Přejít k hlavnímu obsahu

Dota 2

2 627
hráčů
900
článků
78
turnajů
Dota 2 je nástupce neoficiální Warcraft III: The Frozen Throne modifikaci DotA (Defense of the Ancients). Dota 2 je strategická počítačová hra žánru MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) a je vyvíjena americkou společností Valve Corporation. Za vývojem stojí jeden z původních vývojářů DotA — "Icefrog". Hra je distribuovaná zdarma (F2P) a oficiálně vydaná byla 9. července 2013.

Dota 2 je nástupce neoficiální Warcraft III: The Frozen Throne modifikaci DotA, zkráceně Defense of the Ancients, nebo-li „Obrana Prastarých“. Dota 2 je strategická počítačová hra žánru MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) a je vyvíjena americkou společností Valve Corporation. Za vývojem stojí jeden z původních vývojářů DotA — Icefrog.

Hra je distribuovaná zdarma a používá oblíbený obchodní model F2P (Free to play). Samotný vývoj nástupce DotA začal v roce 2009 a o rok později Dota 2 byla veřejnosti oficiálně oznámená. Do roku 2013 se Dota 2 nacházela ve fázi beta testu a v létě téhož roku, konkrétně 9. července 2013, byla oficiálně vydaná. O dva roky později byla Dota 2 přenesena na zbrusu nový herní engine Source 2, a stala se první hrou Valve na tomto novém engine.

Standardní hra se hraje ve formátu 5 na 5. Celkově na mapě je umístěno deset hráčů. Hlavním úkolem je zničit soupeřův Ancient (hlavní budova), který je umístěn v základně jednotlivých týmů. K Ancientu vedou tři cesty (lane), které jsou odděleny lesem (wood/forest/jungle): Vrchní linka (Top), střední linka (Mid) a spodní linka (Bot). Zabíjením creepů (NPC bojovníci) získáváte cenné zkušenosti. Zlaťáky, které získáváte zabíjením creepů, hrdinů, Roshana nebo budov lze využit ke koupi itemů, které zlepšují vaše herní schopnosti. K dispozici hráči je aktuálně 115 hrdinů, počet kterých se postupně s vývojem hry rozšiřuje.

Ve hře je k dispozici ranked systém (hodnocené hry). Po dosažení 20 lvl můžete začít hrát ranked. Po deseti odehraných kalibračních hrách vám systém přiřadí váš rating. Jednotlivé herní sezony trvají přibližně půl roku. Ranked systém má  sedm kategorii. Dostupné hráči divize: Herald, Guardian, Crusader, Archon, Legend, Ancient, Divine a Immortal.

1

Minimální HW požadavky pro PC (Windows):

  • OS: Windows 7 nebo novější
  • Procesor: Intel Dual Core nebo AMD o frekvenci 2.8 GHz
  • Paměť: 4 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce 8600 / 9600GT, ATI Radeon HD2600 / 3600
  • Místo na disku: 15 GB