CZSK v zahraničí: Dařilo se v LEC, ale i Prime League

11. 2. 2020 07:00
Humanoid
I další týden přinášíme souhrn výsledků česko-slovenských tváří hrajících v zahraničí. Perfektní týden zažili Denyk, Humanoid a Carzzy v LEC, dvě výhry získali také Kamilius s Freezem v německé lize a dařilo se také Erenovi v Itálii.

 Evropa LEC: České tváře třetí týden vyhráli 5 zápasů

Čtyři výhry v řadě aktuálně drží Misfits s Denykem. Právě sestava Misfits byla v průběhu offseason pod palbou kritiky a o to více si užívá týdny úspěchu. Sám Denyk ani jeden hrací den nezemřel a ve výhrách nad Schalke a Origen si připsal skóre 2/0/24. Dvě výhry si v třetím týdnu připsali také MAD Lions (Carzzy + Humanoid). Za zmínku stojí zejména výkon Humanoida, který oproti předchozím týdnům vypadal daleko lépe, s LeBlanc hrál v obou hrách klíčovou roli a získal i jedno ocenění MVP. Ani Patrik za sebou nemá vůbec zlý týden. Jeho EXCEL sice podlehl Fnatic, ale následně zvítězil nad Vitality, takže celkově drží nerozhodné skóre 3:3. 

 Turecko TCL: Tarky dvakrát na straně poražených

Druhý hrací víkend se bohužel nepodařil Tarkyho Galakticos, kteří nestačili na Dark Passage ani İstanbul Wildcats, takže aktuálně se skóre 1:3 okupují dělené poslední místo tabulky. Český support sám posbíral obrovský počet smrtí - ve dvou hrách si jich připsal hned 13 a navíc pouze 2 asistence.

 Německo Německo: Ad Hoc Gaming se vzestupnou tendencí

Po váhavém startu se týmu Kamiliuse s Freezem začíná dařit. V uplynulém hracím týdnu AHG přehráli GamerLegion s Hjarnanem a později i mousesports s Liderem, Jesklou či Promisqem. Celkově německá liga vypadá extrémně nabitě, protože zmíněné celky s hvězdným obsazením patří jen k druhé polovině tabulky. Bez porážky se zatím drží akademie Schalke 04 a vysoko se tyčí i Unicorns of Love a EURONICS Gaming. S druhým jmenovaným celkem se česko-slovenská botlane utká už ve čtvrtek od 20:00.

 Itálie ItálieEren vyhrává pátou hru v řadě

Třetí týden vyšel na výbornou Erenovi s jeho Outplayed. Tým českého midaře aktuálně drží dělené druhé místo tabulky se skóre 5:2. Dvě porážky naopak utrpěl support MjrDee, jehož Cyber Ground se ale se skóre 2:5 stále drží na pozicích zaručujících play-off. 

 Srbsko Balkán: Crvena Zvezda začíná zářit

Střelec Hiro v balkánské EBL potvrzuje skvělou formu. S pickem Miss Fortune se mu extrémně daří a získal s ním už čtyři vítězství. Na kontě má navíc dvě MVP ocenění a jeho Crvena Zvezda aktuálně drží skóre 4:1.

 Velká Británie Velká Británie: Liga pro Čechy nezačala nejlépe

Ligová sezóna začala také pro české reprezentanty v ostrovní UKLC, kde však Zoir s Demise zatím oba své zápasy prohrál. O něco lépe na tom je Sawyor, jehož Phelan Gaming získal cenné vítězství nad Enclave Gaming a český jungler si díky výkonu za Jarvana (0/1/16) navíc připsal cenu MVP. 

CZSK hráči v zahraničí
Jméno Role Tým Liga
Czech Republic Marek "Humanoid" Brázda Mid MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Matyáš "Carzzy" Orság AD Carry MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Patrik "Patrik" Jírů AD Carry Excel Esportslogo std.png EXCEL LEC 2019.png LEC
Czech Republic Petr "Denyk" Haramach Support Misfits Gaminglogo std.png Misfits LEC 2019.png LEC
Czech Republic Jakub "Tarky" Vaňkát Support Galakticoslogo std.png Galakticos TCL 2019 logo.png TCL (Turecko)
Czech Republic Nguyễn "Eren" Đức Anh Mid Outplayedlogo std.png Outplayed PG Nationals 2020 Logo.png Itálie
Czech Republic Ondřej "MjrDee" Hrneček Support Cyberground Gaminglogo std.png Cyberground PG Nationals 2020 Logo.png Itálie
Czech Republic Aleš "Freeze" Kněžínek AD Carry Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
 Slovensko Kamil "Kamilius" Košťál Support Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Jakub "Garp" Novotný Top Flayn eSportslogo std.pngFlayn Esports Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)
 Slovensko Jakub "Goksi" Goga Jungle Infernal Voidlogo std.png Infernal Void Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)
Czech Republic Filip "Hiro" Nguyên AD Carry Crvena zvezda Esportslogo std.png Crvena Zvezda EBL Logo.png Balkán
Czech Republic Jiří "Sawyor" Libánský Jungle Phelan Gaminglogo std.png Phelan Gaming LVP UKLC logo.png Velká Británie
Czech Republic Michal "Zoir" Zíka Mid Demiselogo square.png Demise LVP UKLC logo.png Velká Británie
 Slovensko Peter "Zeussak" Gbelec Support Gamespace Mediterranean College Esportslogo std.png GameSpace MCE Greek Legends League logo.png Řecko

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1557