DeeThane mění priority a končí s komentováním CS:GO

21. 2. 2021 21:05
DeeThane
i
DeeThane
Zdroj: Instagram @realdeethane
Populární streamer a komentátor DeeThane dnes na svém streamu oznámil přerušení své komentátorské kariéry. Prozradil, nač se chce zaměřit v roce 2021, a co mu dalo onen impulz skončit.

Dnešní DeeThanův livestream byl pro jeho fanoušky i pro něj samotného velmi speciální. Populární streamer totiž oznámil, že končí s komentováním hry, ve které se jako komentátor nejvíc proslavil. Tou je samozřejmě CS:GO.

Podle Damiena je důvodů jeho odchodu hned několik. Mezi ty největší, o kterých se bohatě rozpovídal, patří například česká komunita, která podle jeho slov dokáže být neskutečně toxická. Dee zmiňoval například svůj způsob komentování, kdy se snažil přinést víc zábavných prvků, které jsou podle něj někdy důležitější, než samotný knowledge hry. 

Přesto jej však mrzí, že existují fanoušci, kteří jsou podle něj toxičtí a nelze se jim nikdy zavděčit. Podobným fanouškům poslal vzkaz, aby si na podobný styl komentování zvykli i od dalších komentátorů - s postupem esportu do mainstreamu je podle něj podobný přístup nevyhnutelný.

deethane
i
deethane
Zdroj: archiv DeeThane

Zároveň jej demotivuje přístup samotného Valve k CSku, kdy jej odkládá na druhou kolej a nevěnuje mu svou pozornost jako hře Dota 2.

Nechyběla ani kritika na některé CZ/SK hráče, i když Dee nikoho konkrétního nejmenoval. Podle něj si řada hráčů na jeho přístup již zvykla, ale stejně se najde množství dalších, hlavně vyhořelých a neúspěšných hráčů, od kterých schytával vždy největší nenávist.

Největším důvodem pauzy od komentování je pak zaměření na svou vlastní osobu, stream a YouTube. Kromě dlouhodobého propojení s KeX Crew by si rád opět zahrál svůj oblíbený basketbal a věnoval se svým subscriberům a followerům. Jeho čas v roce 2020 vyplňovala hlavně práce na hudebním albu. 

Damien ale i prozradil, že se v zákulisí komentátorů občas šíří pomluvy a od profesionálního prostředí má česká scéna často daleko.

DeeThane tak na závěr poděkoval řadě lidí, kteří jej provázeli kariérou, jmenovitě například Dev1, Shadye, Lelek a Xnapy.

V budoucnu tak plánuje se soustředit více na sebe, ale také na streamy a YouTube. Zároveň chce dál podporovat hlavně hru Rainbow Six Siege a pomoct domácí scéně.

DeeThane si zároveň musí dát i nedobrovolnou pauzu od hudby, za což může pandemie COVID-19. Návrat k hudbě nevylučuje a těší se na něj.

My se těšíme až jej opět jednou uvidíme za komentátorským stolkem. Zároveň prozradil, že bude příležitostně komentovat utkání v angličtině. Kompletní záznam streamu s důvody naleznete na jeho YouTube kanále.

O autorovi:

Členem od: 23. 9. 2012
Celkový počet článků:
811

Doporučená videa:

Halooo... co to je za bulvár :X Překroucená slova, nezaložená na pravdě... Dee tu vypadá jako hňup. GJ PZ... Wtf

Autor napsal nepravdivý článek, chtělo by to lépe nasávat informace a ještě lépe je ventilovat do článků. To že to bylo opraveno neznamená, že to nebylo napsáno a zveřejněno. Chtělo by to lepší kontroly od vedení před zveřejněním článků. Tento článek nemá nikoho napadat, má jen za úkol zajistit zamyšlení čtenářů.

jak jsem už napsal, mrzí nás to (a samozřejmě nás to neomlouvá), protože oba "vedoucí redakce" jsme byli v moment, kdy to bylo potřeba zpracovat, celý den mimo, a nedokázali jsme na dálku provést dostatečný check kvality, protože jsme ani jeden samotný stream nemohli vidět v plné délce – každopádně ano, jak říkám, s Deem jsme si to vyjasnili a jsme spolu obě strany normálně v pohodě, a tím je ten fail, pokud je to tak třeba nazvat, za nás uzavřený

Měl bych se vyjádřit i já jako autor, rozhodně jsem nechtěl nic zkreslovat ani překrucovat. Přiznávám, že jsem samotnému streamu nevěnoval moc pozornost a při psaní jsem čerpal podle přepisu, který mi byl doručen. Snažil jsem se řídit tím, jak na mě celý Deeho proslov působil. Uznávám svou chybu a omluvám se.

Díky bohu yes  Vždycky když komentoval Sinners, tak jsem si to musel mutnout. Půlku zápasu poslouchat jak je unavenej nikoho nebaví.