Přejít k hlavnímu obsahu

Fortnite

7 117
hráčů
1 257
článků
86
turnajů
Jak už název Fortnite: Battle Royale napovídá, jde o hru z oblíbeného žánru Battle Royale, aneb kdo ze sto hráčů žije poslední, vyhrává. Narozdíl od svého největšího konkurenta (PUBG) je zcela zdarma. Vybrat si můžete ze tří herních modů, Solo, Duo a Squad. Ve hře nenajdeme pohled z první osoby, nýbrž pouze ten z třetí.

Fortnite: Battle Royale je dílem herních vývojářů ze studia Epic Games, jež stojí například za oblíbeným titulem Paragon. Pokud jste u Battle Royale her nováčci, nejspíš si říkáte, že vám stačí pouze se „zakempit“ někde v rohu mapy a máte vyhráno, tohle však mají vývojáři vychytané. Ve Fortnite postupuje takzvaná „The Storm“ mapou, a pokud se v ní nacházíte, vaše životy pomalu klesají. A co je vlastně cílem hry? Zůstat poslední na ostrově, nic víc, nic míň. Tomu se však zbylých 99 hráčů pokusí předejít. K vítězství vám mohou pomoci zbraně, které po celé mapě můžete nalézt. Ty se vyskytují v pěti různých raritách, common, uncommon, rare, epic a legendary, jež se navzájem od sebe liší poškozením, které udělí.

Ve hře nenajdete žádný dopravní prostředek, tudíž vám zbývá cestovat pouze pěkně po staru, pěšky. Auta a motorky nám však ve hře mohou nahradit jiné vymoženosti, jako například těžení materiálu a následné stavění. Ano, ve Fortnite si můžete postavit pevnost, stačí vám pouze rozkopat pomocí svého krumpáče pár zdí či stromů a poté už jen spokojeně pokládat vámi vytvořené stěny. Dalším rozdílem od většiny ostatních Battle Royale her je přítomnost pastí. Ty jsou zde tři, první vás healne, druhá vám ubere životy a třetí vás odpalí do vzduchu. Ve hře existuje i speciální item, který vás po použití vystrojí jako křoví. Tato mechanika se podobá Ghillie oblečku v PUBG, ve Fortnite ovšem vypadáte stejně jako všechna ostatní křoví.

Pokud vás Battle Royale hry zaujaly, avšak nechce se vám dávat 30 dolarů za PUBG, Fortnite: Battle Royale je jasná volba. Zcela zdarma v Epic Games Launcheru bez žádných pozdějších mikrotransakcí, které by nějak ovlivnily váš gameplay.

1

Minimální hardwarové požadavky:

  • Operační systém: Windows 7 (64bit verze)
  • Procesor: Intel Core i3-4330TE 2.4GHz / AMD Phenom II X4 805
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GT 520 v2 / Intel HD Graphics 4000
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 20 GB volného místa