Pravidla FIFA FUT ligy

Pravidla pro FIFA COOL Liga ve FIFA 21 Ultimate Team 

   1. Obecná pravidla  

1.1 Pořadatelem turnaje je společnost PLAYzone, s.r.o. 

1.2 Komunikaci s hráči zajišťuje předem stanovaný admin, který pošle účastníkům přístup ke komunikačnímu kanálu. 

1.3 Během každého kola hlavní ligové fáze a kvalifikačních/barážových zápasů jsou hráči povinni být na komunikačním kanálu k dispozici adminovi. 

1.4 Každý hráč je povinen mít správně vyplněné GAME ID (PSN) ve svém uživatelském profilu. 

1.5 Společnost PLAYzone si vyhrazuje plné právo na streamování lig a akcí.  

1.6 Hráči se zavazují dodržovat a respektovat Podmínky pro získání finančního obnosu v rámci vyplácených odměn. Pravidlo se vztahuje, ale není omezeno, na:  

 • dochvilnost hráčů, tj. příchod na určené místo v daný čas a podobně  
 • jejich reprezentativní stav, tj. oblečení organizace pod kterou hrají respektování pokynů pořadatele/ů  
 • ochota se podílet na přípravě reportáží z akce  

   2. Formát Ligy  

2.1 FIFA COOL Liga ve hře FIFA 21 Ultimate Team je rozdělena na první a druhou ligu, každá s dvanácti hráči. 

2.2 Do ligy se mohou hráči kvalifikovat ze dvou open kvalifikací nebo přímou pozvánkou. 

2.2 Hráči kvalifikačních turnajů jsou povinni potvrdit svou účast v check-in fázi. V opačném případě budou z turnaje vyloučeni.  

2.3 Počet hráčů v obou open kvalifikacích není omezen. Hráči mohou nastoupit v obou kvalifikacích. 

2.4 Open kvalifikace se hrají SWISS systémem na 6 zápasů. 

2.5 Z každé open kvalifikace postupují dva nejlepší hráči do 2. ligy.

2.6 V případě uvolnění dalšího slotu ve 2. lize postoupí hráči s nejlepšími výsledky z kvalifikací, v případě shody se odehraje dodatečný rozstřel.  

2.7 Celá 1. i 2. liga se odehraje v jedenácti kolech (1x každý s každým) ve formátu BO2, kdy pro určení vítěze je rozhodující počet vstřelených branek.

2.9 Každý ze zápasů 1. ligy musí být streamován, hráči se musí před zápasem dohodnout, kdo z nich bude vysílat clean feed na předem stanovený kanál. 

2.10 Z první ligy postupuje 6 hráčů do playoff (1. a 2. přímo do semifinále), poslední čtyři hráči v lize sestupují do barážových zápasů proti čtyřem nejlepším ze druhé ligy. Poslední šestice ze druhé ligy naopak hraje baráž proti nově kvalifikovaným hráčům.

2.11 Za vítězství v zápase obdrží hráč 3 body, za remízu 1 bod, za prohru 0 bodů. V případě bodové shody o pořadí v lize rozhoduje:

 1. Rozdíl vyhraných utkání (2:0 a 1:1 = +2)
 2. Rozdíl vstřelených branek
 3. Vzájemný zápas

   3. Finanční dotace  

3.1 Odměna pro prvního hráče je 50 000 Kč 

   4. Povinnosti hráčů 

4.1 Je přísně zakázáno záměrně zdržovat či narušovat průběh turnaje nebo porušovat jeho pravidla. V takovém případě může být hráč pořadatelem vyloučen z turnaje. 

4.2 Pokud se hráč nedostaví do 15 minut po oficiálním začátku zápasu, je kontumačně poražen. Pro potvrzení kontumace musí být doložen screenshot s časem. Veškeré důkazy se nahrávají přímo k patřičnému zápasu do komentářů. 

4.3 Hráči nesmí hrát s použitím externích aplikací nebo hardwaru, který zasahuje do hry. Rovněž nesmí používat skripty, které jakkoliv mění nastavení hry, hráčů či vykreslování. 

4.4 Zúčastněný hráč nesmí mít ban na PLAYzone.cz. 

4.5 Hráč nesmí streamovat svoje POV ze zápasu 1. ligy s výjimkou zasílaného cleanfeedu. Druhou ligu je možno streamovat bez omezení.

4.6 Admin má právo rozhodovat o výši trestů individuálně.  

4.7 Proti rozhodnutí admina se lze odvolat k hlavnímu adminovi.  

4.8 Hráči 1. ligy musí být během zápasů v offline režimu, aby výsledky jejich zápasů nebylo možné sledovat v rámci friendlistu na PSN. 

   5. Nastavení hry 

5.1 Hráči si musí soupeře přidat do přátel na PS4 (PSN ID naleznete v profilu). Hráč musí mít správně vyplněné své PSN ID (herní účet), které odpovídá vašemu PS nickname (např. Brambora420). 

5.2 Hru zakládá vždy hráč napsaný výše (Pro účast je nutné vlastnit PS Plus, jinak není možné hrát multiplayer.) 

5.3 Obě strany kontrolují nastavení lobby, spuštěním zápasu obě strany s nastavením souhlasí a není možné se později k chybnému nastavení odvolávat. Režim FUT má své vlastní nastavení. 

5.4 Rovněž je potřeba mít nastaveno Taktické bránění. 

5.5 Hráči mohou používat jakýkoli FUT tým. Není však dovoleno používat „tréninky“ (kartičky, které dočasně zlepšují atributy jednotlivých hráčů) a hráče na hostování. Kondice a styl souhry je v režimu FUT povolen. 

5.6 Všichni hráči musí používat předpřipravené Formace EA. Používání vlastních je zakázáno.  

5.7 Pokud zápas skončí remízou, pokračuje se na prodloužení a penalty. 

   6. Závěrečná ustanovení  

6.1 Za nesportovní či jinak nevhodné chování může být uložen ban v maximální výši až 3 měsíce  

6.2 Dále je třeba se na turnajích PLAYzone řídit pravidly fair play. Následující body zmiňují nejvážnější prohřešky vůči fair play chování, které sice nebudeme, jakkoliv tolerovat, ale protože jejich závažnost může být diametrálně odlišná, není možné tresty za jejich porušení paušalizovat. Konkrétní prohřešky tedy budou vždy řešit individuálně a na základě shromážděných důkazů i míry jejich dopadu vznikne vždy specifický trest, který se může týkat buď jednotlivce či celé skupiny lidí (týmu, hráčů, managmentu). Může se jednat o kontumaci zápasu, diskvalifikaci týmu ze soutěže, ale i zabanování hráče či celého týmu. Patří sem mimo jiné: 

 • Úmyslná prohra  
 • Pokus o podplacení  
 • Fixlování se sázkami  
 • Vyhrožování  
 • Současně ale i jiné situace, které v rámci porušení fair play mohou nastat  

 

DODATEK ke spuštění zápasu: 

Spusťte hru FIFA 21, v záložce "ULTIMATE TEAM zvolte možnost "Přáteláky Online" a vyber si svého soupeře z friendlistu. Počkejte na připojení soupeře, překontrolujte lobby a na PSN si napište do soukromého chatu READY. Jakmile přijde READY od obou hráčů, je možné spustit zápas. 
Tento turnaj není podporován ani zastupován Electronic Arts Inc.