Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


Změny v LCK: Riot přebírá kontrolu

14.11.2017 - přečteno 727x

Nejvyšší korejská League of Legends liga, LCK, zažije v budoucnosti velké množství změn. Riot by měl brzy mít absolutní kontrolu nad průběhem celé soutěže a to hlavně po stránce produkčního fungování.

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že LCK bude mít svou vlastní novou arénu. Krom této skutečnosti ale uvidíme také několik dalších velkých změn. Pojďme si shrnout, co jsme se mohli dozvědět z důležité konference vedenou Riot Korea.

 

  • Nová aréna se bude nacházet v centru starého Seoulu. Měla by být velmi snadno dosažitelná díky městské dopravě. Tato aréna by se měla jmenovat LoL Park a v její blízkosti by mělo být vybudováno i PC café a chill zóna. Aréna by měla připomínat amfiteátr a bude se používat nejméně do roku 2029. Vejít by se do ní mělo asi půl tisíce diváků. Finále play-off by se mohlo hrát v různých destinacích, podobně jako je tomu v EU nebo NA LCS.
  • Riot přebírá kontrolu nad produkčním štábem od roku 2019. Do té doby bude úzce spolupracovat a jednat se společnostmi SPOTV a OGN, které aktuálně vlastní vysílací práva a kontrakty zaměstnanců. Do roku 2019 by měl Riot přivést jednotnou a stabilní soupisku komentátorů. Riot údajně investoval do korejské scény v posledním roce asi 7,4 milionu dolarů (cca 163 milionů Kč). Přibližně polovina investic šla do produkce, 38 % na výdaje profesionální scény a zbylých 12 % na posílení amatérské scény.
  • Soutěž samotná by měla pokračovat jako doposud. Ligová část by tedy nadále měla probíhat stylem každý s každým dvakrát. Neplánuje se měnit styl Bo3 ani play-off pavouk metodou gauntletu s pěti týmy.

Na zápasy LCK se můžeme těšit někdy na začátku ledna, kdy bude také spuštěna i většina dalších profesionálních major lig. 

Zdroj: Inven

Štítky:

Související články:

Hodnocení

Váš hlas: Žádná

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.