CZSK v zahraničí: Zápasy o všechno čekají Erena s Hirem

11. 3. 2020 13:41
Eren Outplayed
V zahraničních ligách se pomalu schyluje k nejdůležitějším zápasům jarního splitu a české legionáře tak čekají velmi obtížné zkoušky. Zápasy o všechno (čtěte šanci na EU Masters) čekají naše reperezentanty v balkánské lize EBL nebo v italské soutěži PG Nationals.

 Evropa LEC: Kompletní česká čtveřice znovu zaznamenala 1-1 týden

Sedmý týden evropské LEC přinesl souboj mezi Patrikem a jeho EXCEL proti Denykovi s jeho Misfits. Radoval se nakonec druhý jmenovaný, který ale o den později bohužel podlehl Origenu, kterého měl šanci předehnat v tabulce. Patrikův EXCEL si naopak v sobotu připsal důležitou výhru nad Vitality a stále se tak drží v boji o play-off. Humanoid s Carzzym drží aktuálně šesté místo. O víkendu česká dvojice zvládla zápas s Schalke 04, ale padla proti sousedům v tabulce z týmu Rogue. 

 Turecko TCL: Tarky se 3 týdny před koncem základní části drží na 4. místě

V turecké lize můžeme vídat českého supporta Tarkyho v týmu Galakticos. V TCL panuje tvrdý boj o klíčové pozice nejlepší šestky, které znamenají postup do play-off. Aktuálně je rozestup mezi 4. a 8. týmem pouhý jeden bod a každý zápas je proto nesmírně důležitý. Tarky v uplynulém týdnu zažil jednu výhru a jednu prohru. Ve vítězství nad 5 Ronin si český support připsal první MVP v tomto splitu, když za Tarica dohrál s KDA 2/2/11. 

 Německo Německo: Freeze s Kamiliusem klesli na dělené 4. místo

Česko-slovenská botlane v dresu Ad hoc gaming v posledních čtyřech důležitých zápasech vyhrála jen jednou a bohužel její tým nestačil na OP Innogy, Mousesports a Unicorns of Love. Dva zápasy před koncem základní části ale Ad hoc mají účast v play-off jistou a důležitá tak bude hlavně příprava na vyvrcholení splitu a boj o EU Masters. 

LEC

 Itálie ItálieMjrDee končí, Erena čeká semifinále

Italská soutěž PG Nationals zatím pokračuje a Erena s Outplayed čeká boj o finále proti Racoon. Právě tento tým v předchozím kole porazil MjrDeeho s CyberGround 2:1 a český support tak na jarní EU Masters bohužel musí zapomenout. V zápase o místo ve finále a zároveň spot na European Masters můžete Erena podpořit 11. března od 19:00

 Srbsko Balkán: Hira čeká klíčový poslední zápas v základní části EBL

Hiro s Crvenou Zvezdou aktuálně v balkánské lize drží dělené 4. místo - poslední postupový spot do play-off. O ten se ale aktuálně dělí s WarKidZ E-Sports, se kterým navíc Crvena Zvezda má remízovou bilanci. Pokud by tedy oba týmy v posledním zápase ligové fáze uhráli stejný výsledek, rozhodne o osudu tiebreakrový vzájemný duel. Hira čeká zápas s týmem Level Up esports, který už má jistý sestup, ale WarKidZ také čeká papírově slabý soupeř, konkrétně úplně poslední tým ligy - WiLD MultiGaming.

 Velká Británie Velká Británie: Češi ztrácí šance na play-off

Demise i Phelan Gaming, v nichž působí Zoir, respektive Sawyor, nedokázaly získat důležité výhry a aktuálně obývají 6. a 7. místo britské UKLC. Tři zápasy před koncem už bohužel není ani pro jednoho Čecha možné postoupit do čtyřčlenného play-off a šance na EU Masters jsou tak ty tam. 

CZSK hráči v zahraničí
Jméno Role Tým Liga
Czech Republic Marek "Humanoid" Brázda Mid MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Matyáš "Carzzy" Orság AD Carry MAD Lionslogo std.png MAD Lions LEC 2019.png LEC
Czech Republic Patrik "Patrik" Jírů AD Carry Excel Esportslogo std.png EXCEL LEC 2019.png LEC
Czech Republic Petr "Denyk" Haramach Support Misfits Gaminglogo std.png Misfits LEC 2019.png LEC
Czech Republic Jakub "Tarky" Vaňkát Support Galakticoslogo std.png Galakticos TCL 2019 logo.png TCL (Turecko)
Czech Republic Nguyễn "Eren" Đức Anh Mid Outplayedlogo std.png Outplayed PG Nationals 2020 Logo.png Itálie
Czech Republic Ondřej "MjrDee" Hrneček Support Cyberground Gaminglogo std.png Cyberground PG Nationals 2020 Logo.png Itálie
Czech Republic Aleš "Freeze" Kněžínek AD Carry Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
 Slovensko Kamil "Kamilius" Košťál Support Ad hoc gaminglogo std.png Ad Hoc Gaming Prime Leaguelogo square.png Německo
Czech Republic Jakub "Garp" Novotný Top Flayn eSportslogo std.pngFlayn Esports Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)
 Slovensko Jakub "Goksi" Goga Jungle Infernal Voidlogo std.png Infernal Void Prime Leaguelogo square.png Německo (3. liga)
Czech Republic Filip "Hiro" Nguyên AD Carry Crvena zvezda Esportslogo std.png Crvena Zvezda EBL Logo.png Balkán
Czech Republic Jiří "Sawyor" Libánský Jungle Phelan Gaminglogo std.png Phelan Gaming LVP UKLC logo.png Velká Británie
Czech Republic Michal "Zoir" Zíka Mid Demiselogo square.png Demise LVP UKLC logo.png Velká Británie

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1426