LEC: Kdo vyzve G2 Esports v grandfinále?

10. 4. 2019 19:20
LEC 2019 Finals
Již tento víkend končí jarní split evropské LEC, ve kterém týmy Fnatic, Origen a G2 Esports budou bojovat o možnost reprezentovat Evropu na Mid-Season Invitationalu.

V sobotu se nejdříve utká v bo5 sérii Fnatic a Origen. Vítěz si v neděli zahraje ve finále proti G2 Esports, který si postup zajistil výhrou právě nad Origenem minulý týden. Fnatic si místo v Rotterdamu musel vydobít výhrami nad Team Vitality (3:0) a Splyce (3:1), kvůli čemuž sice hráči ukázali více ze svých champion poolů, ale na druhou stranu zase najeli na vítěznou vlnu a neukázali mnoho slabých momentů. Jejich protivník naopak prohrál jasně 0:3 a slabin ukázal celou řadu.

FNC Rekkles

Fnaticlogo std.pngFnatic

13. dubna
17:00
OrigenOrigenlogo std.png
 Belgie Bwipo Top Alphari  Velká Británie
 Dánsko Broxah Jungle Kold  Dánsko
 Slovinsko Nemesis Mid Nukeduck  Norsko
 Švédsko Rekkles AD Carry Patrik  Česká republika
 Bulharsko Hylissang Support Mithy  Španělsko

Origen přitom sérii proti G2 nezačal vůbec zle a v první hře měl svého soka na lopatě. Díky překvapivému backdooru ale nakonec G2 Esports první hru zvládl vyhrát a v následujících dvou už Origenu nedal šanci. Ve zbytku série pokulhával také Nukeduck, který neměl ani zdaleka tak pozitivní vliv na hru Origenu, jakou míval v zápasech základní části. V zápase s Fnatic si ale zahraje proti Nemesisovi, proti jemuž by mohl dostat o dost více prostoru, než proti Capsovi. 

  • Klíčový souboj: Nemesis vs. Nukeduck

Na druhé straně Fnatic předvedl v zápasech proti Vitality a Splyce velmi líbivý výkon a ztratil pouze jednu mapu. Ani jeden z týmů ale nezahrál na své úplné maximum a proto se dá říci, že Fnatic ještě nebyl pořádně prověřen. Proti Origenu by to mohlo být o dost těžší, zvlášť s vědomím, že trenér OG, Guilhoto, má hodně materiálu k přípravě. Je vidět, že se v současnosti Fnatic cítí dobře se scaling kompozicemi.

Právě proti šampionům jako KaiSa, Kayle nebo Vayne by Origen mohl využít svou potenciální sílu v brzké a střední části hry, kterou mohou nabídnout hráči jako Kold, Mithy nebo Nukeduck. Zajímavé bude sledovat také českého střelce Patrika, který sice proti G2 nijak nezářil, ale svým výkonem rozhodně nezahanbil. V zápase s Fnatic se utká s Rekklesem, což rozhodně není jednoduchý soupeř. V průběhu jara ale Patrik ukázal, že v rámci Evropy se může měřit s úplně každým, takže jen čas ukáže, kdo svému týmu pomůže více. 

G2 Esports: Jak je důležité míti Mikyxe

G2 Mikyx

Pokud někdo pochyboval o síle G2, v zápase s Origenem byl dozajista přesvědčen, že G2 se supertým nenazývá jen tak. Solo linky znovu dominovali, Jankos ukázal agresivitu v early game a Perkz proti Patrikovi neukázal jediné výraznější slabiny. Velmi překvapil zejména slovinský support Mikyx, který se vrátil v té nejlepší formě a byl u všeho důležitého, co se jeho týmu povedlo. O tom svědčí i 77,2% účast u killů, což je nejen nejvíce v rámci týmu i celého zápasu, ale také v rámci celého dosavadního play-off.

  • Finále: 14. dubna - 17:00

Jak už bylo řečeno, týmu hodně pomohla výhra první mapy, kterou přitom měl Origen ve svých rukou. I to ale dělá ty nejlepší týmy - I když se nedaří, individuality v nejdůležitější moment zazáří a udělají klíčový call, který celou hru otočí. V tomto připadě to byl Caps, který s Perkzem a Wunderem nateleportovali do nechráněné báze Origenu. 

Oba dva zápasy se odehrají od 17:00 na stramu Riot Games: YouTube, Twitch

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1363