Přejít k hlavnímu obsahu

V pátek 29. října odstartuje Online festival 2021

28. 10. 2021 | 14:52 Všechny hry PR článek
Po úspěšné loňské premiéře se diváci mohou opět těšit na seriál živých streamů s atraktivními hosty u příležitosti 20. „narozenin“ konzole Xbox
V pátek 29. října odstartuje Online festival 2021
V pátek 29. října odstartuje Online festival 2021
Zdroj: Comm4U

Značka Xbox letos slaví 20 let od chvíle, kdy byla stejnojmenná konzole poprvé uvedena na trh. A právě oslava tohoto výročí bude hlavním tématem tentokrát jedenáctidenního Online festivalu 2021, který bude probíhat každý den od pátku 29. 10. do pondělka 8. 11. vždy od 19:00 v živých streamech na facebookové stránce Xbox CZ a také na stránkách a sociálních sítích partnerů. Stejně jako v loňském roce je hlavním partnerem Online festivalu Alza. Dalším partnerem je společnost LG, která s Microsoftem uzavřela exkluzivní spolupráci a její OLED televizory se staly oficiálním partnerem konzole Xbox Series X, a dále společnost Lenovo. Mediálními partnery jsou herní pořad Re-Play, televize Prima COOL a esportový portál PLAYzone.

Mezi hosty přijali pozvání osobnosti z řad hráčů, herních žurnalistů a vývojářů, tvůrců digitálního obsahu, umělců, profesionálních sportovců, komunitních lídrů či současných i bývalých členů týmů společnosti Microsoft, kteří s Xboxem spojili svou profesní kariéru. Konkrétně to budou například účastnice kulinářské soutěže Master Chef Česko 2020 Chili Ta Thuy nebo drifter DJ Lucky Boy. Speciálním videopozdravem Festival uvede Graeme Boyd, známý pod hráčskou přezdívkou Acey Bongos, který v minulosti zastával post šéfa marketingu sociálních sítí Xboxu a fanoušci si jej mohou pamatovat jako moderátora řady prezentací a show Xboxu na veletrzích E3 a gamescom. Z témat jednotlivých dnů vyjmenujme například minulost a současnost herních magazínů, ženský pohled na hraní a fungování herních komunit či design a vývoj her v Česku a na Slovensku.

Na Facebooku Xbox CZ budou každý den zveřejňovány podrobné informace o programu pro konkrétní den, všeobecný přehled programu je k dispozici na webové stránce festivalu. Všechny streamy bude možné sledovat na několika místech – hlavním kanálem bude Facebook Xbox CZ a přenosy poběží dále na sociálních sítích televize Prima COOL, kanálech herního pořadu Re-Play nebo v HbbTV aplikaci PLAYzone na kanálech televize Prima. Fanoušci zároveň mohou v komentářích pokládat dotazy, na které by chtěli slyšet hosty odpovídat. Současně se mohou těšit na soutěže o skvělé ceny, které budou probíhat v rámci streamů.

Šéfredaktorka PLAYzone. Hrami žije od malička a její srdcovkou vždy byl StarCraft, jemuž se věnovala kompetitivně, a World of Warcraft.