Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


Counter-Strike: Global Offensive: O hře

Counter-Strike: Global Offensive

Už je tomu třináct let, co se zrodil Counter-Strike, který se v roce 1999 rychle stal nejhranější týmovou online střílečkou a svého času byl opravdovou legendou různých herních turnajů. V roce 2004 vyšla hra Counter Strike:Source a nyní v roce 2012 vychází jeho nástupce s názvem Counter-Strike Global Offensive. Číst více...

Počet hráčů na PLAYzone.cz: 29446

Počet turnajů na PLAYzone.cz: 1572

Počet serverů na PLAYzone.cz: 2

» Koupit na Steamu


Counter-Strike: Global Offensive: Soutěže

Mediální partner CS:GO na PLAYzone.cz

Gamesites.cz


Counter-Strike: Global Offensive

O hře

Counter Strike:Global Offensive je PC hra vytvořená společností Valve Software. Tato hra byla vydána 21. srpna 2012 a i tato hra se zakladá na stejných principech jako jeho předchůdci Counter Strike 1.6 a Counter Strike:Source. Střetávají se zde jednotky CT (counter-terrorists) a T (terrorists) v sérii několika kol, obvykle patnácti. Každé kolo je vyhráno buď "splněním úkolu" (detonace bomby, defusnutí bomby - "de_" mapy, zachránění rukojmích - "cs_" mapy) a nebo eliminováním všech členů protějšího týmu.

CS:GO    CS:GO

Counter-Strike: Global Offensive vyvýjí společnost Valve ve spolupráci s firmou Hidden Path Entertainment, která se od roku 2010 stará i o aktualizace hry Counter-Strike:Source. Hru si můžete zahrýt na PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Poprvé budete moci hru spatřit na PAX Prime a Eurogamer Expo.

Counter-Strike Global Offensive přinese aktualizované verze populárních klasik typu dust2, train, inferno, nuke spolu s nějakými novými mapami, postavami a zbraněmi. Vedle známých režimů de_ s bombou a cs_ s osvobozováním rukojmích zahrne též nové herní módy, systém pro pořádání zápasů či online žebříčky.

Konkrétně půjde o o nové herní módy Arsenal: Demolition a Arsenal: Arms Race, které jsou variací na populární Gun Game, kdy hráči začínají se základní zbraňovou výbavou a postupně se rozrůstá, jak zabíjejí více protivníků.

Hratelnost

Counter-Strike: Global Offensive běží na nejnovějším Source enginu, svéjí hratelností a grafikou spíše připomíná Counter Strike:Source, proto je hratelnost velmi podobná. Ale například AWP je téměř stejné jako v Counter Strike 1.6. V kompetitivním hraní se využívají pouze "de_" mapy, jelikož ovládání rukojmích je velice těžkopádné. Také účinnost oslepujících granátů byla v Counter-Strike: Global Offensive silně navýšena, což dává hře úplně nové taktický rozměr. Narozdíl od předchozích dílů Counter Strike se může koupit pouze jeden oslepující granát (flashbang). Ale novinkou je molotov (u teroristů), zápalný granát (u policajtů), díky nim vytvoříte oblast ohně, který zpomalí hráče při jeho průchodu. Další novinkou je tzv. návnada (decoy), pokud hodíte tento granát na nějaké dobré místo, tak zmate soupeře zvukem zbraní, které vydává a vy se můžete vydat úplně jinou cestou.

Kde hru seženu?

Hru lze zakoupit online pomocí distribučního softwaru společnosti Valve, který se nazývá Steam (www.steampowered.com). Hru zakoupíte zde. Další možností je nákup hry u některého z běžných prodejců.

Můžu si i já zahrát?

Samozřejmě, zde na portálu PLAYzone.cz poskytujeme příležitost zahrát si všem. Novým týmům i jednotlivcům. Pravidelně se budou pořádat turnaje. Největší pozornost samozřejmě budou mít 5on5 turnaje, ale také se můžete těšit na 1on1, 2on2, 3on3 turnaje.

Counter Strike: Global Offensive    Counter Strike: Global Offensive

Systémové požadavky

Pro PC:
Operační systém: Windows 7/Vista/XP
Procesor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 nebo AMD Phenom™ X3 8750 a lepší
Paměť: 1 GB pro XP / 2 GB pro Vista
HDD: nejméně 7.6 GB (velikost hry)
Grafická karta: Grafická karta musí mít 256 MB nebo více a měla by být kompatibilní s DirectX 9 a s podporou Pixel Shader 3.0.

Pro MAC:
Operační systém
: MacOS X 10.6.6 nebo vyšší
Procesor: Intel Core Duo Processor (2GHz nebo lepší)
Paměť: 2GB RAM
HDD:
nejméně 7.6 GB (velikost hry)
Grafická karta: ATI Radeon HD 2400 nebo lepší / NVidia 8600M nebo lepší