LCS Preview: Cloud9 čeká velký test v boji o titul

2. 3. 2019 12:08
LCS Cloud9 Zeyzal
V lize LCS se už pomalu krystalizují týmy, které budou hrát o play-off. V boji o titul zatím vede Team Liquid, ale Cloud9 se on něj dělí pouhý jeden zápas.

NA LCS 2019 Spring

# Tým Skóre
1 Team Liquidlogo std.pngTeam Liquid 9 - 1
2 Cloud9logo std.pngCloud9 8 - 2
3 Team SoloMidlogo std.pngTeam SoloMid 6 - 4
4 FlyQuestlogo std.pngFlyQuest 5 - 5
5 Counter Logic Gaminglogo std.pngCounter Logic Gaming 4 - 6
5 Echo Foxlogo std.pngEcho Fox 4 - 6
5 Golden Guardianslogo std.pngGolden Guardians 4 - 6
5 OpTic Gaminglogo std.pngOpTic Gaming 4 - 6
9 100 Thieveslogo std.png100 Thieves 3 - 7
9 Clutch Gaminglogo std.pngClutch Gaming 3 - 7

Do play-off ještě zbývá 8 zápasů, takže zatím každý z deseti týmů je stále ve hře o top šestku. Zajistit si play-off mohou tento týden jak TL tak i Cloud9. Slušně se během posledních týdnů dařilo také Team SoloMid, který sice ztrácí na první TL už tři výhry, ale zároveň je jediným týmem, který ho dosud dokázal porazit. 

Po skončení evropské LEC se v sobotu můžeme těšit na souboj TSM s Echo Fox, který vyměnil junglera a v šestém týdnu si tak debut v LCS odbyje australský rodák Panda. Asi nejvyrovnanější souboje se odehrají o střed tabulky mezi CLG a FlyQuest a poté mezi celky Clutch a 100 Thieves. Zápasem týdne bude rozhodně nedělní utkání Team SoloMid s Cloud9. Oběma týmům se v poslední době daří, mají ty nejvyšší cíle a je mezi nimi i historická rivalita.

Cloud9 bude sázet zejména na týmové. I když v laning fázi netriumfují tak, jako třeba Team Liquid, většinu zápasů se jim daří vyhrávat díky brzkému seskupování sil. Podle týmového supporta, Zeyzala, se Cloud9 skvěle daří i ve scrimech a na odvěké rivaly si věří. Bjergsen a spol. si ale další porážku od C9 nechtějí nechat líbit. Vypadá to, že Smoothie coby shotcaller začíná fungovat a když se daří, TSM vypadá jako tým, který dokáže porazit naprosto každého.

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1123