Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


Ve které hře si hráči vydělají nejvíc?

13.02.2018 - přečteno 2289x

Zajímalo vás někdy, ve které esport hře si mohou hráči vydělat ze všech nejvíc a odkud tyto peníze tečou? Nebo třeba to, jaká liga si vede nejlépe? Právě na to se teď zaměřil web The Esport Observer, který zmapoval dění na esport scéně v posledním kvartále loňského roku.

Odvětví esportu se vyvíjí obrovskou rychlostí a je bezesporu nejrychleji rostoucím sportem součastnosti, ať už mluvíme o penězích, které do něj tečou, nebo o fanoušcích. I proto je neskutečně obtížné tento vývoj zmapovat. Povedlo se to ale serveru The Esport Observer, který shrnul vývoj za poslední kvartál loňského roku, tedy období od října do prosince 2017.

Čísla, ke kterým TEO došli, jsou skoro neuvěřitelná. Jenom za toto období totiž přiteklo do esportu rovnou 106 milionů dolarů! Do samotných výher pro hráče pak šlo 31 milionů dolarů. A ptáte se, která hra si z toho ukousla nejvíc? Byl to král FPS her, populární CS:GO, ve kterém si hráči za tyto tři měsíce rozdělili celkem 7 milionů. Druhé místo obsadila hra League of Legends s 5.4 miliony, top 3 pak uzavírá největší rival LoLka, DoTA 2, v níž se rozdělilo rovných 5 milionů.

The Esport Observer si však vzal na mušku víc, než jen prize pool. Dočíst se můžete například o tom, kde se nachází nejvíc investorů, o porovnání franšízových lig v Overwatchi a LoL, o konfliktech zájmů a vlastnictví více týmů, nebo třeba o pozadí jednotlivých sponzorů. Toto i mnohem více si můžete přečíst v celé zprávě. Má to ale jeden háček - TEO si za její zobrazení účtuje $500.

Štítky:

Související články:

Hodnocení

Váš hlas: Žádná

Obrázek uživatele kong
69 přísp.
#1 kong 14.02. - 08:40

V období říjen-prosinec Big smile aneb jak napsat hovno říkajicí článek.
https://www.esportsearnings.com/playersPro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.