Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


Mistrovství ČR v počítačových hrách 2013

Mistrovství ČR v počítačových hrách je vrcholnou akcí profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky.

MČR Logo

Herní portál PLAYzone.cz (www.playzone.cz) za pomoci partnerů nejen z oblasti IT přináší svátek všech tuzemských hráčů kompetitivních počítačových her.

tisíců hráčů PC her, kteří v zemích bývalého Československa zasedají každodenně ke svým herním zařízením, je nelehkým úkolem vybrat každoročně nejlepší hráče v daných hrách a zvolit tak Mistry ČR.

Kvalifikace na finále Mistrovství ČR v počítačových hrách probíhá každoročně formou soutěží na portálu PLAYzone.cz a dalších klíčových akcí na poli domácího e-sportu. Podstatnou součástí seriálu Mistrovství ČR v počítačových hrách jsou Mezihernové turnaje v síti partnerských heren. Tyto turnaje jsou pořádány pravidelně a pouze ti nejlepší hráči a týmy získávají možnost zahrát si na finálovém turnaji. Jejich žebříček je průběžně aktualizován na stránce tzv. MČR Klasifikace.
Fotografie z Mistrovství ČR v počítačových hrách 2012, Kongres Hotel Jezerka, Seč

Tradice Mistrovství byla obnovena po třech letech v roce 2011, kdy turnaj, který se konal v Kongres Hotelu Jezerka (www.hotel-jezerka.cz) zaznamenal obrovský úspěch. V roce 2012 se kvalifikovalo téměř 200 účastníků v různých hrách, kteří si rozdělili více než púl milionu korun v cenách. Jejich soupeření sledovalo v přímých přenosech internetové televize PLAYzoneTV celkem 150 tisíc diváků.

Díky aktivitě mnoha desítek lidí, kteří každý den dohlížení na různé turnaje a ligy, či připravují novinové články, vznikl novodobý elektronický sport – progaming - v České republice na stejně kvalitní profesionální úrovni jako v ostatních zemích vyspělého světa.