Do semifinále Hitpoint Masters postupují Inside Games a Cyber Gaming

16. 3. 2020 11:56
Hitpoint Masters 2020
V rámci nedělního vysílání si čtveřice týmů zahrála o postup do semifinále, kde již čekaly CZC.eSuba a Team Sampi. Postup si nakonec vybojovali Cyber Gaming a Inside Games.

UPDATE: Obě dvě BO5 série skončili nakonec poměrně jednoznačně 3:0. V první sérii si poradili Inside Games s RAMS a cenu za nejlepšího hráče zápasu si opět odnesl midař Lachtan, který vyhrál divácké hlasování daleko před Kocourkem a BadPiem. I přesto, že všechny hry byly poměrně dlouhé, Inside Games ukázali lepší týmovou souhru a neztratili ani mapu. Druhému utkání dominoval navrátilec na scénu, Lukáš "PiOk" Lorinc, který své kyborgy dokázal dotáhnout k jednoznačnému vítězství 3:0. 

Oba zápasy prvního kola play-off se odehrají stylem BO5, takže se můžemem těšit na velku porci zápasů. V prvním utkání čeká diváky utkání mezi Inside Games, kteří skončili na 3. místě základní části, proti celku RAMS, kteří do této fáze proklouzli ze šesté příčky. Favoritem bude zcela logicky tým Inside Games, který ukázal celou řadu solidních týmových výkonů korunovaný výhrou nad CZC.eSubou. Klíčovými hráči by měli být BadPie s Kocourkem, kteří v několika málo hrách individuálně zaostávali. Pokud se ale vyvarují nevynuceným chybám, mohou IG s klidem vyhrát i 3:0. Stabilní dvojicí jsou carry hráči Lachtan a Drop a zejména na midaře Lachtana si budou muset RAMS dát velký pozor, protože si svými výkony v posledních týdnech zasloužil chválu jak od diváků, tak i soupeřů a komentátorů.

Inside Gameslogo std.pngInside Games

3-0 RAMSRAMSlogo std.png
 Slovensko BadPie Top Bobiistaa  Česká republika
 Česká republika Kocourek Jungle Jellou  Česká republika
 Česká republika Lachtan Mid Shiage  Česká republika
 Nizozemsko Drop AD Carry Mauss  Slovensko
 Portugalsko Mafra Support Annyeong  Česká republika

RAMS svou kůži rozhodně nebudou chtít nechat lacino, jelikož v posledních týdnech nepodávali vůbec špatné výkony a před play-off ještě tým posílil někdejší midař Brute - Josef "Shiage" Číko. V průběhu splitu byl v podstatě neustále vyzdvihován toplaner Bobistaa, na nějž se tým bude chtít spoléhat i v play-off. Zlepšené týmové výkony RAMS podpořené shotcallingem z dílny Annyeonga, přislibují o dost napínavější sérii, než se na první pohled může zdát.

V druhém zápase se utkají papírově vyrovnanější celky - Flayn Esports a Cyber Gaming, které od sebe v rámci tabulky skončili o jediný bod. Sestavu Cyber Gaming před play-off posílil střelec PiOk, který spojí síly s bývalým spoluhráčem z eSuby - Wondrem. Právě na spolupráci téhle slovenské dvojice se budou Cyber Gaming chtít spoléhat, ale jejich sokové z Flayn budou jistě velmi těžkými protivníky. 

Flayn eSportslogo std.pngFlayn Esports

0-3 Cyber GamingCyber Gaminglogo std.png
 Česká republika Vlk Top Wondro  Slovensko
 Česká republika Dalijes Jungle Lylajn  Slovensko
 Slovensko Shy Mid Proker  Česká republika
 Polsko wilq AD Carry PiOk  Slovensko
 Francie HONOR Support Pitress  Česká republika

Zejména polský střelec wilq podával v rámci ligy velmi slušné výkony a ve slušné části zápasů byl jasně nejlepším hráčem svého týmu. Flayn Esports by měli být údajně na zápas lépe připraveni, jelikož tréninkům věnovali o dost více času než kyborgové. Na druhou stranu dobře víme, že není radno podceňovat Wondrův play-off buff, který vloni dominoval jak s AS Trenčín, tak i s eSubou.

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1497