CZSK v zahraničí: 3 MVP v LEC, Robocop vede ve Španělsku

23. 6. 2020 00:42
Carzzy
Ligová sezóna je v plném proudu a je tedy čas na další přehled českých zástupců v zahraničních ligách.

 Evropa LEC: Humanoid, Carzzy i Patrik získali MVP, Neon je zpět!

V LEC jsme se dočkali skvělé podívané, jelikož si tři čeští zástupci připsali cenná MVP ocenění. Humanoid s Carzzym navíc drží dělené první místo a spolu s týmem Rogue má jejich MAD Lions skóre 4:1. V uplynulém týdnu dokázali MAD Lions přehrát Fnatic a také Vitality. První výhru získal také EXCEL a Patrik hrál ve vítězství nad SK hlavní roli. Neon sice oba dva zápasy se Schalke 04 prohrál, ale bylo skvělé vidět ho zpět v základní sestavě LEC týmu. Denyk i druhý hrací týden zůstal jen na lavičce Misfits.

 Německo Německo: Freeze s Kamiliusem přehráli Zoirena

V německé Prime League hrají hned tři našinci. Úplně ideálně se nedaří, ale Freeze s Kamiliusem v Ad Hoc Gaming zatím drží skóre 3:2 na děleném třetím místě. Dopomohlo jim k tomu vítězství i nad Zoirenem a jeho ⁠mYinsanity. Český midař se s týmem nachází na prozatímním 9. místě s bilancí 1:4. V druhé lize se vcelku daří také supportu MjrDeemu, který po sedmi zápasech obývá se čtyřmi výhrami v ⁠Aequilibritas E-Sports dělené třetí místo.

 Španělsko Španělsko: Robocop s eMonkeyz zatím bez porážky

Až překvapivě dobře se daří Robocopovi a jeho eMonkeyz ve španělské SuperLize, kde dokonce po třech zápasech vedou tabulku se skóre 3:0. I přes papírově slabší soupisku tak tým vykročil do boje o EU Masters naprosto ideálně.

Robocop eMonkeyz

 Polsko Polsko: PRIDE stále čekají na výhru

V polské Ultralize bojuje dvojice českých solo-lanerů, Garp a Proker. Jejich tým PRIDE ale za čtyři zápasy neuhrál ani bod a aktuálně tak obývá poslední osmou příčku v tabulce. 

 Velká Británie  Švédsko  Finsko  Dánsko  Norsko  Island Severní Evropa: Eren začal výhrou, Dreedy porážkou

Po prvních zápasech severské NLC se lépe daří Erenovi, který se svým Tricked Esports v úvodním utkání přehrál Dusty. Toplaner Dreedy naopak s Barrage Esports nestačil na tým velkých favoritů z Fnatic Rising. V úterý se od 21 hodin utkají čeští zástupci proti sobě a utkání bude možné sledovat s anglickým komentářem na kanále NLCLOL.

 Řecko Řecko: Sirinox i Pavkyn si vedou velmi slušně

Oba čeští zástupci v řecké lize zatím rozhodně nedělají ostudu. Střelec Sirinox si dokonce dvakrát vysloužil cenu MVP a jeho tým Game Changers s bilancí 6:2 sedí na druhém místě v tabulce. O bod méně má Pavkynův Gamespace MCE a oba naši reprezentanti se tak aktuálně drží na play-off pozicích. 

KDA Sirinox

 Belgie Belgie: Goksi se v půlce ligy drží na play-off pozicích

V belgické lize bojuje slovenský jungler Goksi a nevede se mu vůbec zle. Se svým týmem Aethra Esports pobývá na děleném třetím místě se skóre 2:3. Do play-off postupuje nejlepší čtyřka, ale proti týmům jako Sector One nebo ⁠RSC Anderlecht Esports nebude postup na EU Masters vůbec jednoduchý.

 Srbsko Balkán: Speedyho tým vstoupil do ligy porážkou

Speedy jako kouč ASUS ROG ELITE v prvním kole nestačil na favorizovaný celek CR4ZY. V nové mladší sestavě bude mít jarní účastník EU Masters postup do play-off dosti složitý, jelikož v EBL působí hned několik kvalitních týmů, včetně právě CR4ZY, SuppUp eSports nebo Crvena zvezda.

 CZSK hráči v zahraničí
Jméno Role Tým Liga
Czech Republic Marek "Humanoid" Brázda Mid MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Matyáš "Carzzy" Orság AD Carry MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Patrik "Patrik" Jírů AD Carry Excel Esportslogo std.png EXCEL LEC 2019.png LEC
Czech Republic Petr "Denyk" Haramach Support Misfits Gaminglogo std.png Misfits LEC 2019.png LEC
Czech Republic Ondřej "Robocop" Sklenička Top EMonkeyzlogo std.png eMonkeyz SLO2019logo.png  Španělsko
 Slovensko Matúš "Neon" Jakubčík AD Carry FC Schalke 04 Esportslogo std.pngFC Schalke 04 Evolution Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Aleš "Freeze" Kněžínek AD Carry Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
 Slovensko Kamil "Kamilius" Košťál Support Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Michal "Zoiren" Zíka Mid MYinsanitylogo std.pngmYinsanity Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Michal "Sirinox" Veit AD Carry Game Changerslogo std.pngGame Changers Greek Legends League logo.png Řecko
Czech Republic Pavel "Pavkyn" Mysliveček Jungle Gamespace Mediterranean College Esportslogo std.pngGamespace MCE Greek Legends League logo.png Řecko
 Slovensko Jakub "Goksi" Goga Jungle Aethra Esportslogo std.pngAethra Esports Belgian League.png Belgie
Czech Republic Libor "Proker" Král Mid PRIDE (Polish Team)logo std.pngPRIDE UL2020 logo big.png Polsko
Czech Republic Jakub "Garp" Novotný Top PRIDE (Polish Team)logo std.pngPRIDE UL2020 logo big.png Polsko
Czech Republic Nguyễn "Eren" Đức Anh Mid Tricked Esportlogo std.pngTricked Esports NLC 2020.png Severní Evropa
Czech Republic Jakub "Dreedy" Viceník Top Barrage Esportslogo std.pngBarrage Esports NLC 2020.png Severní Evropa
Czech Republic Dominik "Speedy" Hanus Trenér ASUS ROG ELITElogo std.pngASUS ROG ELITE EBL Logo.png Balkán
Czech Republic Ondřej "MjrDee" Hrneček Support Aequilibritas E-Sportslogo std.pngAequilibritas E-Sports Prime Leaguelogo square.png Německo (2. liga)
 Slovensko Nicolas "BadPie" Mihalik Top Sparx Esportslogo std.pngSparx Esports Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)
Czech Republic Jiří "Inspire" Zoufalý Mid Recast Gaminglogo std.pngRecast Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1557