Přejít k hlavnímu obsahu

Pravidla MČR v PUBG 2022

Pravidla účasti týmu na Vodafone MČR PUBG 2022

 

1.   MČR slot je definován trvalým týmem na www.PLAYzone.cz, s daným názvem, kapitánem a členy.

2.   Tým je v rámci MČR slotu tvořen skupinou uživatelů stránky www.PLAYzone.cz za účelem účasti v týmových soutěžích zařazených do MČR klasifikace.

3.   Vlastníkem každého MČR slotu je organizace. Majitel organizace se nemůže dle libosti měnit za účelem získání MČR slotu, který v takové situaci propadá. Pokud se do kvalifikačního cyklu zapojí tým bez organizace, jako majitel se počítá hráč, který tým založil a nelze jej dle libosti měnit. V případě přestupu celého týmu pod organizaci musí být tato operace předem nahlášena a schválena admin týmem. 

4.   Všechny získané body v turnaji patří jednotlivým hráčům týmu i zaštiťující organizaci. 50 % bodů se rozdělí mezi hráče registrované do turnaje, zbylých 50 % patří organizaci.

4.1. Pokud tým v rámci online turnaje MČR turnajová série využije jako právoplatně nahlášeného hosta (v souladu s obecnými pravidly na PLAYzone.cz) služeb hráče, který není členem jiného MČR slotu, tak pokud je v turnajové soupisce uvedený jako host, nejedná se o přestup v rámci MČR slotů. Jako hosta nelze využít hráče, který je členem v jiném MČR slotu.

4.2. Pokud tým využije služeb hosta, jeho případný procentuální podíl získaných MČR bodů propadá. 

5.   Za člena týmu se považuje hráč, který za něj nastoupí v turnaji zařazeném do MČR. Žádný hráč nemůže být součástí dvou týmů ve stejné hře najednou a pokud nastoupí v jiném, než jehož je součástí, automaticky se jedná o přestup, při kterém se aplikuje výše popsaná přestupová politika přerozdělování bodů.

6.   Během roku budou celkem 2 přestupové období a pokud hráč opustí tým během nich, odnáší si všechny své body. Změna se může udát i kdykoliv mimo přestupové období, v takovém případě však hráč o všechny své body přichází, z nichž polovina připadne organizaci, odkud odchází. Od 28. září vstupuje v platnost pravidlo, že při odchodu hráče ze slotu všechny jeho hráčské body zcela propadávají a ani organizace z něj 50 % nedostane. 

  • 1. přestupové období: 3. - 10. srpen (bude vytvořený formulář, který musí hráči vyplnit)
  • 2. přestupové období: 14. - 21. září (bude vytvořený formulář, který musí hráči vyplnit)

7.   Hráč se při přestupových obdobích může stát „volným hráčem“, kdy opustí MČR slot a odnáší si s sebou všechny své hráčské body. Jako volný hráč se ale musí do 28. září k nějakému MČR slotu přiřadit, jinak o všechny své hráčské body nenávratně přichází.

8.   Když je hráč z týmu s MČR slotem vyhozen či ten tým sám opustí, je stále členem MČR slotu do doby, než se zúčastní turnaje jako součást jiného MČR slotu nebo si o přestup zažádá v rámci přestupového období.

9.   V případě zániku organizace, jejího přechodu do neaktivity nebo ukončení podpory určitého titulu musí být změna činnosti oficiálně potvrzena jejím vedením. V takovém případě se kompletní sestava odpoutá od slotu organizace a hráči si odnášejí všechny své hráčské body, plus se mezi aktuální členy týmu rozpočítá 50 procent bodů organizace. Organizace se pak již nesmí do aktuálního ročníku MČR zapojit v dané hře a její zbylé body propadají. Pro předejití zneužití bude tohle pravidlo možné využít nejpozději 28. září. 

10.   Pokud organizace prokazatelně propustí nebo vymění celou svoji sestavu za jinou, z jejich původních hráčů vznikne nový MČR tým, kam si odnesou všechny své hráčské nasbírané body. Tohle pravidlo bude omezeno po 28. září, kdy se organizace a hráči mohou takto rozdělit, ale hráči již společně nemohou zamířit pod křídla jiné organizace, aby nemohlo dojít ke zneužití za účelem posunu v celkovém pořadí.

11.   Kromě hráčů české a slovenské národnosti nebo těch, kteří na těchto územích mají svá trvalé bydliště či občanství, je v turnajích možné využít i zahraniční hráče v méně než polovičním poměru (tedy maximálně 1). Pro zahraniční hráče platí stejná bodová pravidla jako pro hráče z České a Slovenské republiky. Platí ale zákaz využití jednorázových zahraničních hostů, kteří jsou mimo MČR soupisku.

12.   Tým může ze zahraničních turnajů získat maximálně tolik bodů, co z domácích turnajů. Pokud jich za celou sezónu získá v zahraničí víc než doma, body navíc po uzavření klasifikace propadnou.

13.   Pokud při přerozdělování bodů při změnách v sestavě dojde ke vzniku bodové hodnoty o více než jednom desetinném místu, hodnota se zaokrouhluje směrem nahoru.

14.   Kvalifikační cyklus PUBG na finále MČR 2021 bude ukončen 25.09.2022. Od 26.října do 2. listopadu bude probíhat nahlašování MČR soupisek jednotlivých týmů, na základě kterých dojde k přepočtu MČR bodů. Postupující týmy odehrávají finále MČR v soupiskách, které byly nahlášeny. 

14.1. Součástí jednoho MČR slotu může být po celou sezónu libovolný počet hráčů, avšak po nahlášení soupisek adeptů na účast finále MČR 2022 se do finálního pořadí počítají spolu s body týmu pouze hráčské body těch hráčů, kteří byli týmem nahlášeni. Pro PUBG se nahlašují 4 hráči. 

14.2. Pokud tým nemá při uzavření klasifikace dostatečný minimální počet hráčů pro účast na finále MČR, není pro účast způsobilý a jeho slot propadá.

15.   Na finále nemohou jednu organizaci nebo značku reprezentovat dva týmy ve stejné hře. Stejně tak nemohou dva týmy ve stejné hře mít stejného majitele, ačkoliv pod jiným názvem. 

16.   Každý tým má pro finále MČR právo si k základní sestavě nahlásit i kouče. Když je nahlášený kouč či náhradník členem MČR slotu při uzavření klasifikace, tak na finále může zaskočit za hráče základní sestavy. Pokud si tým nahlásí kouče po uzavření klasifikace, tak naopak do základní sestavy na finále naskočit nemůže. V případě jakýchkoliv potíží nesmí na finále MČR tým využít jiný záskok, než je nahlášený kouč či náhradník.

17.   Pravidla účasti týmu na Mistrovství ČR v PUBG, které je součástí Vodafone MČR v počítačových hrách jsou platná ode dne 10. 6. 2022. V případě jakýchkoliv otázek se neváhejte obrátit na kontaktní osobu havlikova@playzone.cz nebo hegedus@playzone.cz

 

PLAYzone s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu/doplnění pravidel.