LEC: Boj králů vyhráli G2, Splyce se znovu dotáhl na Fnatic

3. 8. 2019 22:30
LEC G2 Esports
Sedmý týden evropské ligy se blíží a diváci se můžou těšit na další zápasy třech našich zástupců a také na zápas dvou největších týmů, co kdy v Evropě hrály. Ano, čeká nás souboj králů - Fnatic proti G2 Esports.

UPDATE #2: Neonovi se vzdaluje sen o play-off, jelikož jeho Misfits prohráli i v druhém zápasu 7. týdne, a to proti nejslabšímu týmu v lize, SK Gaming. Patrik s Origen aktuálně obývá poslední play-off příčku, jelikož dnes podlehl Schalke a Team Vitality naopak vyhrál proti Excel. Zápas týdne mezi G2 a Fnatic ovládl právě tým Capse a Perkze. I přesto, že se Fnatic dostal do poměrně slušného vedení v early game, stačil jeden dobrý teamfight a G2 přebrali kontrolu a s přehledem dokázali zvítězit. 

UPDATE #1: Splyce překvapivě padl proti Excel. Česko-slovenský souboj střelců přinesl zcela jednoznačnou hru ze strany Origen, který vypdal snad nejlépe, za celý letní split. Překvapení přinesl i souboj G2 a Vitality. Právě tým G2 Esports totiž vyslyšel přání z publika a vytasil pick Garena na toplane. Team Vitality ale ukázal, že kvalitu v sestavě má, tuto drzost svým soupeřům netoleroval a nakonec si odnesl poměrně jasnou výhru. 

Evropská liga má před sebou posledních 6 zápasů a jejich důležitost asi vzhledem k nadcházejícím play-off a Worlds ani není třeba připomínat. Ve hře o trůn jsou stále také zástupci domácích luhů a hájů - Humanoid (Splyce), Patrik (Origen) a Neon (Misfits). Velkou míru pozornosti na sebe v sobotu strhne souboj Fnatic a G2. Rivalitě mezi těmito dvěma týmy asi není třeba nic přidávat. Hráči G2 se chystají pomstu, protože jejich jediná prohra tento split vzešla právě ze zápasu s Fnatic. I Rekkles a spol. ale mají motivaci navíc, protože se potřebují udržet ve hře o play-off bye a v posledních týdnech ztratili až moc her proti papírově slabším týmům.

V pátek se můžeme těšit na česko-slovenský souboj střelců Patrika s Neonem, jejichž týmy se mezi sebou utkají od 20:00 a oba potřebují vyhrát, protože se nacházejí na hraně bojů o play-off. Humanoidův tým Splyce čekají zápasy proti papírově nejslabším soupeřům, Excel a SK Gaming a 2:0 je tedy nutností. Právě Splyce by se tento týden mohli dostat před Fnatic na druhé místo, jelikož ho krom G2 čeká ještě utkání s rozjetým Schalke. 

LEC 2019 Summer 

# Tým Skóre
1 G2 Esportslogo std.pngG2 Esports 12 - 2
2 Fnaticlogo std.pngFnatic 10 - 4
3 Splycelogo std.pngSplyce 10 - 4
4 FC Schalke 04 Esportslogo std.pngFC Schalke 04 8 - 6
5 Team Vitalitylogo std.pngTeam Vitality 7 - 7
6 Origenlogo std.pngOrigen 6 - 7
7 Rogue (European Team)logo std.pngRogue 5 - 9
8 Misfits Gaminglogo std.pngMisfits Gaming 4 - 10
9 Excel Esportslogo std.pngExcel Esports 4 - 10
10 Sklogo std.pngSK Gaming 4 - 10

7. týden

Pátek 2. srpna
FNCFnaticlogo std.png 1:0 FC Schalke 04 Esportslogo std.pngS04
RGERogue (European Team)logo std.png 1:0 Sklogo std.pngSK
MSFMisfits Gaminglogo std.png 0:1 Origenlogo std.pngOG
SPYSplycelogo std.png 0:1 Excel Esportslogo std.pngXL
G2G2 Esportslogo std.png 0:1 Team Vitalitylogo std.pngVIT
Sobota 3. srpna
MSFMisfits Gaminglogo std.png 0:1 Sklogo std.pngSK
VITTeam Vitalitylogo std.png 1:0 Excel Esportslogo std.pngXL
RGERogue (European Team)logo std.png 0:1 Splycelogo std.pngSPY
OGOrigenlogo std.png 0:1 FC Schalke 04 Esportslogo std.pngS04
FNCFnaticlogo std.png 0:1 G2 Esportslogo std.pngG2

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1314