O víkendu vyvrcholí skupinová fáze CEE Champions, s kým se naši zástupci utkají?

15. 10. 2020 11:00
CEE Champions
Mezinárodní turnaj CEE Champions se po národních kvalifikacích dostává k závěru také skupinové části, kde už nyní má česko-slovenská scéna dva jisté úspěchy. Eclot Gaming a Sampi v prvních dvou případech nezaváhali a budou ve třetím kole hrát už jen o lepší seed, SINNERS a eSuba oproti tomu vyhrát pro postup musejí.

Úvodní kolo turnaje nabídlo rozdílné příběhy. Dvě parádní výhry v podání eSuby a Eclot Gaming následoval comeback od Sampi, korunu tomu ale nedokázali nasadit SINNERS, kteří překvapivě jako jediní prohráli. Hned o den později ale všechno odčinili, když ukončili snažení týmu Nexus Gaming, jednoho z největších favoritů turnaje. Opačný osud potkal eSubu, jež nestačila na LESGEDI a spolu se SINNERS tedy bude muset ve druhém skupinovém víkendu zabrat. Eclot Gaming oproti tomu ukázali velkou sílu a s celkovou ztrátou pouhých šesti kol mají jistý postup. Malinko dramatičtější bylo vystoupení Sampi – co se však počítá, je samotná jistota play-off.

1. kolo swiss části (sobota 10. října)
17:00 Slovensko eSuba 16:6 Chorvatsko Atomic Esports Inferno Detail
19:00 Česká republika Eclot Gaming 16:2 Černá Hora TheMentols Inferno Detail
20:00 Česká republika Sampi 16:14 Lotyšsko Sparx Esports Nuke Detail
21:00 Česká republika SINNERS 7:16 Lotyšsko Wolsung Mirage Detail
2. kolo swiss části (neděle 11. října)
17:00 Česká republika Eclot Gaming 16:4 Slovinsko RAZEPEEK Mirage Detail
18:00 Česká republika Sampi 16:10 Rumunsko GameAgents Vertigo Detail
19:00 Česká republika SINNERS 16:4 Rumunsko Nexus Gaming Vertigo Detail
21:00 Slovensko eSuba 10:16 Estonsko LESGEDI Mirage Detail

Před námi je ale závěr skupin a vzhledem k formátu uvidíme opět v akci kompletní česko-slovenskou čtveřici. Sobotní přenos by měli odstartovat SINNERS, u kterých bude záležet na rozpoložení a únavě ze semifinálového zápasu Sazka eLEAGUE. Soupeřem jim bude estonský tým Domino Gaming, v jehož čele se nachází duo Gaborik + ViztA, které spolu hraje opravdu dlouho. Jako druhá půjde do akce eSuba, jejíž kosovský soupeř nestačil na Level Up esports a porazil Stewin Esports. V obou případech by ale náš zástupce měl být na papíře favoritem.

To bychom měli dva týmy, které ještě budou bojovat o holé přežití. Ve dvou dalších případech se bude hrát už "jen" o lepší seed, ačkoliv v takto nevyzpytatelném turnaji jde opravdu jen o drobnou výhru. Ještě na závěr soboty tak Sampi půjdou do boje s GamerS1337, kteří mají na kontě například výhru nad Team1 s juanflatrem. Na poslední český výběr bude potřeba si počkat dalších 24 hodin, protože zápas Eclot Gaming proběhne až na závěr neděle. Budapest Five bude ale prvotřídní soupeř, který prověří, jak dobře na tom ECLOT vlastně jsou.

3. kolo swiss části (17. a 18. října)
Sobota 17:00 Česká republika SINNERS vs. Estonsko Domino Gaming
Sobota 20:00 ​​ Slovensko eSuba vs. Kosovo eSportsKosova
Sobota 21:00 Česká republika Sampi vs. Chorvatsko GamerS1337
Neděle 22:00 Česká republika Eclot Gaming vs. Maďarsko Budapest Five

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
8002