Přejít k hlavnímu obsahu

Pravidla Samsung MČR v mobilních hrách 2022

 

1.   MČR slot je definován trvalým týmem na www.PLAYzone.cz, s daným názvem, kapitánem a členy.

2.   Tým je v rámci MČR slotu tvořen skupinou uživatelů stránky www.PLAYzone.cz za účelem účasti v týmových soutěžích zařazených do MČR klasifikace.

3.   Vlastníkem každého MČR slotu je organizace. Majitel organizace se nemůže dle libosti měnit za účelem získání MČR slotu, který v takové situaci propadá. Pokud se do kvalifikačního cyklu zapojí tým bez organizace, jako majitel se počítá hráč, který tým založil a nelze jej dle libosti měnit. V případě přestupu celého týmu pod organizaci musí být tato operace předem nahlášena a schválena admin týmem. Jedna organizace může na offline turnajích  (Midseason, finále MČR) vlastnit jen jeden slot v každé hře.

4.   Všechny získané body v turnaji patří jednotlivým hráčům týmu i zaštiťující organizaci. 50 % bodů se rozdělí mezi hráče registrované do turnaje, zbylých 50 % patří organizaci.

4.1. Pokud tým v rámci online turnaje MČR turnajová série využije jako právoplatně nahlášeného hosta (v souladu s obecnými pravidly na PLAYzone.cz) služeb hráče, který je členem jiného MČR slotu, tak pokud je v turnajové soupisce uvedený jako host, nejedná se o přestup v rámci MČR slotů. Pokud je však hráč registrován přímo na soupisce pro daný turnaj, nejedná se tím pádem o pouhého hosta a jde o platný přestup, u kterého se aplikuje dané přerozdělení hráčských bodů.

4.2. Pokud tým využije služeb hosta, jeho případný procentuální podíl získaných MČR bodů propadá. 

4.3. Každý tým může v jednom konkrétním turnaji využít pouze jednoho hosta. 

5.   Za člena týmu se považuje hráč, který za něj nastoupí v turnaji zařazeném do MČR. Žádný hráč nemůže být součástí dvou týmů ve stejné hře najednou a pokud nastoupí v jiném, než jehož je součástí, automaticky se jedná o přestup, při kterém se aplikuje výše popsaná přestupová politika přerozdělování bodů.

6.   Během roku bude celkem 1 přestupová období a pokud hráč opustí tým během něj, odnáší si všechny své body. Změna se může udát i kdykoliv mimo přestupové období, v takovém případě však hráč o všechny své body přichází, z nichž polovina připadne organizaci, odkud odchází. Novinkou od 25. července pro Brawl Stars a od 25. září pro Wild Rift bude pravidlo, že při odchodu hráče ze slotu všechny jeho hráčské body zcela propadávají a ani organizace z něj 50 % nedostane. 

6.1. Pro každé přestupové období bude vytvořený formulář, který hráči musí vyplnit. 

 • Brawl Stars
  • 1. přestupové období: 4. až 10. července
 • Wild Rift
  • 1. přestupové období: 12. až 18. září

7.   Když je hráč z týmu s MČR slotem vyhozen či ten tým sám opustí, je stále členem MČR slotu do doby, než se zúčastní turnaje jako součást jiného MČR slotu nebo si o přestup zažádá v rámci přestupového období.

8.   V případě zániku organizace, jejího přechodu do neaktivity nebo ukončení podpory určitého titulu musí být změna činnosti oficiálně potvrzena jejím vedením. V takovém případě se kompletní sestava odpoutá od slotu organizace a hráči si odnášejí všechny své hráčské body, plus se mezi aktuální členy týmu rozpočítá 50 procent bodů organizace. Organizace se pak již nesmí do aktuálního ročníku MČR zapojit v dané hře a její zbylé body propadají.

9.   Pokud organizace prokazatelně propustí nebo vymění celou svoji sestavu za jinou, z jejich původních hráčů vznikne nový MČR tým, kam si odnesou všechny své hráčské nasbírané body. Tohle pravidlo bude omezeno po poslední otevřené kvalifikace, kdy se organizace a hráči mohou takto rozdělit, ale hráči již společně nemohou zamířit pod křídla jiné organizace, aby nemohlo dojít ke zneužití za účelem posunu v celkovém pořadí.

10.   Kromě hráčů české a slovenské národnosti nebo těch, kteří na těchto územích mají svá trvalé bydliště či občanství, je v turnajích možné využít i zahraniční hráče v méně než polovičním poměru (tedy maximálně 1 pro Brawl Stars, 2 pro Wild Rift). Pro zahraniční hráče platí stejná bodová pravidla jako pro hráče z České a Slovenské republiky. Platí ale zákaz využití jednorázových zahraničních hostů, kteří jsou mimo MČR soupisku.

11.   Pokud při přerozdělování bodů při změnách v sestavě dojde ke vzniku bodové hodnoty o více než jednom desetinném místu, hodnota se zaokrouhluje směrem nahoru.

12.   Součástí jednoho MČR slotu může být po celou sezónu libovolný počet hráčů, avšak po nahlášení soupisek adeptů na účast finále MČR 2022 se do finálního pořadí počítají spolu s body týmu pouze hráčské body těch hráčů, kteří byli týmem nahlášeni. Pro Brawl Stars tři, pro Wild Rift pět.

13.   Midseason a finále Samsung MČR jsou offline akce, které vyžadují účast hráčů na místě.

 • Brawl Stars
  • Samsung Midseason Brawl Stars - proběhne v termínu 2. - 3. července ve Vodafone PLAYzone Aréně
  • Finále Samsung MČR Brawl Stars - proběhne v termínu 13. - 14. srpna ve Vodafone PLAYzone Aréně
 • Wild Rift
  • Samsung Midseason Wild Rift - proběhne v termínu 3. - 4. září ve Vodafone PLAYzone Aréně
  • Finále Samsung MČR Wild Rift - proběhne v termínu 22. - 23. října ve Vodafone PLAYzone Aréně

14.   Pravidla účasti týmu na Samsung MČR v mobilních hrách jsou platná ode dne 1. 5. 2022. V případě jakýchkoliv otázek se neváhejte obrátit na havlikova@playzone.cz (Magdaléna Havlíková), nebo kuchynka@playzone.cz (Jakub Kuchyňka).

 

PLAYzone s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu/doplnění pravidel.