Ohlasy 1. Tipsport COOL ligy: beastik chválil Sampi, zur1s chtěl potvrdit, že Sazka.BRUTE za něco stojí

26. 9. 2020 00:36
Tipsport COOL liga
Na závěr základní části Tipsport COOL ligy se rozhodlo o složení nejlepší čtyřky. Postup do ní výrazně ulehčila CZC.eSuba jak Sampi, tak v tomto kole i Enterprise. Dark Tigers naopak nestačili na papírově slabší soupeře a vytáhli si tak černého Petra a budou tak hrát baráž o udržení.
SINNERS vs. Team Sampi
beastik  Česká republika
Cannie  Česká republika
ZEDKO  Česká republika
NEOFRAG  Česká republika
SHOCK  Česká republika

Nuke

16:14

 Česká republika Fraged 
 Česká republika Pechyn
 Česká republika kinzo 
 Česká republika bery 
 Česká republika Dytor

Sampi s jistotou postupu předvedli na mapě Nuke, že se s nimi v play-off bude muset počítat. Celý zápas byl obrovsky vyrovnaný a naprosto úchvatný výkon podal zejména Kinzo, který uplatnil své přednosti a celou hru opanoval právě on s 33 fragy. Na straně SINNERS se mu ale téměř dokázal vyrovnat SHOCK, který nakonec svému týmu pomohl k neskutečně těsnému vítězství. Beastik proto nešetřil slovy chvály:

Myslím si, že z naší strany to mohlo být lepší a první polovinu jsme mohli vyhrát klidně 11:4, možná i 12:3, kdybychom zahráli všechno tak, jak jsme měli. Dneska jsme to brali rozhodně vážně, protože jsme nechtěli prohrát a Sampi poslední dobou hrají brutálně dobře a za CT jim patří velké uznání. Nevím, jestli nás četli, ale dělali všechno tak, jak měli dělat a nevěděl jsem co dělat, protože fakt nic nevycházelo.
Eclot Gaming vs. eEriness MARVO
K1-FiDa  Česká republika
MoriiSko  Česká republika
noobiq  Česká republika
ZEDc  Slovensko
Fizarezi  Česká republika

ECLOT

Nuke

16:13

eSuba

 Česká republika Zajda
 Česká republika replay
 Česká republika stinx
 Česká republika desty
 Česká republika Valencio

V závěrečném zápase se utkaly eEriness a ECLOT o 6. místo v tabulce, které znamená lepší výchozí pozice do barážových zápasů. Netradičně se tentokrát šlo na mapu Nuke, na které toho ani jeden tým mnoho v lize nenahrál. Znovu šlo o vyrovnaný zápas od samotného začátku, ale ECLOT se daleko lépe povedlo využít papírově silnější CT stranu a vedení už udrželi do samotného konce. Za ECLOT se skvěle rozstřílel ZEDc s 30 fragy a K/D ratiem 1,67. Fizarezi si tak na závěr sezóny mohl užít vítěznou zpověď:

Jak jsem říkal, samotná výhra nás velice motivuje. S týmem eEriness se bavíme a před zápasem se pošťuchávali, takže jsme teď takoví přátelští rivalové. Nápady, jak to ukončit tam byly každé kolo, ale buď ho zkazila misskomunikace nebo nějaký missplay, ale jakmile nás začali dohánět, najednou to začalo vycházet.
CZC.eSuba vs. Enterprise Esports
The eLiVe  Slovensko
blogg1s  Česká republika
Levi  Česká republika
luko  Slovensko
NIO  Slovensko

eSuba

Overpass

11:16

ECLOT

 Česká republika twist
 Česká republika forsyy
 Slovensko xperrience
 Slovensko lucasp
 Slovensko system 

V souboji o play-off se Enterprise opět vydali na Overpass, na který většina sestavy nevzpomínala v dobrém, jelikož se jí v barvách Gunrunners v jarních play-off nepodařilo zakončit velice vyrovnané zápasy a v obou domácích ligách prohráli v prodloužení. Tentokrát však za CT stranu vstoupili velice dobře a vedli už 8:1, ale pak eSuba vytasila drápky a začala vedení stahovat. Enterprise si ale dokázali nakonec vedení udržet a nakonec i v klidu zvítězit 16:11 a zajistit si tak místo v play-off. V zápase nejvíce zářil hráč poražené strany, a to Levi s 29 killy, ale jistější výkon podal nakonec forsyy, který měl o dva killy méně, ale zaznamenal K/D ratio 2,09. Xperrience si tak mohl užít poslední live rozhovor před vyřazovací částí:

Viem, že ešte po zápase s BRUTE som hovoril, že nám možno ten bod bude chýbať. Bolo to tesné, ale našťastie nechýbal. Čo sa týka play-off, asi poviem len to, že proti SINNERS sa ľahšie vyhrá v BO3 než v BO5. To je myslím všetko, to stačí.
Dark Tigers vs. Sazka.BRUTE
MAXX  Slovensko
Lastík  Česká republika
zyored  Slovensko
manguss  Česká republika
WEAMO  Slovensko

Inferno

14:16

 Česká republika suplicK
 Česká republika fredi
 Česká republika Crazyy
 Česká republika zur1s
 Česká republika KWERTZZ

V posledním duelu už v podstatě nebylo o co hrát, ale ani jeden tým zápas rozhodně nevypustil. Zdevastovaní Dark Tigers ale nakonec na gladiátory nestačili a tým Sazka.BRUTE si tak poprvé od 3. kola připsal plný počet bodů. I přes výborný výkon frediho a v podstatě celého týmu ale bude muset právě tento celek čelit najetým hráčům z Entropiq, kteří jednoznačně ovládli druhou ligu a řadí se k nejlepším celkům i v rámci nejvyšší divize Sazka eLEAGUE. Rozhovor si mohla užít jedna z novějších tváří týmu, zur1s:

My chtěli vyhrát alespoň to poslední kolo, abychom si potvrdili, že alespoň za něco stojíme a teď už se musíme připravovat na baráž. Myslím si, že se diváci mají na co těšit. Určitě jsme dnes chtěli vyhrát, ale že bychom se nějak extrémně připravovali na tento konkrétní zápas, to určitě ne.
Konečná tabulka po 14. kole soutěže
# Název týmu Z V VP PP P + - +/- B
1. SINNERS (SIN) 14 13 0 0 1 220 134 +86 39
2. CZC.eSuba (ESB) 14 8 1 0 5 190 169 +21 26
3. Sampi (SMP) 14 7 1 0 6 208 190 +18 23
4. Enterprise (EP) 14 6 2 1 5 201 190 +11 23
5. Dark Tigers (DTG) 14 6 0 0 8 187 192 -5 18
6. Eclot Gaming (ECT) 14 5 0 1 8 186 195 -9 16
7. eEriness MARVO (EE) 14 2 2 2 8 170 221 -51 12
8. Sazka.BRUTE (BRT) 14 2 1 3 8 160 231 -71 11
Tipsport COOL liga

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1652