Gunrunners jako první vstupují do Battalionu

2. 2. 2018 13:07
Loni vletěl na esport scénu titul PlayerUnknown's Battlegrounds, letošním hitem by mohl být Battalion 1944. Jde totiž o FPS střílečku, která se vrací ke kořenům prvních dílů Call of Duty.

Loni vletěl na esport scénu titul PlayerUnknown's Battlegrounds, letošním hitem by mohl být Battalion 1944. Jde totiž o FPS střílečku, která se vrací ke kořenům prvních dílů Call of Duty.

Právě české týmy patřily ve druhém a čtvrtém dílu této hry historicky ke špičce. Kdo by neznal legendární movie Mazadox? To je však minulost a v tuto chvíli podporují Call of Duty 2 a 4 opravdu jen velcí fandové, turnajů je poskromnu, na domácí scéně nejsou takřka žádné. Výjimkou je sestava Gunrunners, jejíž jádro drží pospolu opravdu dlouho, nyní jej však čeká velká změna. Battalion 1944 láká opravdu každého, a oni tak oficiálně přecházejí na novou hru.

Tým s hráči jako Josef 'jANYY' Janoušek nebo Tomáš 'GLady' Čecháček se rozhodli vkročit do nové řeky v den oficiálního vydání Battalionu na Steamu. Jasně, známí hráči měli přístup k předchozím neveřejným verzím, které mohli testovat, ale až nyní naláká hra opravdové masy. Battalion 1944 by se totiž primárně měl soustředit na kompetitivní hraní a návratu ke kořenům. Žádné prvky náhody, jen čistý skill. jANYY a spol. získali v barvách Gunrunners řadu úspěchů u nás i za hranicemi, nyní je však čeká nová výzva – prorazit ve hře, kde každý začíná od nuly.

Tento pětičlenný celek není jediným český týmem, který si jde pro svoji šanci již od útlých vydání Battalionu. Za zmínku stojí také tým s pracovním názvem The Ocelots, v jehož řadách jsou právě bývalí hráči Call of Duty 2, z nichž někteří po upadnutí hry do zapomnění zkoušeli jiné tituly. Jan 'elwzoy' Pařízek vyhrál MČR 2016 v Overwatchi, Tomáš 'sw4lker' Marek si pro změnu loni zastřílel za český výběr v PlayerUnknown's Battlegrounds. Více o týmu naleznete na Twitteru.

Uvidíme, jaká budoucnost Battalionu 1944 opravdu bude, ale slova vývojářů jsou unikátní. Pokud své sliby dodrží a budou se držet své počáteční ideje, mohlo by jít o velkého hráče na poli esportu. To vše ukáže až čas, protože Battalion vešel do veřejné fáze Early Accessu teprve včera.

Battalion 1944 sestava týmu Gunrunners:

{#Česká Republika} Josef 'jANYY' Janoušek
{#Česká Republika} Tomáš 'GLady' Čecháček
{#Česká Republika} Petr 'cDe' Dumek
{#Česká Republika} Vladimír 'blade' Lisický
{#Slovenská Republika} David 'FoXx' Baári

Mohlo by vás zajímat:

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
6811
GL hezký vidět jak se old school celosvětový hráči vrací kvůli jedné hře, ať to vydrží.. :music: