Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


V NA LCS začíná pravý boj o play-off

15.07.2017 - přečteno 245x

Severoamerická nejvyšší League of Legends liga LCS zažila minulý týden obrovský úspěch. V turnaji Rift Rivals proti jejich evropským soupeřům nečekaně uspěli a ukázali, že NA LCS není jen tak nějaký wildcard region. V následujícím 6. týdnu nás čeká další porce zápasů, které budou velmi důležité v boji o play-off spoty.

Na úplném vrcholku vidíme tým Counter Logic Gaming, ale v současné formě je za nejsilnější tým Ameriky považován spíše jejich odvěký rival Team SoloMid. Velmi dobře se vede i týmu Immortals, kteří se po neúspěšném jarním splitu vytáhly na nejvyšší příčky. V pátém hracím týdnu si však pohoršili dvěmi prohrami s TSM a Phoenix1.

Právě tým P1 si rozhodně neudělal na Rift Rivals ostudu a vypadá naopak silný jako na konci jarního splitu. Před sebou mají ale velmi těžkou cestu, protože se aktuálně nachází na děleném osmém místě tabulky se skóre zápasů 3:7. P1 má před sebou dva velmi těžké zápasy a to sice proti TSM a Dignitas. 

O místa v play-off nyní bojuje opravdu každý tým a pro žádný celek není zatím nic ztraceno, a zároveň nikdo nemá svou pozici vůbec jistou. Dobře nakročeno mají i týmy jako EnVyUs, Echo Fox nebo Dignitas, ale míst v play-off je jen šest a někdo bohužel vypadnout musí. 

Zápasem týdne by měl být jednoznačně duel mezi TSM a P1, který ukáže střet dvou velmi úspěšných týmů z Rift Rivals. I když P1 vypadali skvěle a velmi agresivně, TSM v poslední době hrají na výbornou a ukazují stále kvalitní výkony. V této sérii by měl vyhrát Team SoloMid, ale P1 rozhodně nejsou díky svému junglerovi MikeYeungovi bez šance. MikeYeung ukazoval zatím jen výborné výkony a pokud bude jeho tým hrát jako na Rift Rivals, mohly by zdánlivé výhody TSM rázem vytratit. 

Velmi zajímavé budou také ale další zápasy. Zápas mezi FlyQuest a Cloud9 se může zdát jednoznačný, ale rozhodně přinese s sebou trochu nostalgie. Celkem čtyři hráči FlyQuest si totiž v minulosti organizací Cloud9 prošli. Souboj mladé a starší krve by však měl ovládnout mladší celek Cloud9 vedený dánskou superstar Jensenem. 

V podstatě všechny zbylé zápasy budou opravdu důležité pro všechny hrající účastníky. Vzhledem k tomu, jak moc je liga vyrovnaná se může stát cokoliv a do play-off které vede ke kvalifikaci na světový šampionát je cesta opravdu složitá. My už se jen můžeme těšit na to, kdo nakonec postoupí a komu zbydou jen slzy v očích.

Štítky:

Související články:

Hodnocení

Váš hlas: Žádná

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.