Esports RDY Cup se už tohle pondělí chystal na televizní obrazovky, první vydání se ale ruší

15. 3. 2020 20:37
Esports RDY Cup
Přenosy z esportového dění se do televize dostávají v ojedinělé míře, k čemuž největší mírou dlouhodobě přispívá Prima COOL. Z loňského For Games se však finále Tiger Masters vysílalo na jinou stanici Sport 5 a právě tam zamíří pravidelná porce CS:GO v i letošním roce.

UPDATE 15. března: Tak bohužel. I když jde z pohledu týmů o online turnaj, tak se první Esports RDY Cup nakonec neuskuteční. Exkluzivní podání přenosu by bohužel nebylo možné, vzhledem k aktuální situaci v České republice. Nám tedy nezbývá než čekat, kdy se premiérově nové klání o 80 000 Kč opravdu spustí.

I když dnešní mladá generace televizi tolik nesleduje, tak pro posun esportu do mainstreamu je živý televizní přenos stále velkou věcí. Právě na tom bude stavět zbrusu nový koncept s názvem Esports RDY Cup, ve kterém se každý měsíc utkají vybrané týmy o velký prize pool a finále bude vysíláno právě na stanici Sport 5.

Úvodní vydání je na programu 16. března, kdy se do akce pustí duo Team BRUTE a Sampi. Pozvánku měli obdržet i SINNERS, ale nakonec v boji se zahraničními celky uvidíme právě tohle duo. Složení jednodenního klání doplňují Actina PACT z Polska a Team QLASH z Itálie. Vše za dva týdny odstartuje v pondělí od 14:00, kdy se čtveřice týmů utká v pavouku o postup do televizního finále. Všechny ostatní zápasy odvysílá Hitpoint online.

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
7395