Tipsport COOL liga se vrací i s týmovou soutěží v Hearthstone

24. 3. 2020 18:30
Tipsport COOL liga 2020
K jarní sezóně TIpsport COOL ligy již neodmyslitelně patří vedle CSka také kartičky. A o týmovou soutěž v Hearthstone tedy nebudete ochuzeni ani tentokrát!

Jarní split letošní Tipsport COOL ligy již odstartoval a v Counter-Strike již dokonce známe postupující do hlavní části soutěže. Jenže na jaře se v COOL lize již tradičně bojuje také v Hearthstone a o tom zatím nepadlo ani slovo. Tomu je ale konec, tradici v HS soutěžích samozřejmě nemáme v plánu přerušit ani letos, a o mistrovský titul z COOL ligy tak budete moci bojovat i v Hearthstone a to opět v rámci týmové soutěže.

I tento aspekt je s Tisport COOL ligou v Hearthstone neodmyslitelně spjatý a vzhledem k popularitě našeho formátu v tomto směru žádné změny neplánujeme. Souboje jsou tedy připraveny pro čtyřčlenné týmy, které budou všechny zápasy hrát HGG systémem. Oba týmy si tedy nejprve připraví balíčky pro všech devět class, a následně  v pořadí ban, pick, pick, ban, ban, pick, pick, ban, pick vybírají (resp. banují svému soupeři) classy, které v zápase použijí. Pořadí banu není důležité, pořadí picku určuje, kolikátý v pořadí bude daný hráč tento deck hrát.

Tipsport COOL liga

Co se týče konkrétní podoby celé soutěže, ani tam na vás nečekají žádné novoty. Vše bude probíhat v rámci jedné velké tabulky pro osm týmů. jejíž podobu určíme přes jednu velkou uzavřenou kvalifikaci. V ní bude bojovat šestnáct celků, osm pozvaných, jejichž jména naleznete v seznamu níže, a osm postupujících z otevřených kvalifikacích. Ty budou dvě a postup dále z nich bude čekat na všechny semifinalisty. Šanci bojovat v COOL lize tedy máte i vy!

Pozvané celky do uzavřené kvalifikace:

  • CZC.eSuba
  • Inside Games
  • Inaequalis
  • Vikingekrig
  • ECLOT
  • eEriness
  • iNvolute
  • Gifted Gaming

První ze série kvalifikací se odehraje již tento týden, o podobě hlavní soutěže pak tedy bude jasno zhruba v půlce dubna. No a potom budou moci souboje v nejprestižnějším týmovém Hearthstone klání na naší scéně začít! Ve hře v nich bude krásný prize pool v hodnotě 70 tisíc a vybrané zápasy z každého kola budou samozřejmě živě vysílány za doprovodu těch nejlepších domácích casterů! Více podrobností o podobě samotné ligy vám přineseme těsně před jejím začátkem, nyní jsou to hlavní dvě otevřené kvalifikace. Tak nezapomeňte sestavit tým a do té první se registrovat, začínáme už tuto sobotu!

O autorovi:

Členem od: 25. 8. 2016
Celkový počet článků:
1642

Abych si to ujasnil... Tým, který ovládl minulý ročník ligy nedostane pozvání a musí se zase prokousávat kvalifikací? To je trošku přepal, pánové... no

No mne je zle minuloročných víťazov nepozvete a nejaké iné tímy čo ani minulý rok neboli top 8 pozvete?! 👎👎👎

To je teda mrdka říct vítězům že nejsou atraktivní tak nedostanou invite. Velkej nesouhlas!!! Zase žádný fair play tvl. 

Týmová liga má být hlavně o týmovém duchu. A to bylo vidět právě před rokem jaké emoce jsou u mix týmů, které porazí velké organizace a ta radost pro tyto lidi musí být neskutečná. Před rokem dostala organizace riSing eSports a Inside Games jako šampionu z první cool ligy. A když se ukáže v kvalifikacích a poté i na offline finále, že jsou tu talentovaný kluci bez organizací a ovládnou offline finále tak další rok nedostanou žádné vyjádření o pozvánkách do uzavřené kvalifikace. A potom vyleze na povrch, že je kvalifikovaných 8 organizací k tomu všemu se ukázalo, že některé z nich neměli na to se dostat ani přes ty kvalifikace a zbytek do doplněn o nově složené organizace bez žádného zásluhu toto místo dostat. A po vydání této novinky šampioni minulého roku dostanou vyjádření, že jsou pozvané organizace a ne jednotlivci. A teď musím jmenovat co dokázal nově složený tým pro tuto sezonu iNvolute jako organizace a ne jako jednotlivci? Správně nic. A nejsou zdaleka jediný. Tímto krokem chcete hledat nové nadějné hráče do české komunity, když tímto přístupem dáváte najevo, že jsou odpad a jenom doplnění zbytku volného místa na scéně. Každý, kdo se nad tím pozastaví tak mu dojde, že jsou z toho cítit jenom peníze od sponzorů pro které nejsou názvy mix týmů lákavé a z toho důvodu byly vyškrtnuté ven. Nevidím žádný respekt pro lidi co o tomto rozhodují a nedokážou se postavit za šampiony z minulého roku a říct, že invite za jejich zásluhy z minulého roku je oprávněný.