Nová konkurence Hitpointu, nebo svěží vítr? eLEAGUE přináší svůj první LoL turnaj o 185 tisíc korun

26. 3. 2021 15:20
eLEAGUE Spring Cup
i
eLEAGUE Spring Cup
Zdroj: grafika eLEAGUE
Sazka eLEAGUE už je na domácí esportové scéně zarytým pojmem. Vedle soutěží v CS:GO a Dotě 2 se však tento pořadatel začal v letošním roce zaobírat také dalšími tituly, které poběží pouze pod hlavičkou eLEAGUE. Po FIFĚ, kde soutěž v rámci EA Sports nemohou mít v názvu sázkové či loterijní společnosti, nyní přichází také turnaj v League of Legends. Tato omezení má totiž Riot podobná.

Sotva první vydání eLEAGUE turnaje ve FIFĚ poznalo svého krále, tak na řadu přichází League of Legends. Mediální dům CNC, v čele se sportovním portálem iSport.cz a herní agenturou Grunex, představuje eLEAGUE Spring Cup v oblíbené MOBA hře. Domácí scéna se točí především okolo oficiální česko-slovenské regionální ligy od Hitpointu, ostatní soutěže probíhají spíše jednorázové. Jaké budou ambice svěžího vánku na poli League of Legends?

Ať už se bude eLEAGUE snažit stát novou stálicí na domácí LoL scéně, nebo spíše jednorázově vlétne na scénu, aby zjistila zájem, tak první vlaštovka vypadá opravdu nabitě. Jarní pohár, jehož kvalifikace odstartují 2. dubna, totiž nabídne vysoký prize pool 185 tisíc korun. Čistě z hlediska financí jde o větší injekci, než kterou na jaře nabídla nejdůležitější česká League of Legends soutěž. Její přesah do Evropy je ale pro týmy prioritou číslo jedna.

Spring Cup 2021 se skládá ze čtyř otevřených kvalifikací, uzavřené kvalifikace pro celkem šestnáct týmů a následné dvoufázové finálové části, kterou bude eLEAGUE živě vysílat na svém Twitchi. Měsíc duben bude patřit kvalifikačním bojům, květen pak bude ve znamení skupinové fáze a 15. 5. poznáme šampiona play-off.

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
8402

Doporučená videa: