DH Austin: CZ/SK týmy měly postup na dosah

17. 4. 2018 00:06
Již od sobotního rána probíhala otevřená část kvalifikace na DreamHack v Austinu ve hře PlayerUnknown's Battlegrounds, která po pondělním finále zná své postupující. O postup se snažilo i několik českých a slovenských týmů, přičemž tři z nich to dotáhly právě až do finále, aneb TOP32.

Již od sobotního rána probíhala otevřená část kvalifikace na DreamHack v Austinu ve hře PlayerUnknown's Battlegrounds, která po pondělním finále zná své postupující. O postup se snažilo i několik českých a slovenských týmů, přičemž tři z nich to dotáhly právě až do finále, aneb TOP32.


Těmi nejlepšími z našich krajin se stali hráči týmů HexCom eSports, The Rowdy a nEophyte. Nejvyšší příčku obsadili právě kluci z nEophyte, jenž si vystříleli pěkné 17.-18. místo z celkových 390. To ovšem bohužel nestačilo pro postup do uzavřené kvalifikace, do které šla pouze TOP osmička. Zbylých osm do ní dostalo přímý invite. Nejlepší pětice týmů se poté spojí s ostatními regiony a se utká přímo na DreamHacku, kde bude bojovat o slušný prizepool v hodnotě 100 tisíc dolarů.

Postupujícími z otevřené kvalifikace jsou The Imperial, HAVU Gaming, Crimson Esports, Plumbers, Team Redzone, Gentside, Noxious a Digital Chaos. Tyto všechny můžeme čekat na konci dubna v utkání mezi sebou a osmi pozvanými o 5 míst na Dreamhack Austin PUBG Showdown.

O postup do uzavřené kvalifikace se pokoušel i oblíbený streamer a nyní již bývalý člen týmu Dignitas Martin "spajKK" Beneš se svým provizorním týmem složeným z jeho přátel a známých, ovšem bohužel bez úspěchu. Jejich cesta skončila již ve druhém kole, kdy skončili na třináctém místě z šestnácti. Na highlighty z jejich pohledu se můžete podívat ve videu od spajKKa níže.

O vývoji closed kvalifikace, která startuje již 28. dubna, vás budeme taktéž určitě informovat. Na závěr bychom rádi poděkovali všem našim českým a slovenským reprezentantům za účast v tomto turnaji, ať už jste skončili úspěšně či méně, cení se i snaha!

O autorovi:

Členem od: 26. 2. 2016
Celkový počet článků:
165
The Rowdy během top32 streamovali a členové zbylých týmu ochotně informovali o pocitech z her, kdy jsem pak divákům, které to zajímalo dával info ... Takže by bylo fajn se jich zeptat na nějaké pocity či vyjádření, když tak perfektně reprezentovali naší malou zemi a měli jsme možnost mít 3 týmy v top32 což moc státu neměl, tak doufám že se tu něco dopíše :mad:. Já jen, ze nejvíce je tu napsáno o neúspěchu spajkka. No každopádně díky všem klukům za reprezentaci a zejména fmf z neophyte a frodbalovi z HexComu, že dávali po každém zápase info fanouškům i když se zrovna nedařilo a kejdoranovi za stream, kde jsme mohli sledovat hry. :good: :guns:
Bylo by dobré tu psát něco víc o týmech, které se dostali dál než do druhého kola... Už v prvním kole, kdy hrál Spajkovo "tým" tak špatně bylo jasný, že se dostanou max do druhého kola kde vypadnou.. Jinak GL 3-man squadu The Rowdy, nEophyte a hlavně Hexcomu, kteří mě teda překvapili nejvíc :)