Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


Counter-Strike: Global Offensive: O hře

Counter-Strike: Global Offensive

Je tomu již pět let, co nám Valve představilo nejnovější díl ze série Counter-Strike: Global Offensive je jednou z nejhranějších online stříleček a stále ve svém žánru nemá konkurenci. Ať už preferujete Teroristy nebo Counter-Teroristy, své si najde každý hráč na nespočetném množství herních map a různých módu, které tato hra nabízí. Číst více...

Počet hráčů na PLAYzone.cz: 33658

Počet turnajů na PLAYzone.cz: 1852

Počet serverů na PLAYzone.cz: 2

» Koupit na Steamu


Counter-Strike: Global Offensive: Soutěže

Mediální partner CS:GO na PLAYzone.cz

Gamesites.cz


Counter-Strike: Global Offensive

O hře

Counter-Strike: Global Offensive je počítačová online střílečka z pohledu první osoby. Hru dalo dohromady Valve spolu se společností Hidden Path Entertainment v roce 2012 a ze série Counter Strike se jedná v pořadí již o čtvrtý díl. 

Hra je založená na stejných principech jako předchozí díly. Ve třiceti kolech proti sobě bojují týmy Teroristů a Counter-Teroristů s tím, že k výhře kola je nutno splnit jednu z podmínek dané mapy. Detonace bomby, defusnutí bomby - "de_" mapy, zachránění rukojmích - "cs_" mapy, případně celkovou eliminací protějšího týmu. Vítězem se stanete po dosažení šestnácti kol. Za stavu 15:15 následuje remíza, případně, pokud se jedná o turnaj, hrajete prodloužení.

Counter Strike: Global Offensive přináší aktualizované verze populárních klasik typu Dust2, Train, Inferno, Nuke spolu s novými mapami, vzhledem postav a zbraněmi. Vedle známých režimů de_ s bombou a cs_ s osvobozováním rukojmích si můžete zahrát taktéž nové herní módy, to vše v klasických zápasech či kompetitivních (ranked) hrách.

Hratelnost

Základní princip hry je stejný jako v předchozích verzích hry Counter Strike.

 

 • Mise s bombou: Teroristé mají za úkol položit bombu na jedno ze dvou určených bombovišť. Counter-Teroristé mají za úkol předejít výbuchu bomby buďto tak, že nenechají Teroristy bombu vůbec položit, anebo pokud již je položená, jejím zneškodněním. Mapy ke hraní tohoto módu: Dust II, Mirage, Train, Overpass, Nuke, Dust, Aztec, Inferno, Cobblestone, Cache, Train, Vertigo

 • Mise s rukojmími: Counter-Teroristé mají za úkol osvobodit rukojmí držené Teroristy a dostat je na místo vyzvednutí; Teroristé mají za úkol předejít osvobození rukojmích. Pokud se Terorista nebo Counter-Terorista pokusí zabít rukojmího, utrpí těžkou peněžní pokutu. Dalo by se říct, že se zde prohodily role - CT utočí a naopak T brání. Assault, Italy, Millitia, Office.

 

V kompetitivním hraní se využívají pouze "de_" mapy, jelikož ovládání rukojmích je velice těžkopádné.

Minimální systémové požadavky

 

 • Pro PC:
  Operační systém: Windows 7/Vista/XP
  Procesor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 nebo AMD Phenom™ X3 8750 a lepší
  Paměť: 1 GB pro XP / 2 GB pro Vista
  HDD: nejméně 7.6 GB (velikost hry)
  Grafická karta: Grafická karta musí mít 256 MB nebo více a měla by být kompatibilní s DirectX 9 a s podporou Pixel Shader 3.0.

 • Pro MAC:
  Operační systém: MacOS X 10.6.6 nebo vyšší
  Procesor: Intel Core Duo Processor (2GHz nebo lepší)
  Paměť: 2GB RAM
  HDD: nejméně 7.6 GB (velikost hry)
  Grafická karta: ATI Radeon HD 2400 nebo lepší / NVidia 8600M nebo lepší

 

Kde hru seženu?

Hru lze zakoupit online pomocí distribučního softwaru společnosti Valve, který se nazývá Steam, hru poté zakoupíte zde. Další možností je nákup hry u některého z běžných prodejců.

Můžu si i já zahrát?

Samozřejmě, zde na portálu PLAYzone.cz poskytujeme příležitost zahrát si všem. Novým týmům i jednotlivcům. Pravidelně se budou pořádat turnaje. Největší pozornost samozřejmě budou mít 5vs5 turnaje, ale také se můžete těšit z 1vs1, 2vs2, 3vs3 turnajů.