Turnaje

Všechny turnaje
Na dnešek není naplánovaný žádný turnaj.

Counter Strike 1.6

Counter-Strike: 1.6 - Jednička mezi online akčími hrami. Nahlédněte do této neuvěřitelně realistické a široce populární týmové akční hry. Spojte se s přáteli a bojujte společně. Jste součástí týmu, tým je součástí úspěchu. Populární CS je tady již více než 10 let a jeho světová popularita napovídá, že jej jen tak nějaká hra z trůnu nesesadí.

CS 1.6 na Playzone.cz

18169
hráčů
729
turnajů
0
serverů

O hře

Counter-Strike vznikl jako mod původního Half-life a tudíž se jedná o hru typu FPS, tedy střílečku z vlastního pohledu. První hratelná verze CS spatřila světlo světa v roce 1999 a od té doby prošla mnohými proměnami. Nejnovější verze běžící na Half-life 1 enginu se nazývá Counter-Strike 1.6. Hře se i 10 let po svém vydání stále dostává velké přízně z řad hráčů, fanoušků i pořadatelů velkých turnajů a stále patří mezi nejhranější online hry světa. Counter-Strike své příznivce uhranul zejména svoji jednoduchostí, návykovostí a výbornou hratelností. Hra také nabízí široké portfolium zbraní, na výběr je několik pistolí, samopalů a nechybějí ani odstřelovací pušky. CS dálo přineslo jako novinku do herního světa různé typy granátů - explodující, oslepující a kouřové - což přidává na hratelnosti. 

cs cs

O co ve hře jde?

Counter-Strike prošel změnami i co se týče herních úkolů. Zatímco v prvních verzích se hrálo na záchranu rukojmích, v současném soutěžním CS se hraje výhradně na pokládání bomb. Ve hře se střetávají dva týmy, jednak jsou to Teroristé, kteří mají právě za úkol položit bombu a nechat ji úspěšně vybuchnout, a také Counter-Teroristé, kteří v tom mají teroristům zabránit. Vyhrát se dá ovšem i eliminováním všech hráčů soupeře. Na tyto úkoly mají hráči určitý počet kol, ve kterých jsou omezeni časovým limitem. Úspěch či neúspěch záleží kromě individuálních dovedností každého z hráčů zejména na týmové spolupráci.

Chci hrát, co k tomu potřebuji?

Potřebujete zejména PC s připojením k internetu. Dále originální verzi hry, kterou lze zakoupit buďto na oficiálních stránkách výrobce www.steampowered.com nebo například u našeho partnera www.supergamer.cz. Dále by vaše PC mělo splňovat určitě požadavky. Výrobce udává jako minimum procesor s pracovní frekvencí 500 MHz a 96 MB operační paměti, ale pro soutěžní hraní se doporučuje výkonější PC. Procesor s frekvencí od 1.5 GHz, 512 MB RAM a grafický adaptér 128 MB RAM.

cs cs cs

Soutěže

Counter-Strike se ve světě proslavil zejména jako soutěžní hra. Profesionální hraní PC her nazýváme progamingem a CS rozhodně patří mezi tzv. progamingové hry. Soutěže v Counter-Striku se hrají systémem pěti proti pěti. Hrát můžete buďto online, s kamarády v herně, či na offline turnajích, tzv. LAN. Online ligy, ale i offline akce pořádá i náš portál PLAYzone.cz, stačí se jen zaregistrovat a hrát.