Přejít k hlavnímu obsahu

Pravidla FIFA 22 FUT Sezóny

Pokud tým zjistí porušení pravidel již během hraného zápasu, je povinen pozastavit zápas a neprodleně kontaktovat admina. Prosíme, aby nahlášení porušení pravidel nebylo odkládáno až po odehrání zápasu, čímž mohou vzniknout zbytečné komplikace. 
PLAYzone.cz (dále jen „PZ") si vyhrazuje právo na změnu kteréhokoliv z níže uvedených pravidel, a to i v průběhu kterékoliv soutěže, v níž budou tato pravidla použita (dále jen „pravidla"). 
Admin (vedoucí) každé soutěže (která tato pravidla převzala) má právo na změnu/úpravu kteréhokoli pravidla jakož i rozhodnutí o udělení výjimky v konkrétním přesně definovaném případě. Veškeré zde nespecifikované případy řeší admin individuálně.

 

Pravidla proFIFA COOL Sezónu ve FIFA 22 Ultimate Team

       1. Obecná pravidla

1.1   Pořadatelem turnaje je společnost PLAYzone, s.r.o.  

1.2   Komunikaci s hráči zajišťuje předem stanovený admin, který pošle účastníkům přístup ke komunikačnímu kanálu.  

1.3   Během každého kola hlavní ligové fáze, playoff a kvalifikačních/barážových zápasů jsou hráči povinni být na komunikačním kanálu k dispozici adminovi.

1.4   Komunikaci probíhá na oficiálním PLAYzone FIFA discordu. (https://discord.gg/RyB3Vh5C7B)

1.5   Každý hráč je povinen mít správně vyplněné GAME ID (PSN) ve svém uživatelském profilu.  

1.6   Společnost PLAYzone si vyhrazuje plné právo na streamování lig a akcí.   

1.7   Hráči se zavazují dodržovat a respektovat Podmínky pro získání finančního obnosu v rámci vyplácených odměn. Pravidlo se vztahuje, ale není omezeno, na:   

  • dochvilnost hráčů, tj. příchod na určené místo v daný čas a podobné
  • jejich reprezentativní stav, tj. oblečení organizace pod kterou hrají respektování pokynů pořadatele/ů
  • ochota se podílet na přípravě reportáží z akce   

1.8   Celá 4. FIFA COOL sezóna je rozdělena na dvě soutěže: 

  • Logitech FIFA COOL Liga
  • Big Shock! FIFA COOL Pohár 

1.9   Každý hráče je povinen pořizovat screenshot/fotku výsledného stavu každého zápasu a archivovat ho minimálně 7 dní po odehrání turnaje.

 

       2. Logitech FIFA COOL Liga 

2.1   Logitech FIFA COOL Liga ve hře FIFA 22 Ultimate Team je liga pro 24 hráčů.  

2.2   Do ligy se mohou hráči kvalifikovat pouze v otevřené kvalifikaci, která bude 20.10. Do další sezóny se automaticky kvalifikuje TOP8 hráčů z Ligy a TOP16 hráčů z Poháru. 

2.3   V základní části ligy jsou hráči nalosováni do 4 skupin po 4 hráčích. 

2.4   Skupiny se hrají GSL systémem ve dvou skupinových vlnách a dva hráči z každé skupiny postoupí do další fáze Ligy. 

2.5   Zápasy jsou hrány systémem BO2 a rozhoduje počet vstřelených branek. 

2.6   Každý ze zápasů 1. ligy musí být streamován, hráči se musí před zápasem dohodnout, kdo z nich bude vysílat clean feed na předem stanovený kanál. 

2.7   Playoff se odehraje ve dvou dnech, nejprve čtvrtfinálové zápasy a následně semifinále, souboj o třetí místo a finále. 

2.8   Odměna pro prvního hráče je 50 000 Kč.

 

      3. Big Shock! FIFA COOL Pohár 

3.1   Pohár se hraje systém SE (jednoduchý pavouk). 

3.2   Pohár se hraje do fáze, kdy zbývá pouze 8 posledních hráčů open bracketu. V tomto okamžiku jsou do Poháru nasazeni hráči, kteří nepostoupili ze druhé skupinové fáze v Logitech FIFA COOL Lize. 

3.3   Do dalšího kola jsou nasazeni hráči, kteří v lize postoupili. Tyto zápasy se dále hrají postupně dle harmonogramu streamu. 

3.4   Počet hráčů v základní části poháru není omezen, pokud dojde k velké účasti, bude počet slotů rozšířen. Může však dojít také k rozšíření o jeden hrací den. 

3.5   První kola poháru jsou odehrána souběžně a bez streamu, závěrečná kola jsou streamována a zápasy na sebe čekají. 

3.6   Hraje se o celkový prizepool 40 tisíc korun. (1. místo 20 000, 2. místo 10 000, 3. a 4. místo 5 000 Kč). 

3.7   Top 16 se kvalifikuje do přímo do další sezóny FIFA COOL Ligy. 

  

      4. Povinnosti hráčů  

4.1   Je přísně zakázáno záměrně zdržovat či narušovat průběh turnaje nebo porušovat jeho pravidla. V takovém případě může být hráč pořadatelem vyloučen z turnaje.  

4.2   Pokud se hráč nedostaví do 15 minut po oficiálním začátku zápasu, je kontumačně poražen. Pro potvrzení kontumace musí být doložen screenshot s časem. Veškeré důkazy se nahrávají přímo k patřičnému zápasu do komentářů.  

4.3   Hráči nesmí hrát s použitím externích aplikací nebo hardwaru, který zasahuje do hry. Rovněž nesmí používat skripty, které jakkoliv mění nastavení hry, hráčů či vykreslování.  

4.4   Zúčastněný hráč nesmí mít ban na PLAYzone.cz.  

4.5   Hráč nesmí streamovat svoje POV ze zápasu 1. ligy s výjimkou zasílaného cleanfeedu. Druhou ligu je možno streamovat bez omezení. 

4.6   Admin má právo rozhodovat o výši trestů individuálně.   

4.7   Proti rozhodnutí admina se lze odvolat k hlavnímu adminovi.   

4.8   Hráči Ligy musí být během zápasů v offline režimu, aby výsledky jejich zápasů nebylo možné sledovat v rámci friendlistu na PSN.  

   

      5. Nastavení hry  

5.1   Hráči si musí soupeře přidat do přátel na PS5 (PSN ID naleznete v profilu). Hráč musí mít správně vyplněné své PSN ID (herní účet), které odpovídá vašemu PS nickname (např. Brambora420).  

5.2   Hru zakládá vždy hráč napsaný výše (Pro účast je nutné vlastnit PS Plus, jinak není možné hrát multiplayer.)  

5.3   Obě strany kontrolují nastavení lobby, spuštěním zápasu obě strany s nastavením souhlasí a není možné se později k chybnému nastavení odvolávat. Režim FUT má své vlastní nastavení.  

5.4   Rovněž je potřeba mít nastaveno Taktické bránění.  

5.5   Hráči mohou používat jakýkoli FUT tým. Není však dovoleno používat „tréninky“ (kartičky, které dočasně zlepšují atributy jednotlivých hráčů) a hráče na hostování. Kondice a styl souhry je v režimu FUT povolen.  

5.6   Všichni hráči musí používat předpřipravené Formace EA. Používání vlastních je zakázáno.   

5.7   Pokud zápas skončí remízou, pokračuje se na prodloužení a penalty.  

      6. Závěrečná ustanovení   

6.1   Za nesportovní či jinak nevhodné chování může být uložen ban v maximální výši až 3 měsíce   

6.2   Dále je třeba se na turnajích PLAYzone řídit pravidly fair play. Následující body zmiňují nejvážnější prohřešky vůči fair play chování, které sice nebudeme, jakkoliv tolerovat, ale protože jejich závažnost může být diametrálně odlišná, není možné tresty za jejich porušení paušalizovat. Konkrétní prohřešky tedy budou vždy řešit individuálně a na základě shromážděných důkazů i míry jejich dopadu vznikne vždy specifický trest, který se může týkat buď jednotlivce či celé skupiny lidí (týmu, hráčů, managmentu). Může se jednat o kontumaci zápasu, diskvalifikaci týmu ze soutěže, ale i zabanování hráče či celého týmu. Patří sem mimo jiné:  

  • Úmyslná prohra   
  • Pokus o podplacení
  • Fixlování se sázkami
  • Vyhrožování
  • Současně ale i jiné situace, které v rámci porušení fair play mohou nastat   

  

DODATEK ke spuštění zápasu:  

Spusťte hru FIFA 22, v záložce "ULTIMATE TEAM zvolte možnost "Přáteláky Online" a vyber si svého soupeře z friendlistu. Počkejte na připojení soupeře, překontrolujte lobby a na PSN si napište do soukromého chatu READY. Jakmile přijde READY od obou hráčů, je možné spustit zápas.  
Tento turnaj není podporován ani zastupován Electronic Arts Inc.