MČR: Důležité informace a rozpis skupin!

26. 9. 2013 13:10
Mistrovství České republiky v počítačových hrách už se nám rychle blíží. Koná se již za necelý měsíc a v tomto článku najdete vše potřebné.

Mistrovství České republiky v počítačových hrách už se nám rychle blíží. Koná se již za necelý měsíc a v tomto článku najdete vše potřebné.

HARMONOGRAM
MČR se bude konat 10. -13. 10. 2013 na veletrhu FOR GAMES v Praze v Letňanech. Nás ale zajímá hlavně League of Legends turnaj, který probíhá v sobotu a v neděli (12. -13. 9.).

Vzhledem k tomu, že se festival zavírá každý den již v půl šesté večer, turnaj začíná v sobotu od 08:00 a v neděli pokračuje od 09:00. Celý turnaj ukončí finále, které začíná v neděli od 13:00.

Rozdělení skupin
Už víme, jak budou týmy rozděleny do skupin. V každé skupině se hraje systémem Round Robin. Čili zahrají si proti sobě dva a dva týmy, vítězové následně hrají proti sobě (vítěz tohoto duelu postupuje do play-off z prvního místa), stějně tak poražení proti sobě (ten kdo prohraje je z turnaje venku). Následně spolu hrají o poslední postupové místo dva celky, jeden, který prohrál "duel vítězů" a druhý, který vyhrál "duel poražených". 

Skupina A
eSuba
emperor.lol
iNfernity Gaming
pixeL

Skupina B
Storm Games Clan
Maserati Rock
Inside Games
eXtatus

Ještě upřesníme v kolik hodin se budou muset hráči dostavit na místo konání turnaje. Pro všechny hráče to ale určitě bude v sobotu ráno nebo dopoledne (upřesníme, podle harmonogramu skupin)! Po doražení na místo se musíte nahlásit na recepci a vyzvednout si registračku na vaše jméno.

Sobota 12.10.
Skupinová část (08:00 - 14:00)
Semi-finále (15:00 - 18:00)

Neděle 13.10.
Zápas o třetí místo (09:00 - 12:00)
Finále (13:00 - 16:00)

Celkový turnaj se hraje systémem skupin a následně single elimination play-off. Týmy budou rozděleny do dvou skupin po čtyřech, kde se hraje systémem Round Robin na jednu vítěznou mapu, dva nejlepší z každé skupiny postupují do semi-finále. 

CO SI VZÍT S SEBOU?
Počítače nechte doma! Bude se totiž hrát na HAL3000 MČR sestavách, kterých bude na místě hned 20. Jediné co potřebuje jsou periferie (myš, klávesnice, sluchátka), tak na ně nezapomeňte! 

Přinést si vlastní špunty (klasické sluchátka k mp3/mobilu), které budou použité při hraní na stage.

VSTUPNÉ
Každý hráč platí vstupné na turnaj 300kč - hlavním důvodem ceny je změna místa konání a k tomu se vztahující podmínky výstaviště. Ceny pro diváky naleznete zde na stránkách výstavy.

UBYTOVÁNÍ
Festival neposkytuje žádnou oblast na spaní, proto si musíte ubytování zařídit sami. Dejte si pozor a nepodceňte včasné zamluvení hotelu, ubytovny anebo kontaktování známých!

Nezapomínejte na to, že v sobotu se hraje poslední turnaj, který rozhodne o tom, kdo bude mít šanci se na MČR kvalifikovat! Prvních šest týmů jede přímo, další čtyři v pořadí si zahrají o dvě poslední postupová místa!

*PLAYzone.cz si vyhrazuje právo na změnu programu

O autorovi:

Členem od: 7. 9. 2011
Celkový počet článků:
63
Demonku: Single elimination je jeste v pohode, ale moc nechapu 300 za hrace pokud se kvalifikujes po dobu roku kde platis za kazdou lanku kterou jedes a to myslim cestovne i startovne uz tak teamy stojime hodne penez co se tyce financi a myslim ze kdyby dali divakum cenu o deset korun nahoru mohli to mit alespon ti hraci zadarmo. Sice uz je to jen bazirovani nad rozhodnutym faktem, ale myslim ze je to vse na zamysleni. Ale co uz... rozhodne treba o to vice budou zajimave ceny ;) peace
Pokud se nepletu, tak 4Games nepořádá Playzone, ale MČR je jen součástí tohoto veletrhu. Čili je nesmysl aby se kvůli hráčům MČR navýšilo vstupné návštěvníkům veletrhu. Ano, jsou to další náklady navíc, ale to se nedá nic dělat. Body se daly sbírat i online (pokud se nepletu). Tenhle veletrh bude mít obrovskou účast gejmrů, takže si myslím, že atmosféra bude stát za to, aby jste si odpustili dvě návštěvy mekáče a cálnuli si vstup třeba z vlastního. SE PO je trošku jiná káva. To je sakra zabijácký systém, který doufám nebude okořeněn o BO1. To už by bylo asi moc nešťastné a vřele ho nedoporučuji :)
Single elimination play-off se hraje na všech mezinárodních turnajích v League of Legends i turnajích pořádaných Riotem (možná existuje jedna až dvě výjimky). Např. Dreamhack, IEM, LCS play-off, S3WC. Nevidím tedy jakýkoliv problém v tom, že je nastaven systém SE play-off.
SE je zavádějící. Do play-off se dostanou nejlepší 4 týmy. Hraje se tedy semifinále a vítěz jde do finále, poražený do boje o 3. místo. Vzhledem k tomu, že vítěz skupiny A jde proti poraženému v B a naopak není opravdu FDE potřeba.
Tu šlo spíš o to že jsem to pochopil špatně a myslel jsem, že by semifinále byly na bo1 :) :sorry:
Co ty narážky co když jsem je delal ja? :( Jinak iG GoGoGo! Přijdu se na vás podivat usaci ;)
Jestli jsi je delal ty tak jsi korunovanej vul podivej se na zebricek a pak dej celou TOP 4 do jedne skupiny rly good :-D nasad si korunu a bez skakt kolem ohne konecna ...xD
jak můžeš dát do jedné skupiny tři nejlepší týmy z mčr klasifikace, to mi sakra vysvětli :D
Okej, je čas abych se k tomu vyjádřil i já coby hlavní admin LoL na playzone. První rozlosování skupin bylo čistě podle MČR klasifikace, jednotlivé týmy byly rozděleny do skupin podle klíče 1,3,5,7 a 2,4,6,8. Toto rozvržení ale vrhlo tři silné týmy do skupiny A a jeden silný tým do skupiny B, čili bychom ho mohli nazvat trochu nešťastným řešením. Následně se ze všech stran sesypal hate (dobře, od Ezeho se sesypal hate, ostatní se chovali alespoň jako lidi a upozornili mě na problém, kterého jsem si byl vědom). Následně jsem si řekl, že pokud chci rozdělit týmy podle pořadí v MČR klasifikaci, nikam se nedostaneme a jedna skupina bude extrémně těžká a druhá lehká. Asi všichni se mnou budete souhlasit v tom, že pořadí v MČR neodpovídá výkonnostním úrovním jednotlivých týmů. Rozdělil jsem tedy jednotlivé týmy do dvou výkonnostních košů po čtyřech (asi uhádnete, že v prvním koši byla eSuba, emperor, SGC a NARDO), podle výkonů na online i offline domácích akcích, na zahraničních online i offline turnajích, podle síly současné sestavy jednotlivých týmů. Následně jsem z každého koše vylosoval do obou skupin po dvou týmech a takto vznikl současný rozpis, který bude i na MČR. Pokud máte jakoukoliv stížnost nebo otázku, všechno milerád zodpovím. Rozpis skupin jsem dělal podle mé nejlepší vůle a myslím si, že rozdělení je v současné době férové. derk
Pokud vím, tak při rozdělování se nemá dbát na to, kdo si co zaslouží, ale na to, kdo co dosáhl. Na co se pak celý rok snažit, když se stejně upřednostní tým, který je "více oblíbený". Naprostá kravina, vše podle zásluh, např. 2 nejlepší, 2 nejhorší nebo lichý sudý. Takto je to hodně neprofesionální a nešťastné.
Názor na to může mít každý člověk jiný, což samozřejmě chápu a respektuji, ale je třeba se zamyslet nad řadou věcí. 1) Polovina týmů, která v top 8 v MČR klasifikaci je, změnila za celou sezónu několikrát sestavu a současná sestava je mladá třeba měsíc až dva a nehrála ani jeden turnaj. 2) Nebudu postihovat nejlepší domácí týmy za to, že nemají čas hrát nightcupy a dávají přednost zahraničním akcím, kde jsou zajímavější ceny a konkurence. 3) Pokud se v jedné skupině eliminují dva silné týmy a z druhé skupiny postoupí dva slabé týmy, vrhne to velmi nepěkné světlo na celou akci, když v semi-finále i finále bude dohráno za dvacet minut a celková úroveň akce bude velmi nízká.