KOTH - Pravidla

Účast v turnaji

• Účastnit se může každý hráč z České republiky nebo Slovenska
  • Registrace začínají týden před zahájením dalšího turnaje
  • Potvrzení účasti v každém turnaji probíhá 60 minut před zahájením turnaje (položka MŮJ ÚČET na stránce turnaje)
  • Turnaj probíhá každých 14 dní, vždy ve čtvrtek, od 18:30.
Systém turnaje
  • Turnaj se hraje formou FULL Double Elimination (FDE)
  • Formát zápasů:
    • Horní část pavouka (WB) se hraje od Top16 BO3 (na 2 vítězné mapy)
    • Dolní část pavouka (LB) se hraje BO1
    • Finále LB - BO3
    • hlavní finále - BO5 (hráč jdoucí z WB vede 1-0)
  • Maplist: Alterzim Stronghold TE, Daedalus Point, Frost, Habitation Station LE, Heavy Rain LE, Polar Night, Yeonsu
  • Postupným škrnáním se určí 3 mapy, které se mohou v daném duelu hrát. Dodatečným škrtnutím se určí první hraná mapa. Další mapu volí vždy poražený hráč (ze zbývajících 2 map). Jako první škrtá mapu hráč nasazený níže.
Streamování a obsování zápasů
  • Oficiálním streamem je sc2cz (aktuálně Pharaphobia). Žádný další stream není povolen (pokud není uvedeno jinak)
  • Hráči nemohou streamování zápasů odmítnout
  • V případě streamovaného zápasu nesmí být ve hře přítomen žádný další observer (s vyjímkou adminů)
  • Observeři jsou povoleni, pokud oba hráči souhlasí
Disconnect
  • Pokud dojde k disconnectu hráče do 1 minuty, hra se automaticky opakuje
  • V případě disconnectu po 1 minutě rozhoduje o výsledku hry admin (výhra / prohra / opakování / pokračování).
  • Disconnect hráče se nerovná automaticky prohře
Chování hráčů
  • Hráči jsou povinni chovat se slušně a vyvarovat se slovnímu napadání soupeře. V případě porušení tohoto pravidla může dojít k vyloučení hráče z turnaje, či zakázání další účasti.
Komunikace hráčů
  • Sraz a komunikace mezi hráči probíhá na channelu playzone, na Battle Netu.
Zápas o trůn
  • Zápas o trůn mezi vítězem turnaje a současným králem probíhá buď po skončení turnaje nebo následujícíc čtvrtek.
  • Systém zápasu je BO5, první mapu vybírá aktuální král.
  • Při zápasu o trůn je v banku 500 Kč, které před duelem patří aktuálnímu králi. Za každou mapu, kterou vyhraje vyzyvatel, získá z tohoto banku 100 Kč.
  • Při setrvání aktuálního krále na trůnu získává bonus +50 Kč za každou výzvu, po kterou zůstane neporažen. Tento bonus jde navyšovat na max. 250 Kč.
  • Po sesazení krále nemůže poražený král hrát v následujícím turnaji.

Admini turnajů si vyhrazují právo na změnu pravidel a jejich dodatečné doplnění.