slouží dvě platidla IP (influence points), které získáváte za odehrané zápasy a RP (Riot points), které se kupují za peníze. Za IP se kupují hrdinové, runy a runové stránky za RP se pak dají opět koupit hrdinové a pak především skiny (mění vizuální podobu vašeho hrdiny, občas přidávají speciální grafické a zvukové efekty). Riot pointy slouží k podpoře hry a nezískají vám žádnou výhodu.

Doporučené systémové požadavky

  • 3 GHz procesor
  • 1 GB RAM
  • 750 MB místa na disku
  • GeForce 8800 nebo podobná grafická karta
  • Windows XP, Windows Vista, nebo Windows 7 (Mac OS není podporován)
  • Poslední verze .NET Framework od Microsoftu

Kde stáhnout League of Legends?

League of Legends je volně ke stažení na oficiálním webu, kde se také registrujete pro přístup ke všem důležitým novinkám.

POZOR: Hra je rozdělena na několik serverů. Našince zajímají především evropské League of Legends servery, které se dělí na EU West a EU Nordic & East. Čeští a slovenští hráči hrají na EU Nordic & East serveru, kde pro ně pořádáme turnaje.