Přejít k hlavnímu obsahu

Mad Catz Vienna: Ninjas in Pyjamas víťazia

24. 2. 2013 | 21:34 Counter-Strike 2
Včerajšia druhá skupinová fáza sa dohrala až v skorých ranných hodinách. Napriek tomu, že prvé zápasy sa hrali od 23:15, ten posledný medz ESC Gaming a TCM-Gaming sa skočil tesne dnes ráno pred 4 hodinou. My už však poznáme všetkých 8 štvrťfinalistov, bohužiaľ, bez 3DMAX.

02:01

UPDATE 23:30: V súčasnosti najlepší CS:GO tím na svete Ninjas in Pyjamas potvrdili úlohu favorita vo finále proti Anexis a po dvoch víťazstvách 16:13 (nuke) a 16:5 (inferno) sa stávajú celkovými víťazmi Mad Catz CS:GO Invitational. Gratulujeme! Zápas o tretie miesto medzi VeryGames a ESC Gaming rozhodne tretia mapa - de_mirage_go. Inferno vyhrali VG 16:6 a Dust2 zasa ESC Gaming 16:10.

UPDATE 21:00: Vo finále Mad Catz CS:GO Invitational sa stretnú tímy Ninjas in Pyjamas a Anexis. O postupe Anexis do finále rozhodla posledná tretia mapa de_dust2 na ktorej porazili VeryGames 16:13. Oba posledné zápasy - finále aj o tretie miesto sa začnú v rovnaký čas, približne o 21:20.

UPDATE 17:40: Pred malým okamžikom sme spoznali prvého finalistu. Ninjas in Pyjamas potvrdili pozíciu favorita v súboji s ESC Gaming a po víťazstvách 16:8 (dust2) a 16:12 (inferno) tak postupujú do finále. ESC Gaming budú hrať zápas o 3. miesto.

UPDATE 15:30: Po presne 5 hodinách konečne poznáme víťazný tím zo štvrťfinálového duelu medzi Natus Vincere a VeryGames. Prvú mapu rozhodlo až 7. predĺženie a po 2 hodinách a 50 minútach sa z prvého bodu mohli tešiť VeryGames. Dust2 zvládli lepšie Na'Vi a podarilo sa im vyrovnať. Na poslednej rozhodujúcej mape oba tímy bojovali do posledného kola a postup do semifinále si nakoniec vystrieľali hráči VeryGames. Bohužiaľ kvôli výpadku internetu v mieste konania turnaja zatiaľ nebude možné sledovať zápasy semifinále cez stream alebo GOTV.

UPDATE 15:10: Zápas medzi Ninjas in Pyjamas a ESC Gaming sa začne neskôr, ako sa plánovalo a to kvôli prestávke pre ESC Gaming, ktorí museli do 4 hodiny ráno hrať ešte zápas. Prvou mapou v ich semifinálovom dueli bude de_dust2.

UPDATE 14:45: Poznáme tretieho postupujúceho. Anexis zdolali TCM-Gaming na mapách de_dust2 a de_train zhodne dva krát 16:12. Na svojho súpera si však musia ešte počkať. Nekonečný  zápas medzi Na'Vi a VeryGames rozhodne tretia mapa - de_inferno, keďže Na'Vi vyhrali de_dust2 16:11.

UPDATE 14:05: ESC Gaming zvládli predĺženie na mape de_inferno a vyhrali druhú mapu 22:19, celkovo porážajú LDLC.com 2:0 na mapy a v semifinále sa stretnú s Ninjas in Pyjamas.

UPDATE 13:35: Po dlouhé bitvě v šesti prodloužení VeryGames porážejí Natus Vincere na de_mirage_csgo. Zápas ESC s LDLC.com je ve druhém prodloužení.

UPDATE 11:35: Prvým postupujúcim tímom do semifinále sa podľa očakávaní stáva Ninjas in Pyjamas, ktorí porazili tím Nostalgia 2:0 na mapy.

Slovenský tím prehral v rozhodujúcom zápase s ESC Gaming 12:16 a táto prehra znamenala ich koniec v turnaji. Zo šiestich zápasov dokázali vyhrať iba dva, konkrétne s Lemondogs. Druhá výhra bola kontumačná, kedy sa tím logiX vzdal, vzhľadom na to, že oba tímy už nemohli postúpiť a bolo zbytočné hrať tento zápas.

Osem najlepších tímov od 10 hodiny bude bojovať o prvé miesto a 6 000 €. Najzaujímavejším zápasom je rozhodne ten medzi VeryGames a Natus Vincere. Ešte pripomeniem, že play-off sa hrá systémom best-of-three a single elimination, takže tímy už nebudú mať možnosť druhej šance cez opravný pavúk.

Mad Catz CS:GO Invitational - Play-off