Obrázek uživatele Anonym
Zadejte své uživatelské jméno pro PLAYzone.cz.
Zadejte své heslo.


StarCraft 2: O hře

StarCraft 2

Starcraft 2 - pokračování úspěšné real-time strategie z roku 1998. Hra navazuje na datadisk Brood War. Opět se setkáváme se starými známými hrdiny a třemi nesmiřitelnými rasami. Těmi jsou Terrani, Protssové a Zergové. Číst více...

Počet hráčů na PLAYzone.cz: 2527

Počet turnajů na PLAYzone.cz: 630

» Zakoupit na Battle.netu


StarCraft 2: Soutěže

V tuto chvíli není naplánovaný žádný turnaj.


StarCraft 2 - sázky StarCraft 2 - síň slávy
 Největší česká fanstránka StarCraft 2 StarCraft 2 IRC na  PLAYzone.cz StarCraft 2 - fórum

StarCraft 2

O hře

StarCraft 2 byl oznámen na sklonku roku 2007 a od té doby vzniklo nespočet fanouškovských stránek a projektů. Po vydání 27. července 2010 vypuklo naprosté šílenství a StarCraft 2 se ihned zařadil mezi nejúspěšnější tituly historie. Slovy chvály nešetřili ani přední světové herní magazíny, když hru ve většině případů hodnotili mezi 95 % a 100 %.

Hratelnost

Jestliže někdy v něčem tkvěla obrovská síla této strategie, tak to byla právě hratelnost. Rychlá, svižná a dynamická hra, které prakticky nic nechybí. Dalo by se říci, že StarCraft 2 si vzal to nejlepší ze svého předchůdce, ještě vše vylepšil a oblékl do slušivého grafického kabátu.

Minimální HW požadavky:

Operační systém: Windows XP/Windows Vista/Windows 7 
Procesor: 2.6 GHz Pentium IV nebo podobný AMD Athlon procesor
Grafická karta: 128 MB PCIe NVIDIA GeForce 6600 GT nebo ATI Radeon 9800 PRO
Místo na disku: 12 GB místa na HDD
RAM: 1 GB RAM (1.5 GB ve Windows Vista/Windows 7)

Doporučené HW požadavky:

Operační systém: Windows Vista/Windows 7
Procesor: Dual Core 2.4Ghz procesor
Grafická karta: 512 MB NVIDIA GeForce 8800 GTX nebo ATI Radeon HD 3870
RAM: 2 GB RAM

Podstatným požadavkem je připojení k internetu a to i v případě singleplayeru.

StarCraft II     StarCraft II

Singleplayer

Singleplayer začíná s menším časovém odstupem tam, kde datadisk Brood War skončil. Celý příběh je rozdělen do třech her, z nichž je zatím vydána pouze jedna - Wings of Liberty. Jedná se o terranskou kampaň, kde se postavíme opět do role Jima Raynora. Hra je doplněna několika video sekvencemi a to mnohdy i přímo během samotné mise. Bonusem jsou pak skryté mise, které se po splnění nenápadného úkolu otevřou. V singleplayerové části můžete za své výkony získat různá ocenění (achievments), se kterými se následně můžete pochlubit ve hře více hráčů – multiplayeru.

Multiplayer

Virtuální bitvy se opět odehrávají na oficiálním serveru Battle.net. Hráči jsou po odehrání rozřazovacích zápasu zařazení do určité divize, která odpovídá jejich výkonosti. Avšak pokud se dostanete do jedné z nižších divizí a s hrou to myslíte opravdu vážně, nemusíte truchlit. Postupem času systém vyhodnotí, že vaše dovednosti přečnívají ostatní soupeře a posune vás o opět o stupínek nahoru. To samé však hrozí i v opačném případě, když systém usoudí, že na divizi, kterou momentálně hrajete, nemáte. Samozřejmostí jsou opět achievmenty, takže svojí sbírku odměn můžete vesele rozšiřovat i při online zápasech.

V multiplayeru je k dispozici hned několik herních módů, konkrétně pak 1vs1, 2vs2, 3vs3, 4vs4 a Free For All (každý proti každému). Avšak toto není zdaleka konečný výčet módů.  Díky map editoru se do vytváření map a módů může pustit opravdu každý.

Editor

Jak sem již nakousl, silnou stránkou StarCraftu 2 je jeho editor. Jako v každé strategii od Blizzardu je bezplatnou součástí hry a dají se v něm vytvořit skutečné skvosty. Pokud se tedy budete nudit, můžete se pustit do tvorby vlastní mapy nebo si nějakou uživatelskou mapu zahrát.

StarCraft II

Kde hru seženu?

Hru je možné si koupit přímo na oficiálních stránkách www.battle.net. StarCraft je ovšem tak silnou značkou, že jej najdete téměř u jakéhokoli prodejce her.

Soutěže

Přestože se jedná o velmi mladou hru, o ligy a turnaje na zdejší scéně není nouze. Zahraje si opravdu každý, ať už člověk, který hraje pro zábavu, tak i hráč, který bere hraní opravdu vážně. První díl se objevil na všech významných soutěžích a také na herní olympiádě World Cyber Games, kde je nedílnou součástí už od svého vydání. V roce 2011 ho však s největší pravděpodobností nahradí právě StarCraft 2.

V Jižní Koreji existuje i tamní profesionální liga, kde hráči svádí boje o statisíce dolarů a zápasy jsou vysílány v korejské televizi. Hráči tam pro lidi jsou doslova herními ikonami a vzory.

Můžu si zahrát i já?

Samozřejmě, jediné, co potřebujete, je hra a internetové připojení. Na PLAYzone.cz vám přinášíme pravidelné novinky a turnaje o věcné ceny. Pokud se chcete zapojit do komunity českých a slovenských hráčů není nic jednoduššího, než sledovat novinky a aktivně se účastnit turnajů. Jestliže potřebujete poradit, nebo chcete prohodit pár vět s hráči, tak navštivte IRC kanál #sc2.cz, rádi Vás mezi sebou přivítáme.