LEC: Fnatic porazili G2! Neon s Schalke vyhrál počtvrté v řadě

6. 2. 2021 23:00
Bwipo
i
Bwipo
Zdroj:
Naprosto skvělým způsobem začali další hrací týden LEC naši zástupci Patrik a Neon. Slovenský střelec navíc se svým týmem Schalke 04 utvrdil vůbec první porážku Rogue a v lize tak už není jediný tým, který by chuť prohry nepoznal.

UPDATE: Skvělý den pro české zástupce! Excel Esports, Schalke i MAD Lions si totiž na svá konta připsali vítězství, Neon a jeho Schalke navíc díky čtvrté výhře v řadě dotáhnul G2 na druhém místě. Právě G2 totiž v zápasu týdne prohráli proti svým úhlavním rivalům z Fnatic. Fanoušky FNC potěšil svým výkonem zejména toplaner Bwipo, který za Volibeara dosáhl skóre 7/2/3. Velmi solidní výkon ale podali i dvě zimní posily, jelikož Upset i Nisqy dohráli beze smrti. Carzzy s Humanoidem z MAD Lions dokázali i přes špatnou early game porazit Vitality, Neon a jeho Schalke bezpečně přehrál Misfits. Také Patrikovi se zadařilo, jelikož Excel Esports porazili jednoznačně SK Gaming a sám český marksman dohrál za Xayah s bilancí 5/0/10. 

Šestý hrací den odstartoval bitvou Misfits a Excel. Teoreticky jsme se tak mohli dočkat duelu Denyka s Patrikem, ale první jmenovaný do základní sestavy bohužel stále nenakouknul. Slavit může ale Patrik, protože vypjatý zápas nakonec zvládl v 39. minutě uzavřít právě jeho tým. Patrik se navíc opět vyšvihl, tentokrát za Xayah (8/3/7) a diváci ho odměnili jeho druhým MVP oceněním jarní sezóny. MAD Lions překvapivě selhali proti SK Gaming a pokračují tak v rozporuplných výkonech. Se skóre 3:3 se ale stále drží v tabulce na děleném čtvrtém místě.

Kdo ale nedopustil překvapení? To byli samozřejmě G2 Esports, kteří vytasili Quinn na toplane a i díky tomuto picku jednoznačně přejeli Team Vitality. Podruhé si MVP odnesl Rekkles, který odehrál čistou hru za Jhina a ukončil utkání se skóre 6/0/6. Pak už Schalke vyzvali Rogue a získali další skalp velkých favoritů. Díky tomu, že minulý týden přehráli i G2 Esports se Schalke nachází na třetím místě a mají velmi slušnou pozici do dalších zápasů. Pátek zakončila upracovaná výhra Fnatic nad Astralis. Na obou stranách byla k vidění řada chyb, ale velmi brzy se ukázala větší kvalita Fnatic, takže si favorit došel pro třetí jarní výhru.

LEC 2021 Spring

  Tým Skóre
1. ⁠⁠Rogue 6 - 1
2. ⁠⁠G2 Esports 5 - 2
3. ⁠⁠FC Schalke 04 5 - 2
4. ⁠⁠Excel Esports 4 - 3
5. ⁠⁠Fnatic 4 - 3
6. ⁠⁠MAD Lions 4 - 3
7. ⁠⁠SK Gaming 3 - 4
8. ⁠⁠Misfits Gaming 2 - 5
9. ⁠⁠Astralis 1 - 6
10. ⁠⁠Team Vitality 1 - 6
Pátek 5. února
Misfits 0 1 ⁠⁠Excel Esports
MAD Lions 0 1 ⁠⁠SK Gaming
Team Vitality 0 1 ⁠⁠G2 Esports
Schalke 04 1 0 ⁠⁠Rogue
Fnatic 1 0 ⁠⁠Astralis
Sobota 6. února
Schalke 04⁠ 1 0 ⁠Misfits
Excel Esports⁠ 1 0 ⁠SK Gaming
Team Vitality⁠ 0 1 ⁠MAD Lions
Rogue⁠ 1 0 ⁠⁠⁠Astralis
G2 Esports⁠ 0 1 ⁠Fnatic

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1776

Doporučená videa: