Co vás čeká tuto sobotu na Datart EXPO v Brně?

18. 10. 2018 14:07
Datart EXPO Fortnite Cup
Event s názvem Datart EXPO se na Veletrzích Brno odehraje již tuto sobotu 20. října. Vedle desítek stánků s elektronikou budou pro vás připraveny i dva velké turnaje – PlayStation Mistrovství ČR v konzolových hrách a jeho turnaj ve FIFA 19, a také první domácí Fortnite LAN akce Datart EXPO Fortnite Cup.

Datart EXPO je tady a s ním i spousta gamingového programu! Rozhodli jsme se nejprestižnějšímu českému veletrhu elektroniky dodat trošku šťávy, a proto se už tuto sobotu od 10:00 mohou návštěvníci těšit na dva vskutku unikátní turnaje. Za podpory partnerů Xbox, DXRacer a Samsung jsme vytvořili koncept Datart EXPO Fortnite Cupu, do jehož obou kvalifikací se přihlásilo přes 1000 hráčů a do Brna se tak probojovali ti opravdu nejlepší z nejlepších, kteří se o 30 000 Kč poperou spolu s herními osobnostmi. První domácí Fortnite turnaj slibuje velkou podívanou a pokud chcete být u vzniku nového trendu, 20. října v Brně prostě nemůžete chybět.

Prize pool Datart EXPO Fortnite Cupu:

  • 1. místo: 16 000 Kč
  • 2. místo: 8 000 Kč
  • 3. - 4. místo: 3 000 Kč

Velkou podívanou slibuje i premiérový ročník PlayStation Mistrovství České republiky v konzolových hrách v podobě turnaje ve FIFA 19, kde bude 20 hráčů bojovat o korunu krále a postup na mezinárodní klání PlayStation Continental Cup, kam vyrazí náš regionální šampion. Bude to jízda, ale více si o PlayStation MČR povíme v samostatném preview.

Prize pool PlayStation MČR ve FIFA 19:

  • 1. místo: 8 000 Kč + plně hrazená účast na PlayStation Continental Cupu v Paříži
  • 2. místo: 4 000 Kč 
  • 3. - 4. místo: 2 000 Kč
  • 5. - 8. místo: 1 000 Kč

Na Datart EXPO Fortnite Cupu se představí celkem dvanáct dvojic, které budou rozřazeny do dvou skupin po šesti. Vedle osmi kvalifikovaných týmů ze dvou kvalifikací půjde do akce i čtveřice influencerů. Za velké favority jsou považováni zejména dvojice ve složení FritoL + Fugias a Orinn + Pekashi, kteří za normálních okolností společně hrají squady, tentokrát se však postaví proti sobě.

Černými koni celého turnaje budou streameři Roman "blade" Pilný a Josef "Artix" Trojan, kteří prozatím své pobočníky neodhalily. I tak ale musíte sami uznat, že půjde o kvalitními hráči napěchovaný turnaj, tak doufáme, že se s vámi v Brně se všemi uvidíme – čím více fanoušků dorazí, tím lepší a nezapomenutelnější atmosféru vytvoří!

Seznam kvalifikovaných týmů:

 Česká republika DuoJamaha: Edmondd a STISZ
 Česko + Slovensko AUTÝCY: imthemarteen a hypeXQ
 Česko + Slovensko NecroRaisers: Mayhem22 a AdMMowich
 Česká republika Inaequalis Lutea: N3oanx a Waxxy
 Česká republika 20cm: Fennixxos a Skailer
 Česká republika TMK: Raffy a skvapky
 Česká republika lepší vyhrál: Grizzly a CRsedmicky
 Česká republika revenge for TVC: teardr0pp a Werpyx

Více informací o akci naleznete v oficiální facebookové události Datart EXPO - Spouštíme budoucnost, vstupenky zakoupíte v síti Ticketportal.

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
5377