Přejít k hlavnímu obsahu

HCT Oakland: Quest Rogue je zpět!

16. 7. 2018 | 22:32 Hearthstone
Minulý týden se uskutečnil zatím největší HCT LAN turnaj v Itálii, kterého se zúčastnilo téměř 400 hráčů. Sezóna však běží dál a tento víkend se hrálo v americkém Oaklandu. I zde jsme měli domácího reprezentanta, a to konkrétně Jarlu, který by se rád dostal na mistrovství světa přes sběr HCT bodů.
Výchozí obrázek

Turnaje se zúčastnilo 158 soutěžících a ti se rvali o cut do top8 v devíti kolech swissu. V tom dominoval jako neporažený zatím neznámý hráč Shawn "Triton" Footitt. Polovinu osazenstva top osmičky tvořili ostřílení veteráni a byli to nakonec oni, kteří se dostali do finále. V něm zvítězil Jeffrey "Tarei" Liu, hráč, který se účastnil mistrovství světa již v roce 2014 po boku Firebata. Ale až teď dosáhl konečně na vítězství v major Hearthstone turnaji. Velkou měrou mu k tomu dopomohl balíček, jehož je průkopníkem a mistrem: Quest Rogue. I přesto, že Quest prošel již dvěma nerfy, je stále v rukou ostříleného hráče velmi mocnou zbraní. Nutno dodat, že asi žádný hráč na světě s ním nemá odehráno tolik her jako Tarei.

{#Spojené státy americké} zaguios3

Náš zástupce Jaromír "Jarla" Vyskočil skončil nakonec se skóre 6-3 v top 32 a odnáší si tak alespoň užitečné 4 HCT body a nějaké drobné k tomu. V posledním kole bohužel prohrál duel proti svému sokovi v Last Call a Team Standings race Christosi "Fenomeno" Tsakopoulosovi z týmu Fade2Karma. Tento tým tedy zvyšuje své vedení v žebříčku soutěže pro sezónu2, zatímco druhou pozici drží Tempostorm a třetí je právě Jarlův Nordavind. Feno zároveň dotáhl Hunterace a oba mají tuto sezónu 75 bodů, Jára momentálně 65.

Ne všichni hráči přijeli na turnaj s tier1 balíčky. Byl to právě Joseph "Quachie" Quach, který se nesmazatelně zapsal do paměti všech diváků. Nejen, že si zvolil jeden z nejšílenějších lineupů, které jsme v HCT turnajích mohli vidět, ale i způsob, jakým své balíčky hrál byl...no jak to říci kulantně...zkrátka nezapomenutelný. Přesto se nakonec umístil na 32. místě a rovněž získal 4 HCT body. Jeho lineup tvořil Malygos Druid a pak tři balíčky z dílny Briana Kiblera: Overload Shaman, Tess Rogue a Elemental Mage. Pokud už vás současná meta nebaví a chcete vyzkoušet něco netradičního, zde jsou Quachieho decky.

Štítky: HCT 2018, Jarla