Po úspěšném MSI zavítá na Island také Mistrovství světa!

31. 8. 2021 15:10
Worlds 2021
i
Worlds 2021
Zdroj: Riot Games
Podle zatím nepotvrzených zdrojů se letošní světový šampionát podívá na Island, kde už se konal první mezinárodní turnaj roku MSI. Po úspěšném finále LEC už víme, že jako nejlepší tým z Evropy zde vyrazí MAD Lions v čele s dvěma českými hráči Humanoidem a Carzzym. Následovat je budou Fnatic z druhého místa a Rogue, kteří si zahrají play-in fázi.

Po přestěhování světového šampionátu z Číny do Evropy vzniklo mnoho otázek kolem toho, kde ho vlastně bude možné uspořádat. Jako první na mysl přišel Berlín a studio LEC, které v roce 2019 bylo jednou ze tří lokací evropského Worlds. Další dvě lokace byly Madrid a Paříž, ale vzhledem k současné situaci okolo Covid-19 úplně nepřichází tato města v úvahu. Jako poslední možnost tedy zůstává pořadatelská země letošního MSI – Island.

Tato varianta také nyní začíná vypadat jako finální verze, protože podle některých zdrojů se již dokonce jedná o potvrzenou věc. Další informace by mělo studio Riot Games vydat v průběhu tohoto týdne. Speciálně pro české fanoušky bude mít letošní Mistrovství světa speciální náboj, protože kromě již zmíněných MAD Lions s Markem "Humanoid" Brázdou a Matyášem "Carzzy" Orságem se také dočkáme třetího zástupce. Bude jím Aleš “Freeze” Kněžínek, který v roli asistenta trenéra dovedl tým 100 Thieves k jejich historicky prvnímu titulu v lize LCS.

O autorovi:

Členem od: 5. 3. 2021
Celkový počet článků:
259

Doporučená videa: