Přejít k hlavnímu obsahu

Slovenská reprezentácia zmeria sily v osemfinále Dragon World League s Kostarikou!

16. 8. 2021 | 20:17 Clash Royale
Slovenskej Clash Royale reprezentácií sa opäť podaril veľký úspech, postup do play-off medzinárodnej Clash Royale súťaže Dragon World League. V osemfinále ich vyzve tím Kostariky.
Slovensko vs Kostarika
Zdroj: Dragon World League

Ako sme už informovali, Clash Royale v Česku a Slovensku naďalej ponúka možnosť sledovať reprezentačné zápasy v rôznych medzinárodných súťažiach. Jednou z nich je aj Dragon World League, v ktorej sa slovenskej reprezentácií podaril nečakaný úspech, a to postup zo základnej skupiny. O vyjadrenie sme požiadali Mr Blacka, kapitána a manažéra slovenskej reprezentácie.

Aké bolo vaše doterajšie pôsobenie v základnej skupine?

V základnej skupine sme hrali s Azerbajdžanom, Bieloruskom, Francúzskom, Japonskom a Iránom. S Azerbajdžanom sme nešťastne prehrali 1:2. Od Japonska sme dostali free win, lebo kapitán nevedel poslať ich hráčom link do clanu. S Bieloruskom sme tiež prehrali 1:2 tak nešťastne, že v treťom sete za stavu 1:1 Zvardoň vyhrával, mal dobrý matchup, udrel mu blesk, keď bol na chate na dátach, 5 sekúnd nemohol položiť kartu, zrazu sa mu položili 3 naraz a prehral. Takže sme prehrávali 1:2, potom to zrovnal na 2:2 a v poslednom zápase prehral kvôli hard countru. Potom sme s Francúzskom prehrali 0:2 potom, čo sme vyhrali iba 2 hry, no nemali sme veľmi šancu proti Francúzom, aj keď sme vyhrávali 1:0 v prvom sete. V piatom zápase sme hrali proti Iránu, kde sme vyhrali 2:0 potom, čo Zvardoň sweepol KOTH.

Ako vnímate v reprezentácií fakt, že sa vám podarilo postúpiť do play-off a vašim favorizovaným kolegom z Česka nie?

Je to senzácia, je to veľký úspech a veľmi dobrý pocit pre všetkých, najmä keď sme tak nešťastne prehrali prvé 2 zápasy, oba sme prehrali až v poslednom zápase posledného setu. Nakoniec prišlo to vykúpenie po poslednom kole. Bolo to trochu aj prekvapenie, lebo sme boli po prvých troch kolách presvedčení, že už nemáme šancu na postup. Možno aj vďaka tomu sme však tak presvedčivo vyhrali posledný zápas a postúpili sme o skóre pred Bieloruskom a Japonskom.

Kedy vás čaká váš zápas v play-off a proti komu?

V pondelok 22:00 proti Kostarike. Diváci nám pokojne môžu fandiť u Mishkina, ktorý bude tento zápas streamovať. V prípade postupu by sme vyzvali Kanadu.

Ako si veríte na svojho súpera?

Sme sebavedomí, aj keď rešpektujeme kvalitu súpera, ktorá je asi trochu väčšia ako naša, ale zabojujeme.

Na záver, čo by ste odkázali fanúšikom a kde vám môžu fandiť?

Prvorade im všetkým ďakujeme za podporu. Sledujte nás na sociálnych sieťach, tešíme sa na vás u Mishkina na streame!