Přejít k hlavnímu obsahu

Rainbow Six: Siege

1 836
hráčů
168
článků
73
turnajů
Rainbow Six Siege přišel do světa multipleyrových taktických FPS v době, kdy tomuto žánru dominoval Counter Strike. R6S však přišel s naprosto jiným herním stylem založeným na jiných mechanikách a vydobyl si své místo na slunci a vlastní komunitu. S podporou Ubisoftu R6S stále roste a láká víc a víc nových hráčů.

Rainbow Six Siege je hrou, která v sobě spojuje výběr z desítek operátorů jako u MOBA her, taktický pohyb na mapě a komunikaci v týmu jako v případě CS:GO, zničitelné a modifikovatelné mapy jako… jako nikde předtím. Taktická FPS (s důrazem na slovo taktická) si ve světě získává stále větší oblibu díky komplexnímu gameplay a živé kompetitivní scéně. 

Kompetitivní scéna na sebe především v poslední době přitahuje stále větší pozornost. Velké turnaje na konci každé herní sezóny, klanová profesionální liga s týmy z celého světa a samozřejmě obrovská každoroční finále, která živě sledují desítky tisíc lidí. R6S je hra, která se velmi rychle rozšířila po celém světě, a oblíbená je v regionech, jako je Jižní Amerika.

Hratelnost

Siege je založen na sestavení fungujícího týmu pěti hráčů z desítek možných operátorů, podobně jako v MOBA hrách. Útočníci a obránci mají na výběr z operátorů, kteří se liší vybavením, zbraněmi ale také například rychlostí a armorem. Je potřeba vybrat takové, kteří budou ideální kombinací na dosažení cíle každé mapy, ať už je to záchrana a rukojmích, zneškodnění bomb nebo udržení určité lokace.

Informace vládnou světem a ve světě Rainbow Six Siege máte k jejich získání obrovskou spoustu nástrojů. Útočníci s drony, různými variantami skenů a možností háčkovat kamery obránců, obránci s celou škálou předpřipravených i umístitelných kamer. Získávání informací o soupeři, jeho postavení a složení nepřátelského týmu je v R6S zásadní, především z toho důvodu, že většina hraných map je z velké části zničitelná a upravitelná. Barikády, pasti, díry ve stěnách a stropech jsou základ.

rb6-siege
rb6-siege
Zdroj: R6

Minimální systémové požadavky

  • Operační systém: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i3 560 @ 3.3 GHz nebo AMD Phenom II X4 945 @ 3.0 GHz
  • Paměť: 6 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 460 nebo AMD Radeon HD 5870
  • Pevný disk: 61 GB volného místa

Doporučené systémové požadavky

  • Operační systém: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz nebo AMD FX-8120 @ 3.1 Ghz
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 960 nebo AMD Radeon HD 7970 / R9 380 / Fury X
  • Pevný disk: 61 GB volného místa