Přejít k hlavnímu obsahu

Pravidla FIFA 22

Pokud tým zjistí porušení pravidel již během hraného zápasu, je povinen pozastavit zápas a neprodleně kontaktovat admina. Prosíme, aby nahlášení porušení pravidel nebylo odkládáno až po odehrání zápasu, čímž mohou vzniknout zbytečné komplikace. 
PLAYzone.cz (dále jen „PZ“) si vyhrazuje právo na změnu kteréhokoliv z níže uvedených pravidel, a to i v průběhu kterékoliv soutěže, v níž budou tato pravidla použita (dále jen „pravidla“). 
Admin (vedoucí) každé soutěže (která tato pravidla převzala) má právo na změnu/úpravu kteréhokoli pravidla jakož i rozhodnutí o udělení výjimky v konkrétním přesně definovaném případě. Veškeré zde nespecifikované případy řeší admin individuálně.

 

       1. Obecná pravidla

1.1   Pořadatelem turnaje je společnost PLAYzone, s.r.o.  

1.2   Komunikaci s hráči zajišťuje předem stanovený admin, který pošle účastníkům přístup ke komunikačnímu kanálu.  

1.3   Během každého kola jsou hráči povinni být na komunikačním kanálu k dispozici adminovi.

1.4   Komunikaci probíhá na oficiálním PLAYzone FIFA discordu. (https://discord.gg/RyB3Vh5C7B)

1.5   Každý hráč je povinen mít správně vyplněné GAME ID (PSN) ve svém uživatelském profilu.  

1.6   Společnost PLAYzone si vyhrazuje plné právo na streamování turnajů.   

1.7   Hráči se zavazují dodržovat a respektovat Podmínky pro získání finančního obnosu v rámci vyplácených odměn. Pravidlo se vztahuje, ale není omezeno, na:   

  • dochvilnost hráčů, tj. příchod na určené místo v daný čas a podobné
  • jejich reprezentativní stav, tj. oblečení organizace pod kterou hrají respektování pokynů pořadatele/ů
  • ochota se podílet na přípravě reportáží z akce   

1.8  Každý hráče je povinen pořizovat screenshot/fotku výsledného stavu každého zápasu a archivovat ho minimálně 7 dní po odehrání turnaje.

1.9  V případě vyžádání administrátorem je hráč povinen poskytnout pořadateli clean feed přenos s hrou. Pokud tak neproběhne, daný hráč bude z turnaje vyloučen.

1.10 V případě bodové shody rozhoduje nejlepší umístění v jednom z turnajů. V případě kompletní shody rozhoduje dřívější nejlepší umístění v sérii. (Příklad: 3. a 4. hráč mají stejně bodů, 3. vyhrál první turnaj, 4. vyhrál druhý turnaj, postupuje 3. hráč). Celkový počet odehraných turnajů, ve kterých hráč získal body.

     

       2. Povinnosti hráčů  

2.1   Je přísně zakázáno záměrně zdržovat či narušovat průběh turnaje nebo porušovat jeho pravidla. V takovém případě může být hráč pořadatelem vyloučen z turnaje.  

2.2   Pokud se hráč nedostaví do 15 minut po oficiálním začátku zápasu, je kontumačně poražen. Pro potvrzení kontumace musí být doložen screenshot s časem. Veškeré důkazy se nahrávají přímo k patřičnému zápasu do komentářů.  

2.3   Hráči nesmí hrát s použitím externích aplikací nebo hardwaru, který zasahuje do hry. Rovněž nesmí používat skripty, které jakkoliv mění nastavení hry, hráčů či vykreslování.  

2.4   Zúčastněný hráč nesmí mít ban na PLAYzone.cz.  

2.5   Hráč nesmí streamovat svoje POV ze zápasů a turnajů, které mají oficiální přenos zajišťování pořadatelem.

2.6   Admin má právo rozhodovat o výši trestů individuálně.   

2.7   Proti rozhodnutí admina se lze odvolat k hlavnímu adminovi.   

2.8   Hráči oficiálních zápasů musí být během zápasů v offline režimu, aby výsledky jejich zápasů nebylo možné sledovat v rámci friendlistu na PSN.  

   

      3. Nastavení hry  

3.1   Hráči si musí soupeře přidat do přátel na PS5 (PSN ID naleznete v profilu). Hráč musí mít správně vyplněné své PSN ID (herní účet), které odpovídá vašemu PS nickname (např. Brambora420).  

3.2   Hru zakládá vždy hráč napsaný výše/vlevo (Pro účast je nutné vlastnit PS Plus, jinak není možné hrát multiplayer.)  

3.3   Obě strany kontrolují nastavení lobby, spuštěním zápasu obě strany s nastavením souhlasí a není možné se později k chybnému nastavení odvolávat. Režim FUT má své vlastní nastavení.  

3.4   Rovněž je potřeba mít nastaveno Taktické bránění.  

3.5   Hráči mohou používat jakýkoli FUT tým. Není však dovoleno používat „tréninky" (kartičky, které dočasně zlepšují atributy jednotlivých hráčů) a hráče na hostování. Kondice a styl souhry je v režimu FUT povolen.  

3.6   Všichni hráči musí používat předpřipravené Formace EA. Používání vlastních je zakázáno.   

3.7   Pokud zápas skončí remízou, pokračuje se na prodloužení a penalty.  

      4. Závěrečná ustanovení   

4.1   Za nesportovní či jinak nevhodné chování může být uložen ban v maximální výši až 3 měsíce   

4.2   Dále je třeba se na turnajích PLAYzone řídit pravidly fair play. Následující body zmiňují nejvážnější prohřešky vůči fair play chování, které sice nebudeme, jakkoliv tolerovat, ale protože jejich závažnost může být diametrálně odlišná, není možné tresty za jejich porušení paušalizovat. Konkrétní prohřešky tedy budou vždy řešit individuálně a na základě shromážděných důkazů i míry jejich dopadu vznikne vždy specifický trest, který se může týkat buď jednotlivce či celé skupiny lidí (týmu, hráčů, managmentu). Může se jednat o kontumaci zápasu, diskvalifikaci týmu ze soutěže, ale i zabanování hráče či celého týmu. Patří sem mimo jiné:  

  • Úmyslná prohra   
  • Pokus o podplacení
  • Fixlování se sázkami
  • Vyhrožování
  • Současně ale i jiné situace, které v rámci porušení fair play mohou nastat   

  

DODATEK ke spuštění zápasu:  

Spusťte hru FIFA 22, v záložce "ULTIMATE TEAM zvolte možnost „Přáteláky Online" a vyber si svého soupeře z friendlistu. Počkejte na připojení soupeře, překontrolujte lobby a na PSN si napište do soukromého chatu READY. Jakmile přijde READY od obou hráčů, je možné spustit zápas.  
Tento turnaj není podporován ani zastupován Electronic Arts Inc.