Čtvrtfinále EU Masters: Neon proti Carzzymu, Freeze narazí na MAD Lions

19. 4. 2019 11:24
European Masters 2019 play-off
European Masters míří do play-off, ve kterém se ukáže osm nejlepších evropských týmů mimo ligu LEC. Z domácí scény uvidíme v akci Freeze (Splyce Vipers), Carzzyho (BIG) a Neona (Misfits Premier).

V průběhu pátku se ještě odehrají tiebreakery o poslední místo v play-off, ale co se týče zástupců z Česka a Slovenska, je všechno jasné. V turnaji už skončil vítěz domácí ligy, AS Trenčín, který ve skupině smrti nezvládl vyhrát ani hru. V play-off se neukáže ani Michal "Zoiren" Zíka, který s eNsure nepostoupil ze skupiny skrz Defusekids, Team-LDLC a MAD Lions. Už v play-in vypadl i český jungler Kapitán Lipánek z finského týmu NYYRIKKI.

Souboj českého a slovenského střelce - Carzzy vs. Neon

Zápas mezi německým BIG a francouzským Misfits Premier nemá favorita. Hráči BIG sice jasně ovládli svou skupinu, ale měli v ní o dost jednodušší soupeře, než právě akademie Misfits. Ani Carzzy ani Neon se zatím neukázali ve své nejlepší formě, a to hlavně z důvodu, že jejich týmy moc okolo botlane nehrály a ve čtvrtfinálové bitvě by si to tak Čech se Slovákem mohli rozdat, jak se říká, na férovku.

Berlin International Gaminglogo std.pngBIG

20. dubna 18:00 Misfits PremierMisfits Gaminglogo std.png
Finland WhiteKnight Top Dan Dan Netherlands
Germany Don Arts Jungle Obsess Germany
Germany ZaZee Mid LIDER Norway
Czech Republic Carzzy AD Carry Neon Slovakia
Estonia SirNukesAlot Support H1IVA Finland

Klíčový by měl být v bo3 sérii souboj solo-lanerů, kteří byli jasnými tahouny svých týmů. Na straně BIG zazářil WhiteKnight hlavně v prvních dvou hrách, kdy za Irelii (9/1/0) i Jarvana (5/1/6) výrazně pomohl týmu jak split pushem, tak prezencí v teamfightech. I německý midlaner ZaZee ale nezůstal pozadu a v poslední hře skupin si za Azira připsal pentakill a celkové skóre 11/1/6.

Na straně Misfits Premier byl jasně největší tahoun midař LIDER, který se svými asasín picky exceloval jak proti AS Trenčín, tak i v poslední hře proti Rogue Esports Club. Pokud by na něj tým BIG chtěl zaměřit své bany, dá se předpokládat, že bude mít problémy ve hře tolik vyniknout a Misfits Premier by své naděje mohli vložit do botlane a Neona. Ten by mohl získat jeden ze svých oblíbených picků, jako jsou KaiSa, Lucian či Vayne.

Ve druhém čtvrtfinále se ukáže Aleš "Freeze" Kněžínek a jeho Splyce Vipers, které čeká zápas proti krajanům ze španělské SuperLigy, MAD Lions. Naposledy, když se tyto dva celky střetly, vyhráli Splyce Vipers jednoznačně 3:0. MAD Lions ale v zápasech na EU Masters vypadají v o dost lepší formě a zápas tedy může dopadnout úplně obráceně. 

MAD Lions E.C.logo std.pngMAD Lions

20. dubna 21:00 Splyce VipersSplyce Viperslogo std.png
Serbia Yoppa Top Oromë  Rumunsko
Hungary bluerzor Jungle   Tierwulf Chile, Sharp Norway
Greece PrettyGRE Mid Hatrixx Norway
Spain Samux AD Carry Freeze  Česká republika
Spain FALCO Support Prime  Francie

Splyce Vipers ve svých výhrách benefitovali z velké formy midaře Hattrixe, který se stal hlavním playmakerem týmu a ukázal svůj um s Kayle a Akali. Freeze hrál spíše roli sekundárního carry, ale vedlo se mu velmi slušně. Ve druhé a třetí hře si připsal pouze jednu smrt a celkové KDA 20,0 (spolu s prvním zápasem 6,0). MAD Lions ve svých hrách dominovali od začátku do konce, což platilo i proti francouzskému Team-LDLC a proto neukázali výraznější slabinu.

Ve druhé polovině pavouku se proti sobě utká SK Prime a Team-LDLC. Německá akademie SK Gaming dokázala zvítězit proti Splyce Vipers a získat prvenství ve své skupině. LDLC tak trochu překvapivě selhal v boji s MAD Lions a proto do play-off postoupil z druhé příčky. Individuální kvalitou možná francouzská reprezentace o trochu převyšuje své protivníky, ale tým SK Prime ukázal, že díky taktické disciplíně dokáže porazit každého. Zápas by měl být vyrovnaný a v akci uvidíme i ex-LCS hráče Djoka se Steelbackem.

V posledním čtvrtfinálovém zápase se utká britský mistr Fnatic Rising, který na svého soupeře zatím čeká. Vzejde z trojice Random 5, Ventus Esports a Future Perfect WLGaming. Academy tým Fnatic ale předvedl ve skupinové fázi velkou kvalitu, jak v individuálních výkonech, tak i v týmové hře a v zápase proti kterémukoliv z možných soupeřů, bude jasným favoritem. Těžko vypíchnout nejsilnější článek tohoto týmu, protože všechny hry ve skupině skončily jasným přejezdem a vyrovnaného soupeře zatím tým nepotkal.

Čtvrtfinále Semifinále Finále Vítěz
 Německo BIG 0          
Sobota 20. 4. 18:00    Evropa  TBD 0      
 Francie Misfits Premier 0          
     Sobota 27. 4. 16:00    Evropa TBD 0  
Spain MAD Lions 0          
Sobota 20. 4. 21:00    Evropa  TBD 0      
Spain Splyce Vipers 0          
         Neděle 28. 4. 16:00    Evropa  TBD
 Dánsko Ventus Esports 0          
Neděle 21. 4. 18:00    Evropa  TBD 0      
 Velká Británie Fnatic Rising 0          
     Sobota 27. 4. 19:00    Evropa  TBD 0  
 Německo SK Gaming 0          
Neděle 21.4. 21:00    Evropa  TBD 0      
 Francie Team LDLC 0          

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1252