Češi jsou znovu mistry naší části Evropy! Na jízdu kvalifikací na Mistrovství světa nikdo neměl

26. 9. 2021 11:44
Finálový zápas kvalifikace západní Evropy
i
Finálový zápas kvalifikace západní Evropy
Zdroj: IeSF
Další ročník světového šampionátu reprezentací je tu, mezi titulní hry opět patří Dota 2. Když se minulý ročník zrušil, tak to byla velká škoda, protože český výběr ovládl evropskou kvalifikaci a na IESF Mistrovství světa měl zamířit jako mistr Evropy, a tím pádem jako jeden z kandidátů na medaile. Ani tentokrát by to ale nemuselo být jiné.

13. ročník IESF Mistrovství světa v elektronických esportech letos zavítá do izraelského Eilatu. Právě tam se měl uskutečnit loňský ročník, ale pandemická opatření to ani v jednom z odložených termínů nepovolila. Tentokrát to snad bude jiné. Než se ale dostaneme do fáze samotného šampionátu, je potřeba určit jeho účastníky.

V rámci kvalifikačního síta bylo Česko i Slovensko umístěno do západní Evropy, což je paradoxem, protože v CS:GO jsme součástí východu. Český výběr utváří čtveřice hráčů Hippomaniacs, doplněná o Arina namísto původního Booma. Ten měl být hlavní hvězdou, ale nakonec by zase tolik chybět nemusel. Slovensko zase reprezentuje pětice SlaweE, Mawox, Yellow Panda, Misko a Lukyno. Ve skupině na sebe obě naše krajiny dokonce narazily, a Slováci nedali favorizovanějším Čechům nic zadarmo. První hra sice byla hodně rychlá, ale druhá bitva trvala dlouhých 52 minut, po nichž Česko zvítězilo a následně si vybojovalo postup z prvního místa skupiny A. Slovensko se ovšem zahanbit nenechalo a po výhře nad Portugalskem také postoupilo do play-off.

Dále už to Slováci ale bohužel nedotáhli. Čtvrtfinálová BO3 série proti Francii byla vypjatá od začátku až do konce, po třech těsných hrách ale slovenský výběr kapituloval a musel se s postupem na Mistrovství světa rozloučit. Z regionu západní Evropy totiž míří na šampionát pouze dva nejlepší celky, tedy finalisté play-off. Češi oproti tomu hráli neskutečně sebevědomě a potvrdili svoji roli favorita. Ani hru neztratili už ve skupině a ve stejném stylu postupně v pavouku vysekali Maďarsko, Nizozemsko i Belgii. Nejvíce jim přitom dala zabrat právě hra proti Slovákům. Opět po roce se tedy česká reprezentace stává mistrem alespoň části Evropy a nebude na šampionátu chybět. Naposledy jsme v Koreji skončili těsně před medailovými boji, tak snad to letos vyjde!

Světové finále se odehraje v listopadu, tak doufejme, že to pandemie opět nezastaví. Stejně tak věříme, že se na 13. ročník esportového svátku kvalifikují naši zástupci ještě v jiných titulech. Takto vypadá aktuální výčet účastníků v Dotě 2, kde překvapivě chybí Rumunsko s hvězdným w33. Na CS:GO se podíváme zase za týden.

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
8819

Doporučená videa:

Jak můžou být mistry Evropy, když to je pouze kvalifikace západní části Evropy, ve které dokonce nejsou ani všechny evropské země?

Sice tenhle turnaj o sobě říká, že je "MISTROVSTVÍ SVĚTA" , ale reálně tam není skoro žádný team, který tam má nejlepší hráče svojí země. Třeba takové Švědsko by mohlo postavit minimálně 2 teamy, které by porazili českou repre, ale poslali tam nějaké nonames, protože tenhle turnaj nebere skoro nikdo vážně :D  

#1 – jako sám jsem nevěděl, jestli je to tak správné nazvat, když loni to rozdělené nebylo a západní Evropa se dá obecně považovat za silnější, ale radši jsem to upravil

#2 – tak je to mistrovství světa reprezentací pod hlavičkami asociací, v esportu je tohle bohužel trošku jiné než v klasickém sportu no, název pro někoho asi klamavý :)