FattyPillow v rozsáhlém rozhovoru

15. 2. 2015 18:17
V posledních měsících se objevila na české streamerské scéně nová hvězda, která letí stále nahoru. Není řeč o nikom jiném, než o Kárlovi aka FattyPillow, a právě s ním jsme si pro vás připravili otevřený rozhovor o zajímavých tématech, takže pojďme na to!

V posledních měsících se objevila na české streamerské scéně nová hvězda, která letí stále nahoru. Není řeč o nikom jiném, než o Kárlovi aka FattyPillow, a právě s ním jsme si pro vás připravili otevřený rozhovor o zajímavých tématech, takže pojďme na to!

FattyPillow Tlustej Kárl

Nazdar Kárle, teda Fatty, prostě Tlustej Kárle! V dnešní době tě zná zřejmě každý, kdo aspoň trochu sleduje internet, ale i tak se zkus ve stručnosti představit. 

Zdravím! Tak zaprvé bych chtěl poděkovat za pozvání na rozhovor! Jmenuju se Karel (nemám to rád, tak si říkám Kárl - zní to víc tučněj), je mi 22 let a vždycky jsem rád bavil lidi! Rapoval jsem a vždy jsem se snažil vyčnívat z davu, i když ono to asi jinak nejde s tím, jak vypadám. Takže abych to shrnul, jsem tučnej týpek, co má rád srandu a rád se o ni dělí s ostatními!

To by šlo. Jak ses vůbec dostal k nápadu začít streamovat a dělat videa na YouTube? Co jsi od toho v začátcích čekal?

Vždycky jsem byl hráčem her a vždy jsem rád bavil a rozesmíval lidi. Byl jsem schopen sedět týden u PC s dietní kolou a šesti krabicema donutů a hrát World of Warcraft, takže hraní her mi bylo blízké. K tomu už docela dlouhou dobu patří i streamování her, takže jsem sledoval streamery a přišlo mi to strašně super, hraješ hru, říkáš u toho vtipy a bavíš se s "publikem". Řekl jsem si že bych na to byl celkem vhodný člověk, protože rád bavím lidi a jsem rád, když padají smíchy na zem. Rád si dělám i srandu ze své obezity a v tom jsem u nás prostě originál.

Jednu chvíli asi před dvěma lety jsem to zkusil poprvé, ale neměl jsem na to vhodný počítač ani internet, takže jsem běhal ve hře, u toho jsem mlel nějaký kraviny a dívali se na mě 4 lidi, kteří jen nadávali, že se na to nedá koukat. Z toho jsem pochopil, že toho teda zatím nechám. Po dvou letech jsem se rozhodl že to zkusím znovu, pořídil jsem si nový PC (díky mami!), nový internet a lup, začal jsem s tím. Dá se říct, že jsem čekal že bych mohl být úspěšný, nešel bych nikdy do ničeho, kde bych si nevěřil, takže jako čekal jsem, že se to třeba i chytne. Ale až takhle? To mě nikdy ani nenapadlo. 

Kdy u tebe přišel ten první zlom, kdy sis řekl, že to prostě není jen obyčejné streamování, ale tvoje popularita by mohla růst až na českou špičku?

No.. První stream byl takový, že jsem seděl v alobalové čepici s anténou proti ufounům a dívalo se na mě asi 11 lidí a říkali si, sakra co to je za dementa, což si někteří říkají do dnes. Najednou se tam druhý den objevilo něco přes 40 lidí a spamovali "rapuj, rapuj". Moc jsem to nechápal, tak jsem řekl, že mě napadl nějakej hacker, jenomže lidi začli spamovat, že jsou real a pořád se to zvedalo. Myslím, že jsme se dostali až na 200 sledujících ten druhý den streamování a v tu chvíli mi došlo, že na to musím šlápnout, že tohle je ta šance, které se člověk musí chytit. Neměli jsme připravenou Facebook fanpage, prostě nic, nečekali jsme prostě takový nárůst lidí z ničeho nic. Je to super!

Upřímně řečeno, dokázal sis dříve alespoň jen představit, že by ses dokázal za takovou krátkou časovou periodu dokázal vyšvihnout na nejpopulárnějšího streamera u nás?

V žádném případě, upřímně jsem ani nevěděl (jelikož jsem sledoval zahraniční streamy), že v česko-slovenské komunitě takhle lidi jedou streamy! Takže já jsem ani netušil že by se na mě mohla dívat taková spousta lidí. A že budu nejsledovanější streamer na CZ/SK scéně za dva a půl měsíce? No tak to kdyby jsi mi řekl před 2 měsíci, tak se ti upřímně vysměju.

Jaké jsi měl vůbec pocity, když ses v jednu chvíli dostal na Twitchi na deváté místo v počtu diváku na streamu? Snažil ses stále jen dělat to samé a čím vlastně své diváky a fanoušky nejvíce bavíš?

No, jeden den ještě před tímto, jsem hrál Counter-Strike a vykládal jsem svoje klasické povídky že života, u kterých si dovolím říct, že lidi padají ze židlí smíchy. Sledovalo mě asi 6 500 lidí, což už byl celkem rekord. Najednou z ničeho nic lidi začli rozjíždět v chatu hype a bláznit, že to vytáhneme na sedm tisíc, potom na osm. Než jsem se nadál a než jsem si to uvědomil, bylo na streamu skoro 12 000 lidí, což je neuvěřitelné číslo a dá se srovnávat s nejsledovanějšími streamery na světě!

V tento den jsme se umístili na třináctém místě v celosvětové sledovanosti, což je podle mě úctyhodný výkon, ať si každý říká, co chce. A asi dva nebo tři dny po tomto úspěchu jsme dali se skoro 10 000 lidmi deváté místo na celém světě, což je úspěch za úspěchem a já za tohle své komunitě upřímně děkuju! Jinak při takovýchto příležitostech dělám ty největší bláznivosti a to je tak, když se mi do ruky dostane šlehačka, to potom můžu i vymalovat celý pokoj, prostě mám pocit, že taková událost je třeba pořádně oslavit!

Jakou vlastnost bys vyzdvihl jako svoji největší přednost jakožto streamera nebo i jakožto člověka? Když tě někdo třeba i dokáže odsuzovat už podle toho, jak vůbec vypadáš…

Řekl bych, že lidi berou dneska moc věcí vážně. Já jsem člověk, který si dokáže upřímně udělat srandu ze své postavy a pobavit tím druhé. Rád v přímém přenosu rapuji, řekl bych, že jsem i dobrý vypravěč nějakých smyšlených bláznivých příběhů (viz. FattyPotter - fanoušci vědí) a tak podobně. Myslím si, že jsem do našich končin přinesl originální nápad a zase trošku něco jiného.

Nechci, aby tohle znělo jako nějaká samochválná odpověď, ale myslím si, že jsem originální. Když mě někde potkáš, tak už z dálky víš, že jsem to já, jsem prostě jiný no. V pozici streamera se dost snažím zapojovat publikum, což většina streamerů hrající hry moc nedělá. Neříkám, že všichni, ale většina hraje hry a sem tam prohodí nějakou větu. A já jsem ten, co se snaží brát život s nadhledem a užít si tolik srandy, kolik jen jde! Tak se sakra všichni usmějte!

Myslíš, že bys dokázal takhle prorazit jako streamer či YouTuber , kdybys byl “klasický mainstreamový týpek”, tedy co se týče vzhledu? 

To vážně nevím, celý můj život a celá moje osobnost je ovlivněna mým vzhledem, naučil jsem se tím žít, naučil jsem si z toho dělat srandu. Já jsem já a k tomu patří ta tloušťka no. Takže za ty roky jsem jako každý jiný člověk vybudoval svoji osobnost, moje je prostě tahle a patří k tomu to, že jsem tlustej. Takže když se mě zeptáš jestli bych to dokázal jako hubenej? Opravdu nevím, jak bych přemýšlel nebo jaký bych byl člověk, kdybych byl celý život hubeňour. Ale je jasný, že "bejt jinej" - v mém případě obézní - mi určitě pomohlo prorazit.

Jak to s tvou rapperskou kariérou vůbec vypadá nyní? Plánuješ nějaké nové tracky, nějaké vystoupení, tak jako ses ukázal například na Votvíráku nebo na featu tracku od Delika?

No, rapová kariéra. Já to asi nikdy tak nebral, protože jsem ani nikdy nevydal album, i když jsem vždycky chtěl, nebylo to tak jednoduché. Byl jsem hodně líný raper. Nahrál jsem maximálně dva songy za rok, ale i tak jsem byl zván na největší festivaly v ČR, protože to bylo opět něco jiného. Plánuju nějaký nový track, ale jen v rámci zábavy, hodím to na net jako dřív a snad to pár lidí bude bavit. Chystám i jeden track přímo pro moji komunitu, pro náš stream FattyPillow, bude to pecka!

Co na tvé úspěchy na českém internetu říká máma? Na některých streamech jsme ji mohli vidět, ale jaký je její opravdový názor na tvoje streamování a sypání brambůrků na sebe?

Moje máma je super člověk! Podporuje mě v tom už od začátku, i když má občas pochybnosti o tom, jak se chovám. Je ráda, že jsem v něčem dobrej, a přeje mi to. Ale nadává, že jenom sedím a žeru. A když si mimo stream chci vzít brambůrky, tak mi řekne: "Hele dneska snad nevysíláš ne? Tak proč to budeš jíst, to jíš jenom při show pro lidi ne?" Prostě super máma, která se snaží dbát na moje zdraví.

Někdy příjde na stream taky a hraje se mnou komedii pro lidi. Bere to s nadhledem, takže pro ty, co si myslí, že nadávám své mámě a tak podobně, není to jak to vypadá - moje máma ví, o co se jedná! A já jí moc děkuji za tak úžasnej přístup! Jinak mami, jestli to čteš, tak sorry, snědl jsem ti Margotku (to zase bude průšvih jak párek).

Jaký vůbec je Fatty v reálném světě? Stejný vtipálek, jak ho vidíme na streamu, nebo je Fatty čístě jen hraná postava?

Fatty je samozřejmě show a je to hraná postava (v rámci těch nejbláznivějších scén), ale z 95% jsem to prostě já. V realném životě si samozřejmě nesypu brambůrky na hlavu a nestříkám si šlehačku na triko, každopádně jsem to já a dělám to tak, jak to citím. A pokud lidé někdy vydrží stream do konce (což někteří nedokáží), tak mě uvidí jako normálního člověka, co pustí klidnou hudbu a povídá si s fanoušky o různých věcech. Je třeba pochopit, že ty nejbláznivější kousky jsou prostě show, jsem komediant a showman!

Přehráváš své reakce (tak jako to dělá spousta streamerů), když dostaneš větší donate, nebo jsou takové šílené reakce u tebe přirozené? 

Řekl bych, že jsou naprosto přirozené, přehrávání reakcí je podle mě nesmysl, přehrávám maximálně u hororových her, u kterých se vůbec nebojím (Kappa). Né, prostě když člověka dostane donate v řádu tisíců korun, tak je potřeba vyjádřit nějak svůj dík a jen slovem dík to opravdu nejde. Při obrovských donatech mám pocit strašné radosti i vděku, takže šílení je mým přirozeným způsobem poděkování.

Myslíš, že diváky tvých streamů více baví takové ty scénky, kdy na sebe například sypeš brambůrky, nebo spíše pozdější hodiny streamů, kde je tvůj takový trochu klidnější a lidé si mohou užít toho “vychillovaného pohodáře Kárla”?

Řekl bych, že právě v tomto si každý člověk najde své. Jsou lidi, kteří chodí jen na večerní pohodku, protože je prostě šílený hype nebaví. A tomu já rozumím. Těžko říci, jestli více lidí baví to anebo tohle. Večerní pohoda bývá docela v pozdějších hodinách, takže počet online diváků se samozřejmě zmenšuje, protože lidé vstávají do prací a škol. Ale jak říkám, tohle se nedá říct, každého člověka baví něco jiného a proto se na svém streamu snažím lidem naservírovat co nejvíce chodů a každý si může vybrat podle své chuti.

Co se změnilo na tvém streamu od dob, kdy tě sledovalo jen pár stovek jedinců?

Sám nevím, protože ty dva a půl měsíce uběhly jako dietní cola v mých rukou, ale podle mě se toho moc nezměnilo. Někteří fanoušci píší, že je to jiné a že už je to nebaví, protože jsem se změnil. Ale to je podle mě jen přirozenost, slýchával jsem to i když jsem rapoval. Podle mě se toho moc nezměnilo, ale je jasné, že mé chování bude trošku jiné, když mě místo 200 lidí, kterým jsem mohl odpovídat na každou otázku v chatu, sledují tisíce lidí a chat se někdy až nedá číst. Ale snažím se, aby to pořád mělo to, proč mě lidé vlastně začali sledovat a doufám, že půjdeme pořád dál!

Já jsem třeba slyšel i názory, že celý projekt FattyPillow je jen marketingový tah You.Bo, na jaké bázi funguje tohle partnerství se stránkou televize Prima?

Tohle jsem také někde četl a příjde mi to jako nejsměšnější věc, co lidé dokáží pronést. Pokud by si zjistili nějaké informace, tak jsem streamoval už asi měsíc před tím, než si mě You.Bo všimlo. S You.Bo v této době nemám žádnou smlouvu ani nic takového. Byl jsem jen osloven pro spolupráci a pro sdílení mého streamu na jejich webu. Je to spíš taková "kamarádská" spolupráce a jednání s nimi mi vyhovuje, chtějí mi pomoci a nepožadují po mě žádné věci, které by mi byli proti srsti, je to spíše taková výměnná pomoc.

Takže FattyPillow jsem stvořil já - teda moje máma, která ten název vymyslela, sice v českém znění Tukový Pošltář, ale rozumíme si.

Kde se vůbec vidíš třeba za rok, za dva či za deset let? Kam by jsi to chtěl dotáhnout, co je tvůj cíl? Ať už jako “českého Boha internetu” nebo jako člověka obecně.

To vážně netuším. Doufám, že streaming a moje kariéra na internetu se bude dále vyvíjet a nebudu jen rychlokvaška, co rychle přišla a rychle zmizí! Budu na tom pracovat a budu doufat, že to pojede pořád dál a my se budeme pořád dál bavit jako šéfové a šéfky! Jako člověk chci mít šťastnou budoucnost, hlavně plnou zdraví a optimismu! Uvidíme jak to půjde!

Moc bych ti chtěl poděkovat za rozhovor a teď už ti jen dám klasicky prostor, abys mohl něco vzkázat své Fatty Army, svým haterům či vlastně úplně komukoliv.

Já děkuju za rozhovor a za pozvání. Chtěl bych jen říct - lidi neberte všechno, tak vážně, jak to vypadá! Užívejte život, užívejte srandy, taky trošku toho jídla a hlavně pohodičky! Jsme jeden z nejtučnějších streamů na planetě Zemi a doufám, že budeme i na dále! Chci poděkovat svým neuvěřitelným fanouškům za neskutečnou podporu, kterou mi dávají! Jsou to nejlepší fanoušci, které si showman může přát. Všem děkuji za čtení rozhovoru a přeji vám hlavně hodně zdraví v životě a úsměvu plnej ranec! Servus, FattyPillow.


Podpořit Kárla můžete na těchto odkazech a sociálních sítích:

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
8819

Doporučená videa:

uprimne doufam ze se cz/sk stream komunita zvetsi/zlepsi a FP upadne v zapomeni

resp. ze cz stream svet bude mit lepsiho reprezentanta nez tohle

Jeho styl humoru který je založen na veřejném vyhlašování sprostých slov a dělání ze sebe idiota mi teda nesedí. No ale jak je vidět tak lidem stačí opravdu málo k tomu co je dokáže rozesmát. Celkově je CZ humor totálně na dně viz. např. trapná Partička takže vlastně Fatty nevybočuje z řady.

No co, zkusil to a lidi ho žerou. Těžko ho odsuzovat za to, že dělá něco, co lidi chtějí a platí za to. Koho to nebere, tak se dívat ani platit nemusí, tak jako já. Maximálně si může vylívat srdíčko v diskuzích jak je to strašný, což já praktikuji třeba v rámci české filmové scény (koukám na vás Babovřesky).

Každopádně v rámci rozhovoru působí rozumně a v pohodě. Za to palec nahoru.

díval jsem se na o asi 5x 5minut tlusté prase které říka uplné blbosti jenom děkuji děkuji děkuji pičo kurva ne ... podle mě když se chcu dívat na nějaký stream tak se z toho chcu něco naučit jak hraje nebo tak ne jak někdo ze sebe dělá debila to si mužu zajít na stodolní :D

Nelíbí se ti to, fajn. Každý má na něho jiný nazor, ale opravdu mi přijde nemístný nádavky jako "tlusté prase". Člověk co má trochu úroveň, tohle říkat nemůže. Takže co si pak ostatní můžou myslet o tobě, když něco takovýho ze sebe vyplodíš. Asi to, že se možna chováš taky jak debil. ;)

Muze byt tlusty prase a debilni CZE reprezentant, všechno dohromady co vas spatneho o nem napadne, ale je videt ze ma v pici a klidne vam o tom zarapuje. vy v CR mate spis problém se zavisti a uspechama okolo vas. At si sype brambůrky na hlavu a dela ze sebe blbecka, decka to zerou, je o něco nového. Je to show, komik a vypada na fajn člověka, který se tim bavi, tak proc se do nej srat.

Toto je jeden trapny kokot :D jak ho niekdo moze pozerat? co je tam vtipne? ze si mysli o sebe zeje Eminem ci co? ( 15rocni fans hate me plz :fuckoff: ) Dufam ze coskoro CZ/SK scena bude mat lepsich streamerov ako toto tlste hovado...