Jistě jste v posledních dnech četli o vrahu Antonínu Blažkovi, který před týdnem odpálil panelový dům i se svými sousedy a kromě sebe zabil dalších pět lidí včetně tří dětí, měl velkou zálibu v násilných počítačových hrách.
Blažek kromě diskutování na internetových diskuzích hrál s oblibou právě legendární Counter-Strike, což podle mnohých je jedním z důvodů, proč se pro tenhle sebevražedný čin rozhodl. V poslední době to není rozhodně ojedinělý případ, na videohrách si údajně doslova nacvičoval zabíjení také norský masový vrah Anders Behring Breivik.
K dalším zálibám Antonína Blažka patřilo mimojiné také sprejování
"Na střílečce Counter-Strike hraji pod anton****. Myslím, že jsem vůbec nejstarším hráčem," pyšnil se Antonín Blažek, kterým sebe považoval za dobrého hráče a dokonce se svými výsledky pyšnil na městském webu, kde také zveřejnil svoji přezdívku nejen v Counter-Strike. Pod touto přezdívkou vystupoval také na internetových diskuzí zpravodajských portálů, které zaplavoval svými stížnostmi především na představitele města, policii, současné politiky, a také na své sousedy. Trpěl totiž i pocity, že mu sousedé dělají naschvály či ho dokonce chtějí zabít.
Na téma netolismu (závislosti na virtuálních drogách) a agresivity způsobené počítačovými hrami také občas poukazují česká média. Jako nejznámější odvysílaný případ vás jistě napadne reportáž pořadu Střepiny, která nasledovala jako reakce na případ Jiřího Mládka, který svého kamaráda Lukáše umlátil k smrti soškou. Před tímto incidentem spolu oba kamarádi hráli počítačové hry. Obviněný Mládek pak ve výpovědi uvedl, že byl ovlivněn právě násilným charakterem hry, kterou bezprostředně před spácháním činu hrál.
Co si o tomhle tématu myslíte vy? Má na těchto incidentech největší podíl právě hraní počítačových her jako je Counter-Strike, nebo je to jen a pouze o charakteru člověka?