Zločinci našli nový způsob, jak okrádat hráče Fortnite: Battle Royale.

15. 1. 2019 09:05
Fortnite
Každý ví, že lidé, kteří si snaží přivydělat nelegální cestou, si najdou různé způsoby. Věřili byste ale, že dokáží prát špinavé peníze i díky V-Bucks?

Měnu do Fortnite si koupíme prostřednictvím samotné hry. Vybereme částku, kterou si přejeme do hry vložit a Fortnite peníze se nám přidají na náš účet. Za ně potom kupujeme různé skiny, předměty nebo si za ně odemykáme nové herní módy. Mezitím ale určití lidé na Dark Webu nabízí více V-Bucks za menší cenu a vydělávají tak na naivních hráčích.

Parta novinářů s kybernetickou ochrankou firmy Sixgill provedli šetření, ve kterém zjistili, jak zloději postupují. Tito lidé totiž kupují V-Bucks přes kradené kreditní a debetní karty. Následně nám prodávají více měny za méně než na oficiálním obchodu. Tím pádem získají legálně vydělané peníze a naopak nám se do Fortnite přidají herní částky za peníze okradeného člověka, kterého ani nemusíme znát.

Vyšší zpravodajský analytik v Sixgill Benjamin Preminger v rozhovoru pro Independent řekl, že zločinci využívají tzv. "slabá" bezpečnostní opatření. To znamená, že jejich systém je nastaven tak, aby se vyhnuli trestu. Epic Games nám sice na načítací obrazovku píše, že jen my hráči můžeme zamezit podobným podvodům. Preminger ale tvrdí, že i lidé s vývojářského studia mohou proti těmto podvodům bojovat. Například mohou vylepšit kontroly osobních údajů, nebo přezkoumat podezřele velké částky.

Fortnite

Jak zločinci klamou?

Zločinci ale klamou tím, že jsou to velmi bohatí lidé, kteří chtějí jen z dobré vůle pomáhat hráčům. Pokud na tohle nějaká osoba skočí a odešle Bitcoin nebo jinou kryptoměnu, maskovaní prodejci jim už neodpoví. Epic Games naopak argumentuje tím, že nic podobného není možné, protože V-Bucks lze koupit pouze v oficiálním obchodu nebo si je vydělat v módu Save the World.

O autorovi:

Členem od: 23. 9. 2018
Celkový počet článků:
33